344 Punë aktive

98364 Punëkërkues

6063 Punëdhënës

Punëdhënës
ose
Punëkërkues


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.
Citel Group

Citel Gruoup Sistem Integratori qe operon me shume se 15 vjete ne sektorin e ICT & Business Consulting, eshte nje multinazionale qe ofron sherbime tekonologjike ne grade qe te trasformojne nevojat e klientit ne soluzione per te permiresuar procesin e bisnesit. Me shume se 150 profesionist perkrahin klientin ne cdo fase te aktivitetit, nga studimi e nevojave svilupimi dhe mirembajtejen e produktit.

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Largo Antonelli 20, 00145
  • Roma, Itali
  • Tel: +39 0697843492
  • Mobile: 0039 3318164235
Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Napoli, Itali 23-04-2019 edhe 5 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Programues
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
23-04-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Kodi i kerkimit  01/AL

Vendi i Punes: Napoli,Italia


Citel Gruoup Sistem Integratori qe operon me shume se 15 vjete ne sektorin e ICT & Business Consulting, eshte nje multinazionale qe ofron sherbime tekonologjike ne grade qe te trasformojne nevojat e klientit ne soluzione per te permiresuar procesin e bisnesit

Me shume se 150 profesionist perkrahin klientin ne cdo fase te aktivitetit ,nga studimi e nevojave svilupimi dhe mirembajtejen e produktit

Ne prespektiven qe te zgjerojme personelin tone kerkojme per qytetin e Napolit nje profil Programues Java qe ka te pakten 2 vjete esperienze ne kete role

Kandidati ideal duhet te kete njohje ne procesin e svilupit te teknologise Java dhe ne menyre te vecante keto kompetenca.


Senior Java Developer

Codice ricerca: 01/AL

Sede di lavoro: Napoli, Italia

Citel Group, System Integrator operante da oltre 15 anni nel settore della ICT & Business Consulting, è una Multinazionale che nasce in Italia e che fornisce servizi tecnologici capaci di tradurre le esigenze dei clienti in soluzioni che ne migliorano i processi di business.

Oltre 150 professionisti affiancano i clienti in ogni fase dell’attività, dallo studio delle necessità alla delivery e manutenzione del prodotto. 


Nella prospettiva di estendere il nostro organico, ricerchiamo per la sede Italiana di Napoli, un profilo di Sviluppatore Java che abbia maturato almeno 2 anni di esperienza nel ruolo.

Il candidato ideale dovrà avere conoscenza dei processi di sviluppo con tecnologia Java ed in particolare avere le seguenti skills:

Kualifikimet

Gjuhe te programazionit

•Java( nga 1,6 e ne vazhdim)

•J2EE.


Struktura

•Spring 3: Spring MVC, Spring Security, Spring Boot;

•Hibernate 3;

•Spring batch 2.1;

•Spring integration 2.0.


Njohje Web:

•JQuery (Ajax);

•Jsp /Jstl / Html /Javascript/JSON;

•Rest services /Web services;

•Tiles 2.0;

•Xml/ XSL/ XSLT.


Linguaggi di programmazione:

•Java (da 1.6 e successivi);

•J2EE.


Framework:

•Spring 3: Spring MVC, Spring Security, Spring Boot;

•Hibernate 3;

•Spring batch 2.1;

•Spring integration 2.0.


Conoscenze Web:

•JQuery (Ajax);

•Jsp /Jstl / Html /Javascript/JSON;

•Rest services /Web services;

•Tiles 2.0;

•Xml/ XSL/ XSLT


Plotesojne profilin

I shkelqyer mundesia qe te punojne ne skuader

Mundesia per te managuar projektin

Njohja shume e mire e gjuhes Italiane

Disa nga perfiteimet e kesaj pune

Rritje e eksperienzes 

Formimi me i zgjeruar

Asigurazion shendeti

Transferimi ne Itali

Trasferim i imediat

Kerkesa eshte per te dy gjinit (L. 903/77).

Do vihen ne konsiderazion vetem CV qe kane kompetenzat e kerkuara

Kandidatet e interesuar mund te derkojne CV duke vene kodin e kerkeses, dhe puna qe ben ne keto moment


Completano il profilo:

•Eccellente conoscenza della lingua Italiana

•Ottima predisposizione a lavorare in Team;

•Predisposizione alla gestione di progetti;

 
Benefits:

•Crescita Professionale;

•Formazione;

•Assicurazione Sanitaria.


È richiesto trasferimento in Italia

È richiesta una disponibilità immediata.

La ricerca è rivolta a candidature di entrambi i sessi (L. 903/77).

Verranno presi in considerazione solo i curricula con le competenze indicate.

I candidati interessati possono inviare i CV indicando il codice della ricerca e, possibilmente, l’attuale situazione lavorativa e disponibilità.

Shënime

Do vihen ne konsiderazion vetem CV qe kane kompetenzat e kerkuara.
Kandidatet e interesuar mund te derkojne CV duke vene kodin e kerkeses, dhe puna qe ben ne keto moment.
CV duhet te vihet ne forme e ”Rregullave te Europes se mbrojtjes e te dhena personale” duke vene firmen ne fund. 
Autorizoj trajtimin e te dhenave te mia ne base te ligjit 13 d.igs .30/06/2006 n°196 –“Codi i mbrojtes e te dhenave personale” dhe art. 13 GDPR 679/16 – Regullat Europian per mbrojtejen e te dhenave personale.

Contaktet:
[email protected]
[email protected]

Nr Tel 0039697843492
0039815447726Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë