Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
ep & partners consultancy shpk

ep & partners consultancy është një bashkëpunim Shqipëtar dhe Hollandez, i cili sjell praktikat më të mira Hollandeze në trajtimin e burimeve njerëzore, trajnimeve dhe të menaxhimit financiar, praktika të provuara më parë si më të sukseshmet nga kompanitë më të mëdha në botë, të cilat operojnë në shumë tregje.

Këto praktika kanë rezultuar shumë të suksesshme në vendet në zhvillim, sidomos në Rusi dhe ish Republikat...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Zona e Liqenit Artificial Capital Shopping Center Pallati "Syri i Liqenit", Kati 2, Apt 9, Tirane.
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 067 202 35 31
 • Mobile: 067 202 35 31
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 10-03-2020 edhe 10 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Pak eksperience (0 - 2 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
10-03-2020
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
50

Përshkrimi

EPPC Albania on behalf of its client, a worldwide leader in the customer service sector, is currently recruiting a Threat Hunter.  
The focus of Threat Hunter is to proactively investigate security events in an effort to identify artifacts of a cyber-attack with expectation to also participate in several different areas within Security Operations and Incident Response process. Threat Hunter is responsible for reviewing system log events and data packets to proactively detect advanced threats that evade traditional security solutions.

Detyrat

 • Track threat actors, their tactics, techniques, and procedures (TTPs), and their associated Indicators of Compromise (IOCs);
 • Capture intelligence on threat actor TTPs/IOCs and coordinate with SecOps pods to develop countermeasures;
 • Provide forensic analysis of network packet captures, DNS, proxy, net flow, malware, host-based security and application logs, as well as logs from a variety of security sensors;
 • Perform Root Cause Analysis of security incidents to develop enhancements to existing alerting tools;
 • Compile detailed investigation and analysis reports for internal SecOps consumption and delivery to management;
 • Assist in incident response activities such as host triage and retrieval, malware analysis, remote system analysis, end-user interviews, and remediation efforts;
 • Develop advanced queries and alerts to detect adversary actions.

Kualifikimet

 • Bachelor's (Preferred) or relevant work experience;
 • Previous experience in Information Security and Forensic Analysis;
 • Previous experience with the incident response process, including detecting advanced adversaries, log analysis using SIEM and malware triage;
 • Experience with packet analysis and usage of deep packet inspection toolsets;
 • Knowledge and experience working with the Cyber Kill Chain Model, Diamond Model or MITER ATT&CK Matrix.

Shënime


To apply for this opportunity, please fill your application at: https://aplikim.eppc.al
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".