551 Punë aktive

100916 Punëkërkues

6306 Punëdhënës

Punëdhënës
ose
Punëkërkues


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Buletini Informativ

Ju lutem, plotësoni tabelën e mëposhtme që të mundësoni informimin me pozicionet e lira të punës, nëpërmjet buletinit informativ periodik.
Abidat

ABIDAT do te thotë zgjedhje e thjeshte, efecientë dhe afatgjate.
Ata janë partner strategjik për klientët në zhvillimin e aplikacione të ndërmarrjeve me performance të larte, embedded sisteme dhe aplikacione mobile Njohuritë teknologjike, përvoja e fituar nder vite dhe specialistet e fushave të ndryshme i bëjnë një partner të forte dhe të besueshëm në anën tuaj. Gjate periudhës mbi dhjetë vjeçare, ABIDAT GmbH me sukses u...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Rr. Hajrullah Abdullahu, Nr. 25, 10000 Prishtinë
  • Prishtinë, Kosovë
  • Tel:
  • Mobile:
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 27-06-2019 edhe 2 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
TIK - Teknologjia e Informacionit dhe Komunikacionit
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
27-06-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

For the further success of the ABIDAT GmbH we are looking for open-minded and unusual people who would like to actively shape our company with creative ideas, expertise and abilities. Collegiality and a deep understanding of the needs of our customers are essential aspects of our project work.
At the earliest possible starting date, we are looking for more enthusiastic team members in Nuremberg as:

System Administrator (m / w / d)

Detyrat

Your tasks with us are:
• Administration of our Windows environment (Active Directory, Exchange Online, Server 2016, etc.)
• Further development of the IT landscape for future requirements
• Management of the central network infrastructure based on HP / Meraki / Sophos
• Ensuring IT security
• Creation of IT documentation
• Assumption of responsibility for the update and patch management
• User support within the group

Kualifikimet

What you should bring with you:
• Completed vocational training with subject-specific advanced training, a degree in computer science or a comparable field of study
• Knowledge in the administration of Windows servers and Microsoft ADS
• Experience in using Office 365 / MS365
• very good knowledge of English
In addition, you bring with you:
• teamwork
• enthusiasm
• fun at work
• organizational skills
• Quick grasp

Shënime


Your advantages with us:
Working with the latest technologies and the opportunity to quickly take on your own projects, ie responsibility, are a matter of course for us. We enable our employees to participate in appropriate training courses, seminars and certifications for professional development. To ensure optimal working, we provide modern workplaces and equipment.
Be there! Design solutions for the future with us.
Please send your application by e-mail to: [email protected]
Contact for this position is Mr. Manuel Müller. Telephone +49 911 400 89 95-80 If you have any
questions about this position, please contact [email protected] .

https://www.abidat.de/job/systemadministrator


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë