Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Initiative for Kosova Community (IKC)

Initiative for Kosova Community (IKC)

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Ferizaj, Kosovë 04-10-2019 edhe 15 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Specialist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
04-10-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Initiative for Kosova Community (IKC), është OJQ vendore, me seli në Ferizaj, Rruga “Gjon Serreçi”, p. n. Në suaza të programit të saj, program i cili ka për qëllim, që në perspektiven afatgjate të kontribuoj në krijimin e kushteve dhe të ofroj mundësi për zhvillim të qëndrueshëm në viset rurale të Kosovës, rritjen e mirëqenies, krijimin e të hyrave dhe minimizimin e pabarazisë gjinore. Shpall konkurs për një vend të lirë të punës:
Zyrtar terreni (f)

Detyrat

Identifikimi dhe zgjedhja e përfituesve të mundshëm të projektit,
Organizimi i aktiviteteve të projektit, trajnime dhe këshillime për fermerë, etj,
Mbledhja e shënimeve të rezultateve të projektit dhe përpunimi i tyre,
Raportimi për aktivitete dhe mbi problemet e shfaqura,
Kontribuoj në rritjen e anëtarësimit në organizatat e fermerëve dhe shoqatat e grave,
Kontaktoj qeveritë lokale/departamentet përkatëse dhe koordinoj veprimet e organizatës me zyrtarët komunal,
Raportoj në baza javore tek mbikëqyrësi i tij/sajë- asistenti i projektit,

Kualifikimet

Të ketë diplomë universitare; në bujqësi/ekonomi apo filozofi
Njohuri mbi zhvillimet aktuale ekonomike dhe bujqësore në Kosovë,
Të ketë aftësi të mira organizimi, komunikimi, negocimi dhe menaxhimit të kohës,
Të ketë përgjegjësi në punë, korrektësi dhe imazh profesional,
Njohja e sh.mirë e gjuhës angleze në të folur dhe të shkruar (pozita 1),
Përvoja në organizatat simotra është përparësi,
Kandidatët që vijnë nga regjioni ku implementohet projekti; (Ferizaj, Viti, Shtime dhe Lipjan), kanë përparësi
Të njohë punën me kompjuter dhe programet softuerike MS; Word, Excel, Outlook Power Point Access, etj,
Të ketë në posedim patentë shoferi te kategorisë B.

Shënime


Të interesuarit mund të dërgojnë CV-në dhe një letër motivimi deri më 13/09/2019, në adresën tonë postare: Rruga „Gjon Serreci“ p. n. 70000 Ferizaj, ose përmes e-mail: [email protected]; ose [email protected]


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".