Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Alpha Bank Albania SH.A

Alpha Bank Albania filloi të operojë në Shqipëri në Janar të vitit 1998 si degë e Alpha Bank A.E., një prej bankave më të mëdha në Greqi, e themeluar në vitin 1879 dhe me një prezencë të rëndësishme në Europën Juglindore, në Mbretërinë e Bashkuar dhe në Qipro. Fillimisht emri i degës ishte Alpha Credit Bank-Dega Tiranë dhe tanimë është Alpha Bank Albania SH.A. Që prej vitit 1998 dega ka përdorur të njëjtin emër tregtar ALPHA BANK....

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Rruga e Kavajes, Qendra e Biznesit G-Kam. Tirane, Shqiperi
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: 042278545
  • Mobile: 00355694080116
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 22-09-2019 edhe 5 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Specialist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
22-09-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

RELATIONSHIP MANAGER – MEDIUM BUSINESS BANKING DIVISION


Division: Medium Business Banking Division
Work place: Head Office, Tirana

Detyrat

MAIN DUTIES:

•Negotiates, within his competence, regarding conditions on cooperation with the clients that had been assigned to him in order to achieve relevant agreements.
•Propose the credit facilities and, generally, the terms, conditions and exposure limits for each customer or group of customers.
•Maintain comprehensive loan files for each case.
•Monitor the development of activities, the credit rating of each portfolio, and the profitability of each relationship.
•Proposes for approval to the competent committee annual and periodic reviews for each customer under the responsibility of the Unit, as well as other ad hoc proposals.
•Ensure to provide integrated and comprehensive financial services, cash management services, and overall banking services, taking into consideration the specific needs of the client within market conditions.
•Conducts visits to existing and / or new clients, if necessary, to discuss issues of cooperation, depending on their needs.

Kualifikimet

QUALIFICATIONS:

•Bachelor’s Degree in Finance, Banking or other relevant field.
•Master degree is an advantage.
•Excellent command of the Albanian and the English language.
•MS Office Package.
•Five (5) years of experience in the banking sector and three (3) years of related experience.


COMPETENCES / SKILLS:
•Cooperation / Team Spirit.
•Very good analytical thinking and writing skills.
•Excellent organizational and time management skills.
•Excellent communication and interpersonal skills (flexibility, initiative).
•Effectiveness under heavy work load and strict deadlines.

Shënime


The interested Candidates should submit their Curriculum Vitae to this e-mail address: [email protected] 
Deadline of application is September 22, 2019.

The application for employment through the aforementioned methods intends the submission of some information to the Bank’s database, comprising elements of your personal data.
The Bank guarantees any user that his/her personal data is secured, recorded and processed by the highest security systems and in full compliance with the provisions of Law no. 9887, dated 10.03.2008 "On Personal Data Protection" and bylaws issued for its implementation, being used solely internally for recruitment purpose and in full compliance with the user’s intention. For this reason, when applying for employment by filling in the forms and sending the information to the Bank’s database, the user confirms the accuracy of the personal data and declares that is fully aware on the reasons of data processing, thus accepting that the data will be used only for Bank’s internal use in compliance with the application’s purpose for a period of one (1) year and will be automatically deleted after this period. In any case, the Bank provides the user who is applying for employment with the right to have full access on the information submitted and, among other things, guarantees him/her that, through a request addressed to the Bank, he/she can require to access, delete or modify the data provided.

Please note that only applicants selected from the documentation will be invited for an interview.


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".