Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Gener 2 sh.p.k.

Gener 2 is an award –winning company that has established itself as a most reputable and prestigious construction, project management and engineering name in Albania.

Over the past decades, Gener 2 has swiftly developed from a simple construction local based company to an ambitious multi industrial organization that offers quality work by being innovative, trustworthy and committed to excellence.

Gener 2 pride...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Aba Business Center, Rr. Papa Gjon Pali II
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: +35544501700
  • Mobile: +35544501700
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 07-11-2019 edhe 22 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
TIK - Teknologjia e Informacionit dhe Komunikacionit
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
07-11-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

VOIP System Engineer

Detyrat

Instalon, konfiguron dhe mirëmban të gjitha sistemet VoIP të kompanisë duke përfshire ketu IP-PBX.
Planifikon implementimin e shërbimeve të reja VoIP duke analizuar kërkesat teknike dhe resurset e nevojshme për ofrimin e shërbimeve.
Ndjek zhvillimet e reja në teknologjinë VoIP dhe sugjeron nevojat për update/upgrade të sistemeve aktuale.
Bashkëpunon me grupet e suportit për të zgjidhur biletat e hapura nga klientet për probleme të ndryshme me shërbimin VoIP.
Asiston agjentet e shitjeve duke sugjeruar zgjidhje teknike për realizimin e kërkesave të ndryshme të klienteve.
Monitoron dhe identifikon kapacitetet dhe performancën e sistemeve duke garantuar funksionimin e pandërprerë të sistemeve të telefonisë.
Trajnon në menyrë te vazhdueshme grupet e suportit rreth funksionaliteteve dhe problemeve të ndryshme të teknologjisë VoIP.

Kualifikimet

Të ketë perfunduar arsimin e lartë ne degen; Inxhinieri Elektronike ose Informatike.
Të ketë të paktën 2 vjet eksperience pune me sistemet VoIP. Preferohen kandidatët me eksperience të mëparshme në Internet Service Provider.
Njohuri praktike në instalimin dhe konfigurimin e sistemeve IP-PBX, eksperiencë me sistemet Asterisk dhe A2Billing konsiderohen një plus.
Të ketë njohuri të avancuara në protokollet SIP, H. 232, TCP/IP.
Të ketë njohuri të avancuara mbi funksionimin e voicemail, IVR, call center, voice recording etc.
Të jetë i aftë për të punuar në mënyrë indipendente dhe si pjesë e një grupi dinamik.
Të ketë aftësi të shkëlqyera në dokumentimin e sistemeve.
Njohja e rrjetave kompjuterike dhe sistemeve të virtualizimit konsiderohen një plus.

Shënime


Ose të plotësojnë formularin e aplikimit në faqen zyrtare www.gener2.al në seksionin "apliko online".
Afati i fundit i aplikimit është data 07 Nentor 2019, ora 17:00.
* Vetëm kandidatët e përzgjedhur do të kontaktohen.
* Të gjithë aplikimet do të trajtohen në përputhje me dispozitat e ligjit Nr. 9887, datë 10.03.2008 "Për Mbrojtjen e të dhënave personale", ndryshuar,
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".