551 Punë aktive

100916 Punëkërkues

6306 Punëdhënës

Punëdhënës
ose
Punëkërkues


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Buletini Informativ

Ju lutem, plotësoni tabelën e mëposhtme që të mundësoni informimin me pozicionet e lira të punës, nëpërmjet buletinit informativ periodik.
Abidat

ABIDAT do te thotë zgjedhje e thjeshte, efecientë dhe afatgjate.
Ata janë partner strategjik për klientët në zhvillimin e aplikacione të ndërmarrjeve me performance të larte, embedded sisteme dhe aplikacione mobile Njohuritë teknologjike, përvoja e fituar nder vite dhe specialistet e fushave të ndryshme i bëjnë një partner të forte dhe të besueshëm në anën tuaj. Gjate periudhës mbi dhjetë vjeçare, ABIDAT GmbH me sukses u...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Rr. Hajrullah Abdullahu, Nr. 25, 10000 Prishtinë
  • Prishtinë, Kosovë
  • Tel:
  • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 27-06-2019 edhe 2 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
TIK - Teknologjia e Informacionit dhe Komunikacionit
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
27-06-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

For the further success of the ABIDAT GmbH we are looking for open-minded and unusual people who would like to actively shape our company with creative ideas, expertise and abilities. Collegiality and a deep understanding of the needs of our customers are essential aspects of our project work.
At the earliest possible starting date, we are looking for an:

Expert Environment Model (m / w / d) in the field of autonomous systems for our Robotics team in Nuremberg

Detyrat

Your tasks with us are:
• They develop and implement environment situational awareness applications in the field of sensor fusion
• Ongoing you rate your developed methods
• At the same time, you validate your results both in the simulator and in driving tests
• They work in a multidisciplinary and international engineering team

Kualifikimet

What you should bring with you:
• A degree in physics, electrical engineering, computer science or in a comparable field of study (also with a doctorate)
• Very good and broad mathematical understanding
• Experience with prediction / prediction / estimation methods
• Experiences in the field of applied mathematics (Euclidean geometry, linear algebra, stochastics)
• Ability to structured problem analysis & documentation
• Knowledge of at least one object-oriented programming language (eg Python, C ++ or Java)
• Very good English in spoken and written
In addition, you bring with you:
• teamwork
• enthusiasm
• fun at work
• organizational skills
• Quick grasp

Shënime


Your advantages with us:
Working with the latest technologies and the opportunity to quickly take on your own projects, ie responsibility, are a matter of course for us. We enable our employees to participate in appropriate training courses, seminars and certifications for professional development. To ensure optimal working, we provide modern workplaces and equipment.
Be there! Design solutions for the future with us.
Please send your application by e-mail to: [email protected]
Contact for this position is Mr. Alexander Kolb. Telephone +49 911 928929-57 If you have any
questions about this position, please contact [email protected] .
https://www.abidat.de/job/experte-umgebungsmodell

https://www.abidat.de/bewerbungsformular/


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë