Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Buletini Informativ

Ju lutem, plotësoni tabelën e mëposhtme që të mundësoni informimin me pozicionet e lira të punës, nëpërmjet buletinit informativ periodik.
Hotel AFA

STORY ABOUT US As one of the first hotels to provide services in Pristina (and hospitality) exceeding 10 years experience in the field of tourism. Even though in the center of the city, AFA Hotel guests are located within easy reach of key attractions such as Mother Teresa Boulevard, NEW BORN monument, government institutions and international organizations ,but is still nestled in a quiet, safe and sedate district. We offer...

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 06-08-2019 edhe 13 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Specialist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
06-08-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

HOTEL AFA hap konkurs për pozitën: Shef Kuzhine:

Ne jemi duke kërkuar një Shef Kuzhine që të bashkohet me ekipin tonë, që të përgadisë ushqime kualitative për musafirët tanë.
Përgjegjësitë e shefit përfshijnë: studimin e recetave, përgaditja e menu-së dhe ofrimi kualitativ i lartë i pjatës. Ju duhet të jeni në gjendje t’i delegoni detyrat për stafin e kuzhinës që ushqimi të përgaditet në kohë. Gjithashtu, duhet të keni dijeni me rregulloret e sanitarisë. Nëse keni përvojë me teknikat e gatimit të avancuar dhe përbërësit jo tradicionale, do të donim t'ju takonim.

Detyrat

- Vendosja dhe menagjimi i veglave te gatimit dhe pajisjeve, si thika, tiganeve dhe peshorës në kuzhinë
- Studimi i recetave dhe mbledhja përbërësëve të nevojshëm.
- Ushqimi të gatuhet në kohë
- Detyra delegative të stafit të kuzhinës.
- Informimi i stafin e pritjes për specialitetet e përditshme.
- Paraqitje tërheqëse e pjates
- Modifikimi i recetave për të plotësuar nevojat dhe kërkesat e klientëve (p.sh. reduktoni kripën, largoni qumështin)
- Monitorimi i stokun te ushqimit dhe vendosja e porosive
- Eksperimentimi me receta dhe sugjerimi i përbërëseve të rinj
- Sigurimi ne pajtueshmëri me të gjitha rregulloret e shëndetit dhe sigurisë brenda zonës së kuzhinës dhe depove.

Kualifikimet

- Njohuri të avancuara të teknikave të kuzhinës, pjekjes dhe pastësisë
- Aftësi Drejtuese
- Aftësi për të qëndruar i/e qetë nën presionin e kohës
- Aftësi të shkëlqyera të menaxhimit të kohës
- Njohuri e përditshme e teknikave të gatimit dhe recetave
- Njohja e rregullores së sanitetaris
- Diploma e shkollës kulinare eshte obligative.

Shënime


Të gjithë kandidatët dhe kanditatet që permbushin kriteret e kërkuara luten të dergojnë CV-të e tyre në emailin: [email protected] deri më datë 25 Korrik 2019, në SUBJEKT të ceket pozita për të cilën aplikoni.


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Kategoritë
më të kërkuara / Të gjitha kategoritë