Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
TSTS Group

Kompania TSTS Group e njohur nga Autoritetet Shqiptare dhe ato Panameze si Qendra e Trajnimit dhe Punësimit Detar, ofron vende të ndryshme pune në Krociera, Tragete, Anije mallrash, Jahte, etj. Aktualisht kjo kompani përfaqëson në mënyrë direkte, Kompani Ndërkombëtare Lundrimi, si: GNV, COSTA Crociere, Corsica Ferries, Adria Ferries, Rizzardi Yachts, etj. Vendet e punës që ofrohen nga kompanitë që përfaqësojmë, janë pa pagesë ndë...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Lagjia 1, Rruga Taulantia, Durres
 • Durres, Shqipëri
 • Tel: +355 52 220198
 • Mobile: +355 67 20 30 620
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 08-02-2020 edhe 20 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Turizem
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
E larte (11+ vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
08-02-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

TSTS Group nga 2010, tashme nje kompani e konsoliduar ne tregun shqiptar, shpall te hapur pozicionin e Shefit ekzekutiv (kuzhinierit).   

Personi duhet te jete nje pike reference per te gjitha pyetjet ne kete sektor dhe te manaxhoj te gjitha operacionet e sektorit te kulinarise. Duhet te kete njohuri te gjuhes Angleze ne nivelin B2 dhe te nje gjuhe tjeter ne nivelin B1 (ne komunikim). Eksperience 10 vjecare ne fushen e menazhimit ne aspektin e gastronomise. Eksperience 15 vjecare ne manaxhimin e fushave multifunksionale te hotelerise dhe 6 vite eksperience ne sektorin e kuzhines si shef ekzekutiv. Njohuri te mira teknike te te gjitha fushave te kuzhines (brumrave, kuzhines starndarte dhe embelsirave). Certifikate nga nje shkolle profesionale ne kulinari.

Detyrat

 • Kontrollon kushtet e ushqimit për stacionet e ndryshme me qëllim rishikimin dhe miratimin e tyre.
 • Viziton çdo ditë në të gjitha zonat e përgatitjes së ushqimit dhe bën shijimin e ushqimit për të siguruar cilësi dhe standardet i takojnë standardeve të Kompanisë.
 • Takohet çdo ditë me Sus Chef dhe Chef de Partie për të parashikuar ushqimin prodhimi dhe diskutimi i orarit ditor.
 • Komunikon çdo ditë me Menaxherin e Restorantit për të verifikuar ushqimin e Vizitorit pranim dhe kërkesa të veçanta.
 • Mban komunikim të drejtpërdrejtë me Oficerin e Inventarit Master (Provision Master) në mënyrë që të menaxhoni inventarin e përjavshëm dhe menaxhoni një listë me artikuj që nuk lëvizin dhe lëvizin shpejt në me qëllim marrjen e masave të nevojshme.
 • Demonstron teknika dhe pajisje të reja gatimi për stafin në mënyrë që t'i trajnojë ato.
 • Siguron që cilësia e ushqimit dhe kontrollet e pjesëve të jenë gjithmonë në përputhje me Kompanitë specifikimet, për të ruajtur cilësinë më të mirë sipas standardeve të Kompanisë.
 • Sigurohet që pamja personale, uniforma dhe higjena personale janë në përputhje me rregulloret e Kompanisë për të respektuar rregullat dhe standardet e Kompanisë.
 • Siguron që përgatitja e ushqimit të bëhet sipas recetave të Kompanisë dhe USPH \ Brendshme Standardet shëndetësore. Kontrollon pastërtinë e të gjitha zonave të përgatitjes së ushqimit, kryenUSPH të simuluar inspektimet dhe inspektimet para mbërritjes.
 • Merr pjesë në takime dhe mban Drejtorin e Hotelit / Drejtorin e F&B për çdo informacion problemet që lindin dhe ndikojnë në operacion, në mënyrë që të sigurohet një shpejtë dhe efektiv zgjidhje.
 • Përgatitja në fund të çdo lundrimi në lidhje me Masterin e Provizionit, zyrtari i inventarit dhe Drejtori i Shërbimeve / Drejtori i F&B porosinë ushqimore për tjetrën ngarkim.
 • Bën një turne ditor në zonën e provizioneve duke siguruar që procedurat e sakta të ruajtjes janë pasuan dhe që nuk ka asnjë shenjë të prishjes.
 • Lehtësoni një mjedis pune që mbështet një kulturë të suksesshme të sigurisë.
 • Është përgjegjës për të siguruar që ekipi i tij / saj zbaton dhe mban një menaxhim efektiv Hess sistem.
 • Zbatimi dhe promovimi i procedurave të sigurisë në ekipin / Departamentin nën përgjegjësi.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Nëse i plotësoni kritetret, aplikoni!
Për info kontaktoni në 0696066189
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".