Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Albtelecom

Kompania ALBtelecom, e krijuar në vitin 1912, menjëherë pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë dhe e liçencuar për ofrimin e telefonisë fikse dhe të internetit në vitin 1992 nga Enti Rregullator i Telekomunikacionit (ERT), vazhdon të jetë pjesë e pandashme dhe zgjedhja e parë e komunikimit të shqiptarëve. Eagle Mobile, një markë brenda kompanisë ALBtelecom . Eagle Mobile brenda kompanisë ALBtelecom, u vjen në ndihmë konsumator...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Albanian Telecommunication Center, Autostrada Tirane - Durres, Km7, Kashar
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: +35542291690
  • Mobile: +355672061741
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 30-11-2019 edhe 8 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Specialist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
30-11-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Our Company is looking for energetic, high potential, self-motivated and high-integrity individuals to join our team.
You are invited to apply for the following position:
BSS Development Specialist / Senior Specialist

Purpose of the position: Analyze the technical specifications of product development document provided by Products Department.

Duties

· Participates in the technical meetings with related technical parties to discuss about new product development.

· Provides timelines and system feasibility about the new developments

· Collaborates with the system vendor within the defined deadline for specific developments/configurations and change requests of the system
· Performs necessary developments in Development environment and inform testing team to proceed with additional tests
· Apply bug fixing in case of detecting problems during tests
· Transfer the developments to Production Environment
· Document the technical flow and configurations related to product that is implemented
· Analyze the technical specifications of product development document provided by Products.
· Assist business while performing beta tests for new developed products.

Skills Very good understanding of Telecommunication services Good knowledge of Oracle, MS Sql Server, Linux; Advanced database knowledge on Oracle, MS SQL Server. Telco protocol (Diameter, Camel, Radius) Communicative, team player, problem solving, hard-worker and analytical; Problem solving skills and ability to meet deadlines Very good command of English and Albanian languages Ability to work under pressure and with high workload
Experience
More than 4 years in IT industry related to systems and applications operational management, 2 years in telecom industry, preferable in billing, rating and charging domain;
Education

· Degree in Computer Science/Engineering, Telecommunication Engineering, Business Informatics;

Shënime


Interested candidates should apply online through www.albtelecom.al
Deadline of application is November 30, 2019
We will be glad to interview all candidates selected from the CV screening.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".