Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
ProCredit

ProCredit Bank është një bankë tregtare e orientuar drejt zhvillimit. Ata ofrojmë shërbim cilësor për bizneset e vogla dhe te mesme si dhe për ata individë që zgjedhin të kursejnë me ta. Në veprimet e tyre, ata i përmbahen një numri të caktuar parimesh bazë: vlerësojnë transparencën në komunikimin me klientët, nuk promovojnë kredinë konsumatore, përpiqen të minimizojmë ndikimin negativ në mjedis dhe ofrojnë shërbime financiare të...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rr. "Dritan Hoxha" Laprakë
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: +355 423 89 300
 • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 16-03-2020 edhe 16 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
TIK - Teknologjia e Informacionit dhe Komunikacionit
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
16-03-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Quipu is an IT consultancy and software development company which provides comprehensive end-to-end solutions for banks and financial institutions, from electronic payments to software systems. We are a 100% subsidiary of ProCredit Holding, the parent company of a group of banks that specialize in providing financial services for SMEs.  Headquartered in Frankfurt, Germany, Quipu currently operates from 8 regional offices around the world - in El Salvador, Ecuador, Ghana, North Macedonia, Kosovo, Ukraine, Russia and Romania - enabling us to promptly address the needs of a global customer base. Currently, we have an opening for a: Global Service Desk Support Technician (m/f) Job-ID: 20011
We are looking for a motivated, adaptable and flexible professional, who would be willing to relocate if needed.
He should join our global team at the earliest possible date, in one of the Quipu regional offices - Bucharest, Kiev, Pristina, Skopje, or as a freelancer in Belgrade, Chisinau, Tirana (with availability to relocate from one place to another if it is the case).

Detyrat

 • Main tasks and responsibilities: Processing and fulfilment of service requests.
 • Ensuring the availability and performance of IT systems.
 • Planning, installation, configuration and testing of new IT systems.
 • Installation, setup, configuration and operational support of workstations and VoIP telephony services for colleagues and clients, introducing them to relevant systems and services.
 • Troubleshooting and problem solving of both hardware and application issues by phone, via remote access or on-site.
 • First and second level customer support and cooperation with external service providers.
 • Ticket management and escalation to / collaboration with third level support

Kualifikimet

Requirements & attributes:

 • Open and friendly personality with an ability to interact with people on different hierarchal and technical levels.
 • Flexible, prepared to face new situations and to adapt to new environments.
 • Well-organised person who can multitask, work independently or as part of a team and has the ability to prioritise work under pressure.
 • Excellent English language skills, both spoken and written (German language skills are a strong advantage).
 • Experience working within Active Directory, MS Exchange and within a Cisco network environment.
 • Knowledge of ITIL processes and working with a ticket management solution is preferable.
 • Experience working with and supporting an Office 365 environment.
 • A degree in an IT-related field is preferable.
 • Class B driving license is an advantage

Our offer:

 • A substantial degree of flexibility, allowing for an autonomous approach to performing duties.
 • Challenging and varied work Flat management structure.
 • Long-term prospects with plenty of opportunities for professional development and growth.
 • Excellent team-oriented and international working environment

If you think you fit the profile, we look forward to receiving your application in English, including your CV, a motivation letter and salary expectations.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

The deadline for the submission of applications is 16th March, 2020.

Please include the Job-ID in your application.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".