Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Big Market

Big Market eshte rrjeti me I madh I supermarketeve shqiptare I cili ka filluar aktivitetin e tij në vitin 2000 si një market i vetëm në qendër të Tiranës, biznes i cili më pas u rrit në mënyrë të suksesshme, e u zgjerua në një rrjet të tërë.

Aktualisht Lideri i Supermarketeve numëron 20 aksionerë nga e gjithë Shqipëria. Mbi 1300 puntorë, 100 Supermarkete dhe 4 Hipermarkete në të gjithë Shqipërinë dhe vazhdon të rritet në...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Rr "Myslym Shyri", Nr. 00 Tiranë, Shqipëri
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel:
  • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 18-10-2019 edhe 2 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Shitje
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Po
Letër interesi
Po
Rroga mujore
150000 ALL
Data e përfundimit
18-10-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Drejtori i Marketingut harton politikat dhe strategjitë e marketingut të shoqërisë.

Zhvillon buxhetet e marketingut në përputhje me politikat dhe strategjitë marketing të shoqërisë. Drejtimi dhe mbikëqyrja e funksioneve marketing të shoqërisë . Harton ofertat e produkteve dhe shërbimeve që duhet të ofrojë shoqëria në treg. Paraqet propozimet përkatëse prane bordit Drejtues ose Këshillit Ekzekutiv të shoqërisë. Mbikëqyr, planifikon dhe zhvillon materialet marketing të shoqërisë.

SHËNIM:
• Ky përshkrim pune nuk është gjithë përfshirës.
• Punëmarrësi mund të kryej edhe detyra të tjera për plotësimin e nevojave të kompanisë.

Detyrat

Pergjegjes per drejtimin strategjik komercial drejt rritjes te kompanise dhe fitimit;
•Hartimi dhe implementimi i strategjise se pergjithshme te marketingut dhe shitjeve ne perputhje me strategjine dhe objektivat e biznesit duke e detajuar ne plane veprimi mujore;
•Hartimi dhe monitorimi i nje plani vjetor komercial marketingu dhe shitjesh, i cili detajon aktivitetet vjetore qe perkojne me targetat e miratuara te biznesit;
•Hartimi, ndjekja dhe realizimi i buxhetit vjetor te marketingut dhe te shitjeve;
•Pergatit analiza te tregut, te konkurrences, te çmimeve, te elementeve publicitare dhe ia prezanton ato Bordit;
•Propozon zgjedhje dhe zgjidhje ne funksion te arritjes te rezultateve;
•Monitorimi i zbatimit te aktiviteteve te marketingut brenda buxhetit dhe ne cilesine e kerkuar;
•Organizimi i promocioneve te vazhdueshme dhe aktiviteteve sezonale si elemente taktik per te rritur shitjet;
•Ideon dhe krijon sherbime dhe paketa te reja;
•Udheheq kerkimet ne treg per te identifikuar kerkesat e tregut aktual dhe te te ardhmes;
•Pergatit politiken e çmimeve ne perputhje me zhvillimin e tregut, projektit dhe kerkesave te kompanise;
•Pergatit plane veprimi dhe skedule per te identifikuar kliente te rinj;
•Raporton tek Bordi periodikisht potencialet per produkte dhe sherbime te reja, zhvillimet specifike, informacionet e mbledhura ne terren, aktivitetet e konkurrences etj.

Kualifikimet

•Diplome Universitare ne Administrim Biznesi, preferohet Marketing.
•Rreth 5 vite eksperience pune ne shitje/menaxhim/marketing.
•Mbi 3 vite eksperience pune ne pozicione drejtuese.
•Aftësi të spikatura administrative, financiare dhe operacionale.
•Komunikues efektiv me aftesi te shkelqyera te menaxhimit te marredhenieve.
•Aftesi analitike ne kerkim tregu, parashikim dhe menaxhim.
• Vendimmarres dhe strateg i afte me standarte te rrepta.
•Karizmatik dhe i afte per negociata te suksesshme biznesi.
•Perdorues shume i mire i Ms-Office, Outlook.
•Njohuri shume te mira te gjuhes angleze, te folur dhe te shkruar. Avantazh njohuri te gjuheve te tjera.

Shënime


•Te gjithe te interesuarit duhet te dergojne CV, si dhe te percaktojne pozicionin per te cilen aplikojne, ne email: [email protected]
•Ju informojme se vetem kandidatet e perzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do te njoftohen per interviste.
*Të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr .9887 vendosur nga Kuvendi i Shqipërisë për “Mbrojtjen e të Dhënave Personale”.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".