Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Buletini Informativ

Ju lutem, plotësoni tabelën e mëposhtme që të mundësoni informimin me pozicionet e lira të punës, nëpërmjet buletinit informativ periodik.
Raiffeisen Bank Albania

Raiffeisen Bank Albania is one of the largest bank in the country. Its asset base is close to 2 billion Euro. Raiffeisen Bank International purchased the Albanian Savings Bank in 2004 and over the last 11 years has completely transformed the old State Bank into a full service bank serving all sectors of the business and private individual markets. The bank has a product range processes, systems and a branch infrastructure that comp...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: +355 4 222 699
  • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 20-07-2019 mbaron sot


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier ndertimi
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
20-07-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Collateral Appraiser position is established under Collateral Appraiser Unit and Integrated Risk Division for the main purpose of judgment, evaluation, monitoring and reviewing of all properties (pledges and/or mortgages) accepted as collateral in favor of RBAL.

Detyrat

•Evidence keeping about the appraisal reports arrived in Bank
•Checking of Appraisal Reports prepared by External Appraisers accepted by the bank, to be in conformity with Group Directives/Requirements and Internal Procedures of RBAL.
•Checking of Appraisal Reports prepared by External Appraisers for the resulted collateral market value and methodology used, which should be in accordance with the local and
Group Directives;
•Checking of Appraisal Reports prepared by External Appraisers for their fees, which should be in accordance to the agreement with the Bank;
•Determination of accepted market values
•Estimate the external appraisers reports and register the proper feedback in the respective tools/databases
•Evaluation/Revaluation of the collateral (mortgage or pledge) and preparing of appraisal reports, opinions in accordance with the internal guideline-s/procedure-s, processes
and/or external regulations.
•Monitor the collateral evaluation process and conduct add-hoc site visits for the collaterals accepted by the bank
•Revaluation, reviewing and determination of market values for WO/Collection cases
•Fulfill the other duties assigned by Superiors.

Kualifikimet

•University degree in Engineering Sciences or Architect
•At least 2 Years of Experience in Banking sector, also a minimum 3-5 years of work experience in total
•Appraisal License, First level
•Driver License, B Class
•PC Knowledge in user level
•Reliable, patient and careful able to travel and to take initiatives
•Flexible, able to work overtime
•Very good communication skills
•Very good working knowledge of spoken and written English.

Shënime


Email: [email protected]


Raiffeisen Bank deshiron te vere ne vemendjen e kandidateve te interesuar se cdo informacion qe do te paraqesin lidhur me shprehjen e interesit te tyre per sa me siper, do te trajtohet me nje nivel sigurie te stadarteve me te larta ne perputhje te plote me parashikimet e ligjit nr. 9887 date 10.03.2008 "Per Mbrojtjen e te Dhenave Personale" dhe aktet nenligjore te nxjerra ne zbatim te tij. Gjithashtu, me dhenien e ketij informacioni, kandidati i interesuar deklaron dhe jep miratimin e tij per procesimin e metejshem te te dhenave personale te tij nga ana e Raiffeisen Bank vetem per perdorim te brendshem te Bankes dhe vetem per qellimin per te cilin ai ka deklaruar vullnetarisht keto te dhena.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë