Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
ep & partners consultancy shpk

ep & partners consultancy është një bashkëpunim Shqipëtar dhe Hollandez, i cili sjell praktikat më të mira Hollandeze në trajtimin e burimeve njerëzore, trajnimeve dhe të menaxhimit financiar, praktika të provuara më parë si më të sukseshmet nga kompanitë më të mëdha në botë, të cilat operojnë në shumë tregje.

Këto praktika kanë rezultuar shumë të suksesshme në vendet në zhvillim, sidomos në Rusi dhe ish Republikat...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Zona e Liqenit Artificial Capital Shopping Center Pallati "Syri i Liqenit", Kati 2, Apt 9, Tirane.
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 067 202 35 31
 • Mobile: 067 202 35 31
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 11-03-2020 edhe 11 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Administrim biznesi
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
11-03-2020
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
50

Përshkrimi

EPPC Albania, on behalf of its client, an International Leading Construction company, is currently recruiting a Business Financial Controller.     
Job Scope: BFC identifies risks, inefficiencies, lack of proper control and management, presents findings and proposes solutions to the management. Covers budgeting end2end, analyzes past performance and creates trends to use for budgeting purposes. Analyses costs centers and provides relevant insight for Management.  

Detyrat

Revenue Control:

 • Customer/price analysis & control; Evidence check of price data changes monthly basis;
 • Margin analysis report for product category, vs budget, product and respective changes. 

Cost Control

 • Production model – material balance track and reporting;
 • Analyze and propose daily planning & production efficiencies in close cooperation with Production Manager;
 • Identify production costs, analyze and provide proposals to management for efficiencies including workforce;
 • Analyze production lines profitability, report analysis and discuss propose measures;
 • Logistics, procurement cost analysis and propose in cooperation with respective manager efficiencies, cost savings.

Inventory:

 • Ensure produced/ finished goods inventory movements are properly accounted;
 • Control of Inventory adjustments in ERP system vs documentation, sample checks and reports;
 • Reconciliation of inventory count vs ERP and preparation of respective memo Identify gabs in inventory management and propose flow to direct managers and MD on improvements.

Kualifikimet

 • Bachelor's degree in Business Management - preferable Master degree.
 • 5 years work experience in risk, control, sales, production;
 • Analytical reporting skills/attention to detail/ math skills;
 • Navision 2016 ERP system knowledgepreferred;
 • Advance Excel expertize;
 • Ability to analyze financial & commercial, operations data.

Shënime


To apply for this opportunity, please fill your application at:  https://aplikim.eppc.al
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".