Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Buletini Informativ

Ju lutem, plotësoni tabelën e mëposhtme që të mundësoni informimin me pozicionet e lira të punës, nëpërmjet buletinit informativ periodik.
Hotel AFA

STORY ABOUT US As one of the first hotels to provide services in Pristina (and hospitality) exceeding 10 years experience in the field of tourism. Even though in the center of the city, AFA Hotel guests are located within easy reach of key attractions such as Mother Teresa Boulevard, NEW BORN monument, government institutions and international organizations ,but is still nestled in a quiet, safe and sedate district. We offer...

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 06-08-2019 edhe 17 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Specialist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
06-08-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

HOTEL AFA hap konkurs për pozitën: Kamarier ose kamariere:
Ne jemi duke kërkuar për një kamerier ose kameriere të aftë për të marrë porosie dhe për të ofruar ushqim dhe pije për klientët tanë. Kamerieri ose kamarierja i/e duhur lartëson përvojën e ngrënies për musafirët. Gjithashtu duhet të ketë durimin, personalitetin dhe këmbënguljen që të ofrojë një eksperiencë të shkëlqyeshme të ngrënies për mysafirët tanë. Përgjegjësitë e kamerierit/-es përfshijnë përshëndetjen dhe shërbimin e klientëve, duke siguruar informacion të detajuar mbi menu-të, dhe pagesen e faturës. Për të qenë një Kamerier ose Kameriere e suksesshme, duhet të jeni të sjellshëm me klientët tanë dhe të siguroheni që ata të shijojnë ushqimet e tyre. Ju gjithashtu duhet të jeni gjendje të komunikoni në mënyrë efektive me stafin tonë të kuzhinës për të siguruar që porositë janë të sakta dhe të dorëzohen në kohë.

Detyrat

Detyrat dhe pergjegjesit:
- Përshëndetja dhe shoqërimi i klientëve në tavolina
- Menuja e pranishme dhe sigurimi i informacioneve të detajuara kur kërkohet (p.sh. rreth sasisë, përbërësve ose alergjive të mundshme ushqimore
- Aftësi për të bërë sygjerime të produkteve rreth menu-së
- Komunikim i detajuar me Stafin e Kuzhinës
- Marrja e porosive dhe sherbimi i ushqimit dhe pijeve
- Organizimi I parametrave të tavolines së ngrënies sipas rregullores se hoteleris/kulinaris
- Lëshimi i faturës dhe kryerja e pagesave
- Ofrimi i shërbimeve të shkëlqyera për mysafirët tanë
- Te ndiqen të gjitha rregulloret përkatëse të departamentit të shëndetësisë

Kualifikimet

Aftësitë:
- Përvoja e punës si kamarier ose kamariere së paku dy vjecare në restorante ose hotele
- Eksperiencë e punes në arkë dhe sistemit të porositjes (POS)
- Aftësi bazike të matematikës
- Aftësi të shkëqyeshme prezantimi dhe komunikimi
- Aftësi për shërbim sipas kritereve te hoteleris
- Aftësi për të dëgjuar dhe permbushur kërkesat e mysafirëve
- Njohja bazike e gjuhes angleze
- Diplomë të shkollës së mesme; trajnimi për sigurinë ushqimore është një plus.

Shënime


Të gjithë kandidatët dhe kanditatet që permbushin kriteret e kërkuara luten të dergojnë CV-të e tyre në emailin: [email protected] deri më datë 25 Korrik 2019, në SUBJEKT të ceket pozita për të cilën aplikoni.


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë