Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
DENTAL GB

Klinike/laboratore dentare ( italiane ).

INFORMACIONE KONTAKTI

  • TIRANE Njesia nr.5, Bulevardi Deshmoret e Kombit, Godina Twin Towers, Kulla 1, Kati 2
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel:
  • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 09-10-2019 edhe 22 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Marketing
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
09-10-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

PËRSHKRIMI I PUNËS: Specialist i Marketingut Dixhital
Vendndodhja Tirane

 LLOJI I PUNËS
Specialisti i marketingut dixhital do të punojë për një kompani të re dhe me zgjerim te shpejte. Kjo figure do të merret me realizimin e plotë të faqeve të internetit dhe optimizimin e tyre me një perspektivë SEM. Ai do të jetë një ekspert në SEO, PPC dhe strategjitë e kërkimit të paguar me qëllim optimizimin e rezultateve. Kjo figure do të jetë një ekspert në fushën e strategjive digjitale, në rrjetet sociale, me qëllim të optimizimit të gjenerimit dhe konvertimit të vizitave, nëpërmjet fushatave të ndryshme të marketingut dixhital të mediave sociale dhe landing pages

Detyrat

STRATEGJIA DHE EKZEKUTIMI:
• Të zotëroj praktikat dhe standardet më të mira të marketingut digjital brenda organizatës, duke përfshirë raportimin, matjen dhe kthimin e investimeve (ROI) për fushatat digjitale.
• Përcaktimi i qëllimeve të biznesit në qëllimet e marketingut digjital duke krijuar dhe komunikuar qëllimet / njoftimet.
• Zhvillon strategji specifike dixhitale dhe identifikon kërkesat për të gjitha detyrat krijuese, duke përfshirë: e-mail, reklama banner, landing pages / mikrofaqet, faqet / aplikacionet për pajisjet mobile dhe zhvillimi i faqes.
• Menaxhon të gjitha fushatat digjitale, duke përfshirë marketingun e motorëve të kërkimit (Google AdWords dhe kërkimin në vend), broshurat online dhe katalogët, dhe fushatat promovuese të gjenerimit të të ardhurave.
• Bashkëpunon me administratorin për të vlerësuar segmentet e klientëve dhe për të krijuar grupe të segmentimit të konsumatorëve për marketing të bazuar në profilizimin e klientëve.
2. ANALIZA & RAPORTIMI:
• Siguron raportim dhe analiza të vazhdueshme për të vlerësuar ecurinë e fushatave dhe siguron udhëzime për optimizimin e tyre.
• Monitoroni vazhdimisht dhe sugjeroni përmirësime në pikat e përdorshmërisë, përmbajtjes dhe konvertimit të faqes së internetit të korporatës për të mbështetur objektivat e rritjes së kompanisë.
• Analizoni praktikat më të mira aktuale në fushatat multimediale të integruara dhe indikacionet e ardhshme të bëra nga teknologjia në zhvillim.
• Vlerësoni aktivitetet dixhitale me ato të konkurenteve të tjerë në sektor; të përmirësojë strategjinë dhe taktikat e marketingut digjital për të qenë i pari.
• Përdorni mjete analitike për të ndjekur, monitoruar dhe optimizuar praninë digjitale dhe fushatat bazuar në performancën historike.
• Përgatitja e raporteve dhe paneleve analitike cilësore dhe sasiore për të informuar publikun e ndryshëm të performancës sonë, në të gjitha aktivitetet e ndryshme të marketingut dixhital, duke theksuar rezultatet e arritura.

Kualifikimet

KËRKESAT PËR ARSIM / EKSPERIENCA:
• Diplomë në fushën e marketingut, komunikimit ose fusha të ngjashme.
• 3 ose më shumë vite përvojë pune në një mjedis të marketingut dixhital ose agjenci reklamash.
• Përvoja e punës në sektorin e teknologjisë së lartë eshte i preferuar shumë.
• Përvoja në zbatimin e strategjive të marketingut digjital në mjedisin e shitjes B2C eshte nje avantazh.
• Niveli i gjuhës angleze B

CERTIFIKIMET / KËRKESAT
• Google AdWords dhe Google Analytics preferencial.
• Përvoja në zgjidhjen e automatizimit të marketingut është e nevojshme, me certifikimin e përdoruesve HubSpot (ose CRM)
KOMPJUTERIKËT DHE AFTËSITË TEKNIKE:
• Aftësitë e dizajnit grafik janë nje avantazh
• Përvojë në dizajnimin dhe zhvillimin e faqes internet eshte nje avantazh.
• Ekspertizë e provuar me mediat sociale, strategjinë e marketingut të postës elektronike, zhvillimin e strategjisë së internetit dhe analizën e të dhënave në internet.
• Njohuri të provuara për të gjitha mediat e kërkimit të paguar dhe reklamimit, duke përfshirë remarketing, shfaqje dhe përmbajtje, pajisje të lëvizshme, video
• Përvojë në krijimin dhe zhvillimin e praktikave më të mira të marketingut digjital brenda një organizate.

Aftësitë e komunikimit:
• Aftësi për të siguruar drejtimin dhe blerjen e qartë nga lidershipi i korporatës dhe kështu të ruajë dukshmërinë ndërsa strategjia ekzekutohet
• Aftësia për të marrë një pamje të nivelit të lartë dhe përkthehet në veprime të ekzekutueshme
• Aftësi për të promovuar marrëdhënie të forta profesionale dhe për të menaxhuar pritjet me klientët, menaxherët e departamenteve dhe kolegët
• Aftësi për të bërë shumë punë dhe prosperitet në një mjedis me ndryshimin e prioriteteve dhe afatet kohore të ndjeshme
• Kërkohet një ndjenjë e fortë organizimi dhe vëmendje ndaj detajeve
• Nevojiten shkathtësi të forta verbale dhe të shkruara
• Aftësi e fortë për të përcaktuar përparësitë dhe për të balancuar kërkesat
• Aftësia për të punuar në mënyrë të pavarur sapo të jetë identifikuar strategjia dhe drejtimi, duke ruajtur një shikueshmëri të fortë për organizatën

KUSHTET E TJERA TE AFTESISE:
• Aftësi të forta analitike dhe logjike.

Shënime


Jeni te lutur te aplikoni duke derguar CV tuaj tek emaili: [email protected]


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".