Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
ep & partners consultancy shpk

ep & partners consultancy është një bashkëpunim Shqipëtar dhe Hollandez, i cili sjell praktikat më të mira Hollandeze në trajtimin e burimeve njerëzore, trajnimeve dhe të menaxhimit financiar, praktika të provuara më parë si më të sukseshmet nga kompanitë më të mëdha në botë, të cilat operojnë në shumë tregje.

Këto praktika kanë rezultuar shumë të suksesshme në vendet në zhvillim, sidomos në Rusi dhe ish Republikat...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Zona e Liqenit Artificial Capital Shopping Center Pallati "Syri i Liqenit", Kati 2, Apt 9, Tirane.
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 067 202 35 31
 • Mobile: 067 202 35 31
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 10-03-2020 edhe 10 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhiner sistemesh
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
10-03-2020
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
40

Përshkrimi

EPPC Albania on behalf of its client, a world leader in the customer service sector, is currently recruiting a Penetration Tester.

Detyrat

 • The focus of the Penetration Tester is to proactively investigate security flaws in internal and cloud-based infrastructure;
 • He/She will be expected to participate in several different areas within Security Operations and Incident Response process;
 • Act as a Subject Matter Expert (SME) of cybersecurity pertaining to threats, vulnerabilities, intrusion techniques, and exploit methodologies;
 • Coordinate and perform penetration testing on internal systems as required for regulatory standards such as Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS), other recommendations as the General Data Protection Regulations (GDPR), and other industry or legal compliance standards as necessary;
 • Oversee the immediate response to Critical severity vulnerabilities that impact internal systems by analyzing the vulnerabilities, identifying systems impacted, collaborating with system owners in the business, risk of vulnerabilities, establish remediation priority, ensure remediation plans;
 • Identify, design, propose, and realize strategic security initiatives to improve vulnerability management, penetration testing, and remediation capabilities through automation development, processes enhancements, and infrastructure expansion;
 • Develop, facilitate, and maintain the Information Security Policy, Methods & Procedures, Technical Standards, Technical Best Practices etc.

Kualifikimet

 • Previous experience in methodical Penetration Testing;
 • Previous experience with the incident response process, including detecting advanced adversaries;
 • Applied experience performing penetration testing;
 • Applicable professional certification in vulnerability assessments or penetration testing, such as CEH, GPEN, GWEB, OSCP;
 • Experience with packet analysis and usage of deep packet inspection toolsets;
 • Prior experience working with in the following areas: Computer Incident Response Team (CIRT), Computer Security Incident Response Center (CSIRC), Security Operations Center (SOC).

Shënime


To apply for this opportunity, please fill your application at: https://aplikim.eppc.al

You will be contacted by eppc only if your CV will be qualified by our recruitment team.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".