Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Qendra Tek Ura

‘Tek Ura is a faith based organisation that is passionate about working with people to change lives and transform the environment around us. We believe that everyone should be valued in our community and life is better when we care for and support each other. We want to celebrate diversity, challenge prejudice, and break down barriers, and instead build bridges and widen possibilities. We want to encourage an attitude of gratitude...

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 30-09-2019 edhe 8 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Menaxhim i Projekteve
Tipi i punës
E perkohshme
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Po
Rroga mujore
60818 ALL
Data e përfundimit
30-09-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

PUNËTOR PËR KOMUNITETIN E KISHËS
(1 vit kontratë)
Paga: 50,000 Lekë në muaj (Neto) 60,818 Lekë Bruto
32 orë në javë (1 vit kontratë) duke përfshirë disa here punë edhe gjatë mbrëmjeve, dhe me raste punë edhe në fundjavë gjatë festivaleve të Krishtera.

Vendndodhja: Kafja e Rremes, Tirana

Përmbledhja e rolit
A jeni i apasionuar pas Jezusit, për të ndërtuar një komunitet dhe për të pare që njerëzit bëhen dishepuj?
A jeni i mire në ndërtimin e marrëdhënieve me njerëzit dhe për të sjellë ndryshime të reja?
Ne jemi duke kërkuar një Shqiptar i cili do tja kushtoje vetvehten një roli të ri brenda Komunitetit Të Besimit Tek Ura, një shprehje krejtësisht gjithëpërfshirëse dhe jo-emërore e kishës në Tiranë.

Ne jemi në kërkim të një "Punëtori të Komunitetit të Kishës" me përvojë për të ndihmuar priftërinjtë tanë dhe udhëheqjen e kishës duke mbështetur dhe bashkërenditur aktivitetet e kishës dhe duke udhëhequr njerëzit në udhëtimin e tyre të besimit të krishterë.

Detyrat

Përgjegjësitë Kryesore

Ju do të ndani vlerat tona të krishtera dhe do të keni një sens të fortë të thirrjes misionare për të jetuar dashurinë e Jezusit në mënyra praktike, të papritura dhe që mund të sjellin ndryshim ne jetë tuaj.
➢Ju do të jeni përgjegjës për mbështetjen dhe zhvillimin e besimit të grave brenda dhe në skajin e komunitetit tonë të kishës.
➢Duke punuar afër me priftërinjtë ju do të koordinoni programe për fëmijë dhe familje për të nxitur përfshirjen dhe sensin e përkatësisë.
➢Ju do të përdorni aftësitë tuaja krijuese për ta udhëhequr komunitetin tonë në një sërë shprehjesh adhuruese.
➢Ju do të ofroni mbështetje praktike dhe administrative për priftërinjtë dhe koordinatorët e projektit, duke u angazhuar me komunitetin personalisht dhe përmes mediave sociale.

Kualifikimet

Të Nevosjshme
➢Diplomë/Qualifikim i Nivelit Master në një fushë përkatëse.
➢Të paktën 2 vjet përvojë në udhëheqjen e një grupi.
➢Të paktën 2 vjet përvojë pune me fëmijë dhe/apo grupe të grave.
➢Të paktën 2 vjet eksperiencë duke patur përgjegjësinë për zhvillimin e besimit tek të tjerët.
➢Përvojë në udhëheqjen e të tjerëve në lutje dhe adhurime fetare.
➢Përvojë duke përdorur dramën, muzikën, artet krijuese apo multi-median për të komunikuar aspektet e besimit.
➢Të paktën 2 vjet eksperiencë në përkthim me shkrim dhe me gojë në Anglisht/Shqip
➢Dëshmi të eksperiencës që tregon një interes në teologjinë e zbatuar.
➢Dëshmi të eksperiencës që tregon një dëshirë për tu lidhur me njerëz të lënë mënjanë apo të përjashtuar nga shoqëria.
➢Dëshmi të një roli aktiv përbrenda komunitetit të kishës.
➢Përshtatje e shkëlqyeshme me vlerat e Tek Ura.

Të Dëshiruara
➢Përvojë pune për një organizatë jo-fitimprurëse.
➢Përvojë në përdorimin e medias sociale.
➢Patentë për ngarjen e makinës.

Shënime


Si të Aplikoni

Shkarko përshkrimin e plotë të punës nga ky link:
https://drive.google.com/open?id=1AhOaZpV6AT_RPfv3zG-bwyZ9wAH3CTN2

Lexoni deklaratën tone rreth vlerave (juve do tju kërkohet që ta firmosni këtë deklaratë):
https://drive.google.com/open?id=1UOrQJdZOEjth_1_YKuh_ZKrIjny5vf5J

Ju lutem dërgoni një CV dhe e-mail (të dyja në Anglisht), duke shpjeguar interesin tuaj në këtë pozicion dhe se si ju I përmbushni Specifikimet e Personit deri në orën 17:00 të 17 Shtator 2019.

Intervistat do të bëhen në bazë të shqyrtimit të cdo aplikimi që sapo arrin, kështu që ju inkurajojmë tja paraqisni aplikimin tuaj sa më shpejt të jetë e mundur Prifit Dan Dupree tek kjo adresë [email protected]

Vetëm aplikantët që ndjekin keto udhëzime do të konsiderohen për këtë vend pune.


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".