Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Finca

FINCA’s microfinance program in Kosovo was started in February 2000 with funding and support from USAID. FINCA Kosovo originally established its headquarters in Prizren and moved in November 2008 to Prishtina.

FINCA Kosovo is part of the FINCA Impact Finance Network, a group of 21 microfinance and financial institutions that provides socially responsible financial services and enables low-income entrepreneurs and small b...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Robert Doll Nr.112 Prishtinë
  • Prishtinë, Kosovë
  • Tel:
  • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 16-10-2019 edhe 1 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Analist kredie
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
16-10-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

FINCA është Institucion Financiar Amerikan, që operon në Euroazi, Lindje të Mesme, Afrikë dhe Amerikë Latine, duke shërbyer mbi 1.7 milion klientë. Me qëllim të rritjes sëefikasitetit në operacione, FINCA Kosovë shpallë: Zyrtar per relacion me klient.

Detyrat

Të identifikojë klientët potencial për kredi përmes promovimit të ofertës kreditore; Të monitorojë trendet dhe zhvillimet e tregut; Mbledh, analizojë dhe verifikojë informatat që lidhen me kredi kërkuesin; Të ndërtojë dhe analizojë pasqyrat financiare; Mirëmbajë klientët ekzistues të institucionit dhe të menaxhojë kualitetin e portfolios; Të vlerësojë riskun e kredisë; Të menaxhojë në mënyrë cilësore kualitetin e portfolios për klientët; Të menaxhojë me sukses pagesat mujore të kredive të aprovuara; Të ndërtojë relacione afatgjate dhe profesionale me klientë dhe të prezantojë institucionin, në përputhje me politikat dhe procedurat e institucionit; Të ofrojë kualitet të lartë shërbimit të klientit; Të shes në mënyrë proaktive produktet e kredisë si dhe produktet e tjera në të ardhmen;

Kualifikimet

Diplomë universiteti në ekonomi, financa ose administrim biznesi; Përvoja e punës në institucionet financiare është përparësi; Njohuri mbi ambientin e biznesit, trendet dhe zhvillimet specifike të tij; Njohuri të përgjithshme të sistemit mikro-financiar; Shkathtësi të shkëlqyeshme komunikuese; Aftësi të forta analitike dhe organizative; Njohuri të gjuhës angleze; Posedimi i patentë shoferit.

Shënime


Ju lutem plotësojeni aplikacionin online përmes web-faqës: www.fincakosovo.org, ose dergoni CV- në dhe Letrën motivuese nëe-mailadresën: [email protected] apo në [email protected] Në titull duhet të shkruhet pozita e punës dhe vendi. Aplikacionet e dorëzuara në format tjera nuk do të konsiderohen. Vetëm kandidatët e përzgjedhur do të kontaktohen. FINCA Kosovë ofron mundësi punësimi të barabartë. Afati i aplikimit deri me 25/09/2019


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".