Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
TIRANABANK

Tirana Bank është banka e parë me kapital tërësisht privat në Shqipëri. Ajo u themelua me 1996 dhe gjatë kësaj periudhe ka patur një zhvillim të madh, duke shtrirë degët e saj në të gjithë Shqipërinë. Sot ajo është konsoliduar në treg, duke ofruar një gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh, që u përgjigjen me së miri kërkesave të klienteve të saj. Tirana Bank është antare e Balfin Group dhe operon në bashkërendim me objektivat dh...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • BUL: DESHMORET E 4 SHKURTIT
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 042277684
 • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 20-01-2020 edhe 1 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Specialist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Po
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
20-01-2020
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
1

Përshkrimi

TIRANA BANK, one of the leading banks in Albania, is currently seeking to hire a hardworking, proactive and motivated candidate to join Risk Management Department in the position of Operational Risk Officer.

Detyrat

Responsibilities:

 • Develops and maintains the operational risk framework for the effective management of operational risk in compliance with the regulatory requirements and best practices;
 • Facilitates the implementation of the RCSA exercise and closely monitors the action plans derived from the exercise;
 • Collects, analyses and measures the internal data on operational risk (harmful events, key risk indicators, action plans, etc.) for the Bank and monitors the techniques to reduce operational risk;
 • Proposes desired levels of tolerance for operational losses and monitors actual losses and risk events against tolerance levels;
 • Produces and provides reports related to the level and trends of operational risk, for direct and indirect losses;
 • Participates in the designing process of new products and/or activities, in order to identify operational risks;
 • Produces and submits the regulatory reports (on operational losses and KRIs) to the Central Bank;
 • Conduces diagnostic studies for the identification and assessment of operational risk in specific Bank activities; In cooperation with the Unit in charge of the activity, participates in the establishment of the permanent controls;
 • Manages the Permanent Control platform and ensures the permanent control activity is conducted as per the procedures in place;
 • Responsible for working on the development of the Advanced Measurement Approach capital requirements for Operational Risk;

Kualifikimet

 • Desirable banking experience of min 2 years in Risk, Audit, Operations or other relevant structures involved in operational risk management;
 • Bachelor degree in Finance, Business Administration, Economics, Mathematics.
 • Master diploma is preferable; Advanced English knowledge;
 • Very good knowledge of MS Office (Excel, Word, Power Point);
 • Very good communication and presentation skills;
 • Very good analytical skills;
 • Ability to work under pressure independently and part of groups;
 • Ability for self-development and thinking outside the box bringing added value to the organization;

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Please send your CV in English with a recent photo until January 20, 2020 by specifying the job position for which you are applying for. Please note that only applicants, who fulfil the above mentioned criteria, will be contacted. our personal data, which are sent voluntary as a response to this job vacancy announcement, are collected and processed, manually and/or electronically, by Tirana Bank SA, in order to evaluate your compatibility with this job vacancy, are accessed only by authorized persons of the Bank and will be stored until the finalization of the candidate selection process. The subjects of personal data can exercise their rights as provided by Law No. 9887, dated on 10/03/2008 "For the Personal Data Protection", amended, at Tirana Bank SA, as well as at the Commissioner for the Right of Information and Protection of Personal Data.   Të dhënat tuaja personale, të cilat dergohen nga ju vullnetarisht si përgjigje ndaj kësaj shpallje për vend të lirë pune, mblidhen dhe përpunohen, manualisht dhe/ose elektronikisht, nga Banka Tirana sha, me qëllim vlerësimin e përshtatshmërisë tuaj për t'u punësuar në këtë vend pune, aksesohen vetëm nga persona të autorizuar të Bankës dhe do të ruhen deri në përfundim të procesit të përzgjedhjes së kandidatit fitues. Subjektet e të dhënave personale, mund të ushtrojnë të drejtat e tyre sipas ligjit nr. 9887 dt. 10/03/2008 "Për Mbrojtjen e të Dhënave Personale", i ndryshuar, pranë Bankës Tirana sha, si dhe pranë Komisionerit për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".