Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Infosoft Group

InfoSoft Group ka udhëhequr distribucionin e produkteve të konsumit dhe IT në Shqipëri dhe në rajon për më shumë se dy dekada. Grupi është sot një nga sipërmarrjet e mëdha që angazhon profesionistë të klasit të lartë me ekspertizë të gjerë në fushën e tyre respektive, të cilët me punën e tyre sinergjike kanë mundësuar krijimin e InfoSoft Group. Grupi ofron zgjidhje me performancë të lartë për çdo aspekt të ambientit tuaj IT. Themel...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Gjergji Center, Tirane
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: 04 2251180
  • Mobile: 0692068130
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 01-10-2019 edhe 11 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhiner sistemesh
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Po
Letër interesi
Po
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
01-10-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Infosoft Systems Sh.p.k, po kerkon te punesoje:

Inxhinier Senior/Collaboration

Detyrat

-Zbaton zgjidhje teknike ne kohe dhe brenda buxhetit te miratuar duke qene i afte te angazhohet ne te gjitha fazat e projektit.
-Merr pjese aktive ne pergatitjen dhe dokumentimin e kerkesave funksionale dhe teknike te projekteve dhe specifikimeve te tyre teknike, duke bashkepunuar me punonjes te ekipeve te tjera teknike nese eshte e nevojshme.
-Identifikon risqe te zhvillimit te projektit/sherbimit dhe i raporton ato te Pergjegjesi i Ekipit Teknik dhe te Manaxheri Projektit.
-Dizenjon/ krijon specifikimet teknike per projekte me kliente enterprise sipas nevojave dhe kerkesave te biznesit, duke marre parasysh kompleksitetin, si dhe bashkepunimin me palet e treta.

Kualifikimet

-Diplomë Universitare ne Inxhinieri Elektronike, Informatikë apo fusha të ngjashme.
-Mbi 5 vite eksperiencë pune ne kete profil
-Njohuri të avancuara në Networking
-Njohuri te pergjitheshme per sistemet e operimit Linux dhe Windows.
-Njohuri te mire ne “networking” dhe “Core Internet Protocols” si psh: TCP/IP, DNS, SMTP, HTTP dhe routing in distributed networks
-Eksperience ne « Unified Communication » technologies (SIP, SCCP, MGCP, H323, T38, Cisco Voice Gateways)
-Njohuri per zgjidhjet e Cisco si (CUCM, Unity Connection, IM & Presence, Unified Contact Center Express, Cisco Expressway, Cisco Jabber)
-Eksperience ne konfigurimin dhe troubleshooting te SBC’s (Session Border Controllers)/ CUBE (Cisco Unified Border Element)
-Te kete njohuri per integrimin e “telephony solutions” me Microsoft AD, Exchange (Lync/Skype for business)

Te tjera:
-Njohuri per zgjidhjet Voice recording technologies – e preferueshme
-Çertifikime CCNA Collaboration ose CCNP Collaboration – e preferueshme
-Çertifikata për sistemet operative - e preferueshme
-Njohuri shumë të mira në Anglisht
-Aftësi shume të mira për të punuar në grup

Shënime


Per te aplikuar ju lutem dergoni CV-te dhe dokumente te tjera qe vertetojne kualifikimet tuaja ne adresen e_mail: [email protected]


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".