Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Elektro Servis

Elektro – Servis shpk eshte pjese e Balfin Group e specializuar ne riparimin e pajisjeve elektro-shtepiake & elektronike.

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 16-10-2019 edhe 1 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Ekonomist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
16-10-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Balfin Group është një ndër grupet private investuese më të mëdha në Shqipëri dhe rajon, i pranishëm me aktivitete për zhvillimin e pasurive të paluajtshme, shitjet me pakicë, ofrimin e shërbimeve dhe manaxhimin e hapësirave tregtare apo industriale, industria minerare, financime dhe programe besimi për konsumatorët.
Elektro-Servis shpk është një kompani e specializuar në riparimin e pajisjeve elektronike dhe elektro-shtëpiake. E themeluar prej vitit 2008 Elektro-Servis është servisi më i madh në Shqipëri dhe vendet fqinje, me të drejtat ekskluzive për market më në zë ne botë si: Samsung, LG, Sonny, Philips, Beko,Bosch etj.

Pozicioni: Junior Claim Analyst
Departamenti: Claim/Administratë
Raporton: Claim Administrator
Vendndodhja: Tiranë

Përmbledhja e Pozicionit:
Ky pozicion ka për qëllim kontrollin, raportimin dhe ndjekjen e rimbursimit të gjithë riparimeve brenda garancie drejt Partnëreve tanë zyrtarë.

Detyrat

•Kontrollon riparimet e përfunduara, krijon raporte të vecanta për Brande të ndryshme.
•Kontrollon parametrat e duhur teknikë për cdo reklamim të partneri.
•Kontrollon saktësinë e të dhënave të një urdhëri punë, rregjistrimet dhe postimet nga ana e recepsionit dhe mbledh informacionin e nevojshëm nga departamenti teknikë.
•Mban evidenca si dhe plotëson database për ardhjen e Pjesëve të Këmbimit.
•Mban nën kontroll fletë Garancitë e cdo produkti të regjistruar në Elektro-Servis, si dhe bën kontrollin që të dhënat e Garancise të jenë të reflektuara me Sistemin Microsoft Dynamic Navision.
•Kryen Claim (Raportimet) në baza ditore në sistemin e partnereve te ndryshem.
•Rakordon në baza mujore me partnerët për Claim / Invoice / CN.
•Raporton tek Brandet pjesët e kembimit qe dalin te difektuara dhe I Ndjek deri ne rimbursimin e tyre tek finance e Elektro-Servis.
•Suporton në krijiimn e raporteve mbi shërbimet e ofruara sipas nevojave të kompanisë
•Kryen ç’do proçes tjetër që nevojitet për mirë funksionimin e shoqërisë si dhe kërkohet nga supervizori direkt.

Kualifikimet

Edukimi: Arsim të lartë (preferohen degët e Fakultetit Informatike, Ekonomike)
Eksperiencat e punes: Të pakten 1-3 vit përvoje pune.

Kualifikime te tjera:
Njohuri shumë të mira të Microsoft Office (Excel në nivel te avancuar )
Njohuri shumë të mira gjuhës Angleze.

Aftësi të tjera:
Aftësi shumë të mira organizimi, koordinimi & planifikimi.
Aftësi shumë të mira komunikuese
Aftësi për të punuar në grup
Sistematike në ndjekjen e detyrave konform procedurave të shoqërisë

Kushtet e punës: Grupi Balfin ofron një paketë benefitesh tërheqëse, duke përfshirë një pagë të drejtë të bazuar në merita dhe vlerësimin e performancës.

Shënime


Mënyra e Aplikimit: Për të aplikuar për këtë pozicion, jeni të lutur të dërgoni CV tuaj nëpërmjet e-mailit tek adresa: [email protected]

Afati i dorëzimit: 16.10.2019!
* Të gjithë aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet sipas ligjit Nr.9887 të vendosur nga Parlamenti i Shqipërise mbi “Mbrojtjen e të dhënave personale”.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".