559 Punë aktive

100742 Punëkërkues

6287 Punëdhënës

Punëdhënës
ose
Punëkërkues


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Buletini Informativ

Ju lutem, plotësoni tabelën e mëposhtme që të mundësoni informimin me pozicionet e lira të punës, nëpërmjet buletinit informativ periodik.
Agikons

''Agikons'' sh.p.k është një nga kompanitë lider në fushën e ndërtimit në Shqipëri, e cila dallohet për standardet dhe cilësinë e punimeve me çmimet më konkuruese në treg. Themeluar që në vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumë projekte të suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranë), ‘’Marea Resort’’ (Kavajë), “Tarraca e Ullijve” (Dhërmi), “Plazhi i Gurtë” (Qeparo), “Bougainville Bay” (Sarandë) si edhe “Meshtekna” Brez...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Blloku Rezidencial "Kodra e Diellit" A0/1 Tirane
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: 48830021
  • Mobile: 0684052085
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Brezovice, Kosovë 28-06-2019 edhe 9 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
28-06-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

AGIKONS sh.p.k është një nga kompanitë lider në fushën e ndërtimit në Shqipëri, e cila dallohet për standardet dhe cilësinë e punimeve me çmimet më konkuruese në treg. Themeluar që në vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumë projekte të suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranë), ''Marea Resort'' (Kavajë), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhërmi), ''Plazhi i Gurtë'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandë) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice.

Kompania po kërkon të zgjerojë stafin e saj në Departamentin Teknik, në pozicionin:

Inxhinier/e Zbatimi

Inxhinieri i Ndërtimit do të duhet të ofrojë suportin teknik gjatë të gjithë fazave të ndërtimit, në përputhje me projektin, preventivin dhe specifikimet teknike, për të ruajtur standardet dhe lehtesuar çertifikimin e punimeve deri në fazën e dorëzimit të objektit.

Detyrat

Detyrat dhe Përgjegjësite:

 

·            Siguron marrjen e të gjithë informacionit tënevojshëm për zbatimin e projektit sipas kontratave të sipërmarrjes.

·            Shqyrtojn vizatimet dhe specifikimet eprojektit për të siguruar zbatimin teknik të tyre.

·            Bashkëpunon me Ekipin për përgaditjen edokumentacionit Tekniko–Ligjor &Tekniko–Financiartë objektit deri në dorëzimin përfundimtar të tij.

·            Kryen një numër të madh të detyraveinxhinierike në terren që përfshijnë monitorimin, vlerësimin teknik të punës nëprogres dhe zgjidhjen e çështjeve të konstruksionit në terren.

·            Monitoron vazhdimisht ecurinë e punonjësve,materialeve, fondeve dhe burimeve të tjera për të eliminuar humbjet.

·            Sigurohet që puna të bëhet në mënyrë tësigurtë, në kohë brenda buxhetit dhe në standardet e duhura të cilësisë.

·            Monitoron oraret e ndërtimit dhe ndihmon nëvlerësimin e progresit të ndërtimit të objekteve.

·            Ploteson çdo dite ditarin e punimeve dhe librine kantjerit, me fazat e ndërtimit si edhe të dhënat inxhinierike për raportet eprojektit.

·            Harton situacione mujore, libreza masash,kohëshënues etj

·            Ofron zgjidhje për problemet e inxhinierisëteknike dhe koordinon zbatimin e tyre.

·            Çdo detyrë tjetër të diktuar nga nevojat epunës apo Punëdhënësi.

·            Raport te Kryeinxhinieri.

Kualifikimet

Kualifikimet dhe Aftësitë

·             Diplomë në Fakultetin e Inxhinierisë së Ndërtimit.

·             Përvojë pune mbi 5 vjet si Inxhinier Zbatimi në ndërtimtari.

·             Të posedojë njohuri të mira të ‘’AUTOCAD’’, si dhe të ‘’Paketës Office’’.

·             Të ketë aftësi shumë të mira komunikuese, menaxheriale dhe organizuese.

·             Të ketë njohuri shumë të mira në leximin dhe zbatimin e projekteve. 

Shënime

Të gjithë të interesuarit mund të aplikojnë duke dërguar CV-të e tyre nëpërmjet "Apliko këtu me email" (kujdesuni që të jeni identifikuar në emailin tuaj kur klikoni frazën "Apliko këtu me email"), ose duke klikuar butonin "Aplikoni me email" mëposhtë.

Kushtet e Punës

 

·             Vëndi i Punës: Brezovice

 

·             Transport: Punonjesit i ofrohet makinë pune nga kompania sëbashku me derivatet përkatëse.

 

·             Paga: E negociueshme në varësi të eksperiencës së kandidatit.

Aplikantët e interesuar mund të dërgojnë CV-të e tyre deri më datë 28.06.2019 në adresën email: [email protected]
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë