Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
duapune.com

Duapune.com është portal lider që operon në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, me mbi 10 vite përvojë në tregun e punësimit. Qindra kompani dhe mijëra punëkërkues kanë besuar tek ne për shumë vite në të qënit një burim me vlerë si komunitet, në ofrimin e shpejtë të shërbimit dhe plotësimit të vendeve të punës për kompanitë nga aplikantët e databazës tonë të pasur.

Përveç portalit tonë, ne ju vijmë në ndihmë dhe kompanive bashkë...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rruga Luigj Gurakuqi, shkalla 4, kati 2, ap.8
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel:
 • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 13-03-2020 edhe 13 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Specialist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
13-03-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

A Secured case manager

is accountable for maintaining a broad and deep relationship with debtors, bailiff offices and contact people at different banks. The position requires a strongly motivated person able to meet expectations and to take a hands-on approach to problem solving by using available resources to provide proposals and solutions. Proactive monitoring and managing of debtors in collection process of both private and legal entities. Capable of achieving successful communication with all involved parties as well as cooperation with internal and external teams, bailiff offices, collateral holders and investors. Debt collection proposals plans, analysis of selling and collecting individual receivables, negotiation and reports.

Detyrat

Duties and responsibilities:

 • To proactively manage cases providing the highest standards in customer relationship
 • Responsibility for establishing successful business cooperation with all involved parties in the debt process
 • Providing professional evaluation of cases and preparing debtor's recovery strategy
 • Daily communication with all involved parties Implementation and managing of activities to deliver increased value
 • Repayment plans with emphasis of more efficient debt collection and reduction of unsettled claims
 • Monitor performance of strategic plans and evaluate successes, risks and opportunities
 • Performing administrative tasks according to job requirements
 • Preparing and expounding reports
 • Proactivly resolving debtors' requests
 • Participating in the takeover and analysis of documentation of purchased portfolios
 • Cooperation with bailiff offices, legal advisors and follow up on the ongoing proceedings
 • Monitors and coordinates debtors payments and activities from collection process

Kualifikimet

Education and qualifications:

 • Bachelor / Master degree in law or economics
 • Min 2 years of experience in legal department/ collection unit or companies that have a constant collection activity
 • Proficient English Skills and specifications: Knowledge of legal terminology
 • Familiar with collection process and collaterals – advantage
 • Excellent negotiating skills
 • Outstanding communication and interpersonal skills
 • Organizational competences
 • Disciplined time management and ability to work in dynamic environment
 • Very good analytical skills and ability to comprehend and synthesize complex situations and problem solving
 • Professionalism, independence
 • Able to work as part of a team.
 • Clean criminal record  
 • Technical skills: Excellent level of proficiency with MS Office  
 • Readiness to travel: Preferably, but only domestic

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Please note that only short listed candidates will be contacted.

All applications will be considered under the terms and conditions of confidentiality in accordance with the regulations of personal data protection.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".