Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Banka Kombetare Tregtare BKT

BKT është banka më e madhe në sektorin bankar Shqiptar dhe ka një pozitë udhëheqëse për sa i përket termave të treguesve kryesorë të madhësisë së bankave; asetet, huatë, letrat me vlerë të investimit, depozitat dhe fitimi neto. Banka Kombëtare Tregtare ka marre gjate viteve çmime të shumta për shërbimet e saj, duke e vleresuar si Banka e Vitit nga organizata të ndryshme.

BKT konsiderohet si investitori më i madh i ekonom...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Bul. Zhan. d'ark, Tirane
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 042 281 554
 • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 11-03-2020 edhe 11 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
TIK - Teknologjia e Informacionit dhe Komunikacionit
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
11-03-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Senior Database Administrator- IT Infrastructure Department

Detyrat

 • Installation configuration and maintenance of Oracle/MS SQL Database servers on a synchronized data environment.
 • Installation configuration and maintenance of Flexcube Application Servers, which includes SOA middleware Software like Oracle WebLogic, Oracle Business Intelligence Publisher and Oracle Imaging and Processing Management Software.
 • Perform and plan database backup and recovery procedures.
 • Plan and implement redundancy and disaster recovery scenario.
 • Installation configuration and maintenance of Oracle Golden Gate; troubleshoot log-based change data capture problems.
 • Installation configuration and maintenance of Oracle Enterprise Manager 12c; Grid Control.
 • Troubleshoot, monitor and implement performance tuning on the Oracle/MS SQL Databases.
 • Manage database security, logins, users, roles and object permissions.
 • Plan and execute database upgrades or modifications, bug fixes or functionality enhancements.

Kualifikimet

 • A minimum of 5-year experience as Oracle DBA is required, preferably on financial business.
 • 3 years of experience as a SQL Server DBA or similar role.
 • Very good knowledge and hands on experience is required for Oracle SOA Middleware like Oracle Web Logic, Oracle BIP (Business Intelligence Publisher) and Oracle IPM (Imaging and Processing Management).
 • Very good knowledge of Oracle 11g/12c databases.
 • Experience of High Availability (HA) and Disaster Recovery (DR) options for SQL Server.
 • Very good knowledge of Unix/Linux operating system.
 • Working experience with Oracle administration tools, Oracle Enterprise manager, Import/Export, Data dump etc.
 • Working experience with SQL and PL/SQL programming language.
 • Familiarity with Oracle specific tools, utilities and Oracle Support.
 • Experience with logical and physical backups of Oracle databases using tools such as Oracle RMAN.
 • Ability to adapt to changes in information technology and quickly learn and utilize new database tools and methodologies.
 • Excellent oral and written communication skills.
 • Ability to learn quickly.
 • Ability to work independently with minimum supervision or work in a team-oriented project.
 • Certifications like OCP, OCA, MSCA SQL are an asset.

Shënime


Interested candidates are encouraged to apply in our website www.bkt.com.alor to this link: https://cv.bkt.com.al/candidate/job_search# until 30.06.2020.

All applications will be treated with the highest confidentiality. Only candidates that meet our criteria will be notified.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".