559 Punë aktive

100742 Punëkërkues

6287 Punëdhënës

Punëdhënës
ose
Punëkërkues


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Buletini Informativ

Ju lutem, plotësoni tabelën e mëposhtme që të mundësoni informimin me pozicionet e lira të punës, nëpërmjet buletinit informativ periodik.
interAdria

interAdria është një kompani zhvillimore për softuer, telekomunikim dhe arsim që ofron shumë shërbime të rëndësishme që sot janë të përfaqësuara si disa nga nevojat më domethënëse për shoqërinë tonë.InterAdria është themeluar në vitin 1989 në Prishtinë si një biznes i vogël me pronësi të familjes në pronësi të familjes, me qëllim duke krijuar një bazë të re të e-projektit për zhvillimin e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme në Kosov...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Ali Kelmendi 28 Prishtinë Kosovë
  • Prishtinë, Kosovë
  • Tel: +383 38 246 375
  • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 10-07-2019 edhe 21 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
TIK - Teknologjia e Informacionit dhe Komunikacionit
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Po
Letër interesi
Po
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
10-07-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

interAdria is looking for a Junior Systems Engineer.The Junior Systems Engineer is assigned as part of Senior System Team that will assist to monitor, maintaining, supporting, and optimizing all networked software and associated operating systems at company costumers. The Junior System Engineer with report to the Head of System Integrations, will partner with other department teams as members to promote the CIS mission and help support our growth. The primary purpose of this position is to assist the mid-level and senior Systems Engineers in the support of the technology infrastructure needs of the organization. This position would also encompass telephone support (land line and mobile), desktop support, server administration and if necessary, network administration.

Detyrat

• Provide technical support and maintenance for the information technology infrastructure.
• Develop and implement maintenance and patch schedules.
• Create, schedule and monitor system backups.
• Administration of Windows server environments.
• Administration of VMware environments.
• Implement security controls and adhere to the organization security policies and procedures.
• Provide server and desktop support.
• Report as needed, to management regarding project status.
• Conduct periodic reviews of the infrastructure and propose upgrades as appropriate.
• Maintain infrastructure in accordance with industry best practices and standards.
• Provide any other information technology support as needed by the organization.
• Other duties as assigned.

Kualifikimet

• Active Directory and Exchange administration.
• VMWare administration experience.
• Cisco network device administration.
• Experience in supporting Windows and Apple desktop environments.
• A degree in Computer Science, Information Assurance or other related discipline.
• Support effective communication by assisting in preparation of written documents & visual presentations; effectively conveys information.
• Adapt to changing organization needs, conditions & work responsibilities.
• Accepts responsibility for own actions.
• 1+ years’ experience as a Windows Server Administrator.
• Strong attention to detail.
• Excellent interpersonal skills and professional demeanor.
• Excellent verbal and written communication skills.
• Understand customer service skills.
• Fluent written and verbal English skills (German language preferred)
• Ability to travel abroad for integration in EU Countries

Shënime


If you think you fit the profile requirements, we look forward to receiving your application in English, including CV, motivation letter, at the following e-mail address:
[email protected]


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë