Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Digicom shpk

DIGICOM është njё nga kompanitё mё inovatore tё komunikimit në Shqipëri. Kemi investuar për një rrjet të qëndrueshëm duke përdorur teknologjinё e rrjetit me fibra optike dhe IP. Jo shumё kompani kanё shansin pёr tё ndryshuar jetёn e njerёzve nёpёrmjet inovacionit. Ҫdo ditё po rritet numri i klientëve të cilët i besojnё teknologjisё sё rrjetit te Digicom me fibra optike dhe shërbimit që ata ofrojnë. Sepse DIGICOM ofron atë që...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rruga Papa Gjon Pali II, ABA Business Center, Tirane
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel:
 • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 18-02-2020 edhe 1 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Administrator rrjeti
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
18-02-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

"Digicom" sh.p.k, është krijuar në vitin 2014 dhe ka për objekt ofrimin e shërbimit të telekomunikacionit me anë të teknologjisё së rrjetit me fibër optike dhe IP. Ofron në fushën e komunikimeve elektronike shërbime për trasmetime të dhënash/internet, shërbime për telefoni publike të qëndrueshme (telefoni fikse), shërbime të trasmetimit të të dhënave, shërbime të linjave me qera, shërbime telefonie me kartë të parapaguar, shërbime Voip dhe shërbime të trasmetimit të të dhënave (data), IP TV. Në kuadër të investimeve të vazhdueshme dhe zgjerimit të rrjetit, për një periudhë të shkurtër, Shoqëria Digicom ka përmirësuar ndjeshëm cilësinë e shërbimit duke fituar në këtë mënyrë edhe besueshmërinë e klientëve të saj.

Bazuar në kontekstin e zgjerimit dhe rritjes së Shoqërisë, Digicom është në kërkim të: Administrator Rrjetash Telekomunikacioni

Detyrat

 • Administron rrjetin kryesor dhe atë të shpërndarjes së Digicom.
 • Modelon topologjinë e rrjetit, konfigurimet e tij, politikat e aksesimit të paisjeve të rrjetit, akseset e ndryshme, etj.
 • Administron lidhjet me upstreamet, përcakton konfigurimet e nevojshme të protokolleve rilevante (BGP, IP MPLS, OSPF, TCP/IP, etj).
 • Teston dhe optimizon shërbimet e reja.
 • Krijon dhe mirëmban dokumentacionin e rrjetit aktual. 
 • Planifikon në mënyrë proaktive kërkesat për shtesa dhe ndryshimet e domosdoshme të konfigurimeve dhe/ose paisjeve për t'iu përgjigjur në kohë kërkesave të kompanisë.
 • Planifikon dhe këshillon ndryshimet e nevojshme në rrjetin fizik për të vendosur, përmirësuar nivelet e redundances së rrjetit.
 • Planifikon, kryen backup-et e nevojshme të sistemeve të rrjetit, sipas procedurave dhe metodave.
 • Përmirëson në mënyrë të vazhdueshme këto procedura dhe metoda.
 • Aplikon përditësimet e nevojshme të sistemeve operues të rrjeteve, patchet dhe ndryshimet e konfigurimeve. 
 • Konfigurime dhe zgjidhje problemesh (troubleshooting).
 • Menaxhimi i rangeve të IP-ve (Ipv4 dhe Ipv6), dokumentimi i përdorimit të tyre.

Kualifikimet

 • Kandidati duhet të ketë mbaruar arsimin e lartë (të preferueshme janë dega e elektronikës, informatikës ose duhet të ketë eksperiencë të dallueshme).
 • Të paktën 5 vjet punë në telekomunikacion dhe të pakten tre vjet në pozicionin e administrimit të rrjetit kryesor.
 • Preferohen kandidatët që kanë certifikata Cisco CCNA, CCNP, CCIE të vlefshme.
 • Kandidati duhet të njohë gjuhën angleze të shkruar, lexuar dhe folur.
 • Kandidati duhet të njohë programet e dokumentimit si Visio, paketën Office.
 • Ai duhet të dijë të dokumentojë si duhet rrjetin, konfigurimet, procedurat bazë, etj.
 • Leje drejtimi të automjetit. 

Ofrohet pagesë shumë e kënaqshme. Të gjithë të interesuarit jane të lutur të nisin CV-në duke specifikuar dhe pozicionin për të cilin aplikojnë.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Ju faleminderit!
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".