Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Buletini Informativ

Ju lutem, plotësoni tabelën e mëposhtme që të mundësoni informimin me pozicionet e lira të punës, nëpërmjet buletinit informativ periodik.
Softics Lab

Softics Lab ka një skuadër multifunksionale me një eksperiencë të gjerë në projektimin dhe zhvillimin e aplikacioneve në sektorë të ndryshëm, duke përfshirë sektorin financiar, ate te zhvillimit te ERP-ve, sistemeve 'Big Data' dhe më gjerë. Fokusi i kompanisë është Inteligjenca Artificiale dhe sistemet e Big Data ku dallon aplikimi i algoritmave të 'Machine Learning'.

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Tirana Ring Center
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel:
  • Mobile: +355683115921
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 06-09-2019 edhe 13 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Programues
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Pak eksperience (0 - 2 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
06-09-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Back-End Developer

Extraordinary code takes extraordinary people.

We are seeking a full-time Back-End Developer to join us. We are looking for a collaborative, client-focused addition to our team.

You’ll be an integral team member, working closely with other development team members to engineer our technology stack, with a primary focus on our API.

Detyrat

Responsibilities:

•Participate in the entire application lifecycle, focusing on coding and debugging
•Write clean code to develop functional web applications
•Develop RESTful API’s
•Troubleshoot and debug applications
•Manage cutting-edge technologies to improve legacy applications
•Collaborate with Front-end developers to integrate user-facing elements with server side logic
•Gather and address technical and design requirements
•Build reusable code and libraries for future use
•Follow emerging technologies

Kualifikimet

What you offer:

•University degree (Informatics, Computer Science or similar)
•Minimum 1 year work experience as a Python (Django) Developer and RESTful API’s.
•Solid algorithmic foundation
•Excellent communication skills that facilitate teamwork and interaction with colleagues and clients
•Very good understanding of GIT
•High performance collaborative skills within the team environment
•Ability to work to a schedule and meet deadlines

Bonus Points:
•Understanding design principles behind an expanding system (Scalable Progressive Applications)
•Previous experience on Docker, Jenkins ( CI/CD Tools)
•Experience the Microservice Architecture best practices

Technologies and Frameworks: 
Python/Django/Flask/PostgreSQL/Microservices/Architecture Modelling/REST framework

What we offer:
• Working with the most innovative technology and people
• Career development
• Competitive salary & benefits
• International travel to collaborate with clients
• Flexible work schedule
• Empowered culture where employees initiate and take ownership of their work
• A fun work environment with collaborative colleagues
• Quarterly team building activities
• Relaxed dress policy

Discover the beauty of mixing software with artificial intelligence.

Shënime


Apply by sending you CV to : [email protected]

Fotografi
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".