Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Gener 2 sh.p.k.

Gener 2 is an award –winning company that has established itself as a most reputable and prestigious construction, project management and engineering name in Albania.

Over the past decades, Gener 2 has swiftly developed from a simple construction local based company to an ambitious multi industrial organization that offers quality work by being innovative, trustworthy and committed to excellence.

Gener 2 pride...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Aba Business Center, Rr. Papa Gjon Pali II
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: +35544501700
  • Mobile: +35544501700
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 07-11-2019 edhe 22 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Administrator rrjeti
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
07-11-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Administrator Rrjeti

Detyrat

Administron rrjetin kryesor dhe ate te shperndarjes.
Modelon tipologjine e rrjetit, konfigurimet e tij, politikat e aksesimit te paisjeve te rrjetit, akseset e ndryshme, etj.
Administron lidhjet me upstreamet, percakton konfigurimet e nevojshme te protokolleve rilevante (BGP, IP MPLS, OSPF, TCP/IP, etj).
Teston dhe optimizon sherbimet e reja.
Krijon dhe miremban dokumentacionin e rrjetit aktual.
Planifikon ne menyre proaktive kerkesat per shtesa dhe ndryshimet e domosdoshme te konfigurimeve dhe/ose paisjeve per t'iu pergjigjur ne kohe kerkesave te kompanise.
Planifikon dhe keshillon ndryshimet e nevojshme ne rrjetin fizik per te vendosur, permiresuar nivelet e redundances se rrjetit.
Planifikon, kryen backup-et e nevojshme te sistemeve te rrjetit, sipas procedurave dhe metodave. Permireson ne menyre te vazhdueshme keto procedura dhe metoda.
Aplikon perditesimet e nevojshme te sistemeve operues te rrjeteve, patchet dhe ndryshimet e konfigurimeve.
Konfigurime dhe zgjidhje problemesh (troubleshooting).
Menaxhimi i rangeve te IP-ve (Ipv4 dhe Ipv6), dokumentimi i perdorimit te tyre.

Kualifikimet

Edukimi: Të ketë përfunduar Inxhinieri Elektronike ose Informatike
Gjuhe te huaja: Njohuri te gjuhes Angleze
Njohuri kompjuterike: Njohuri në programet e dokumentimit si Visio, paketen Office, te dije te dokumentoje si duhet rrjetin, konfigurimet, procedurat baze, etj. Perferohet; Certifikata Cisco CCNA, CCNP, CCIE te vlefshme.
Eksperienca e kerkuar: Eksperiencë mbi 5 vjet. Preferohet; Eksperiencë pune në telekomunikacion dhe te pakten tre vjet ne pozicionin e administrimit te rrjetit kryesor.
Te kete patente drejtimi te makines te tipit B.

Shënime


Ose të plotësojnë formularin e aplikimit në faqen zyrtare www.gener2.al në seksionin "apliko online".
Afati i fundit i aplikimit është data 07 Nentor 2019, ora 17:00.
* Vetëm kandidatët e përzgjedhur do të kontaktohen.
* Të gjithë aplikimet do të trajtohen në përputhje me dispozitat e ligjit Nr. 9887, datë 10.03.2008 "Për Mbrojtjen e të dhënave personale", ndryshuar,
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".