311 Punë aktive

97511 Punëkërkues

5980 Punëdhënës

Punëdhënës
ose
Punëkërkues


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.
Digicom shpk

DIGICOM është njё nga kompanitё mё inovatore tё komunikimit në Shqipëri. Kemi investuar për një rrjet të qëndrueshëm duke përdorur teknologjinё e rrjetit me fibra optike dhe IP.

Jo shumё kompani kanё shansin pёr tё ndryshuar jetёn e njerёzve nёpёrmjet inovacionit.

Ҫdo ditё po rritet numri i klientëve të cilët i besojnё teknologjisё sё rrjetit te Digicom me fibra optike dhe shërbimit që ata ofrojnë. Sepse DIGI...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Njesia Bashkiake nr.2, Rruga Dervish Hima, Pallati Ada Tower, nr.1, Kati perdhe
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel:
  • Mobile:
Profili i Kompanisë
Tirane, Shqipëri 10-04-2019 edhe 17 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
TIK - Teknologjia e Informacionit dhe Komunikacionit
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
10-04-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Mundësi e re punësimi për të interesuarit!
Digicom, operatori i vetëm 100% me fibër optike, vijon të rritet si kompani dhe të kërkon ty të bëhesh pjesë e ekipit tonë.
Nëse je dinamik(e), i/e përkushtuar ndaj rezultateve dhe dëshiron të bëhesh pjesë e departamentit Teknik të ftojmë të aplikosh për pozicionin e mëposhtëm.
Titulli pozicionit: Specialist IT per Suportin e Biznesit L2
Linja raportimit: Ky pozicion relaton direkt tek supervizori i suportit

Detyrat

Detyrat dhe përgjegjësitë:
1.Konfiguron dhe miremban paisjet qe i dergohen klientin per shërbimet e ofruara nga Digicom.
2.Instalon, konfiguron dhe miremban sistemet operuese windows, linux dhe aplikacione te ndryshme.
3.Kryen troubleshoot per HW dhe SW te pc te klienteve.
4.Monitoron sistemet e monitorimit dhe ne varesi te problemeve te ndryshme raporton ne grup.
5.Ploteson te dhenat ne CRM per klientet biznes.
6.Dokumenton skemen e rrjetit per klientet biznes.
7.Hap, mbyll dhe modifikon llogarite e klienteve ne sistemin e billingut.
8.Degjon me vemendje shqetesimet e klienteve dhe propozon zgjidhje qe plotesojne nevojat e tyre.
9.Ndjek procedurat e punës për sigurimin e mbarëvajtjes dhe cilesise së shërbimeve qe ofron Digicom.
10.Merr pjesë në projektet që kanë të bejnë me shërbimet e ndryshme të kompanisë.
11.Konfiguron rrjetin e brendshem te klienteve biznes.
12.Suporton onsite klientet ne rast se problematika nuk zgjidhet nepermjet telefonit ose me nderhyrje remote.
13.Ne raste te caktuara ndihmon specialistet e suportit rezidencial onsite tek klientet.

Kualifikimet

Kërkesa për kandidatët:
1.Kandidati duhet të ketë mbaruar arsimin e lartë (të preferueshme janë dega e elektronikes, informatikës ose ai duhet të ketë eksperiencë të dallueshme).
2.Të ketë të paktën tre vjet experience ne fushen IT per sistemet e operimit dhe network.
3.Eksperiencë shumë të mirë në rrjetet dhe protokollet e rrjetit, në konfigurimin dhe gjetjen e problemeve të lidhura me konfigurimet e rrjetave, routimet, loop-et, humbjet e paketave, load balancing, vpn etj.
4.Eksperiencë në përdorimin e mjeteve të gjetjes së problemeve si telnet, ping, traceroute, ftp, tcpdump, nslookup, etj.
5.Te dije te konfiguroje shume mire pasjisjet mikrotik RB952, RB2011, Tplink, Ubiquiti etje.
6.Te dije te konfiguroje switch te menaxhueshem.
7.Te kete njohuri per IPTV.
8.Te kete njohuri dhe te kete punuar me pare me teknologjite EPON/GPON , media converter dhe SFP.
9.Preferohen kandidate me eksperience në sistemet operuese Linux (Debian, Centos, etj), dhe njohuri ne sistemet VOIP (bazuar ne Asterisk: Vicidial, A2billing, Kannel, etj).
10.Kandidati do te kete njohuri dhe te kete punuar me Radius dhe NetNumen.
11.Kandidati duhet të njohë gjuhën angleze të shkruar, lexuar dhe folur.
12.Kandidati duhet të njohë programet e dokumentimit si Visio, paketën Office. Ai duhet të dijë të dokumentojë si duhet sistemet, konfigurimet, procedurat bazë, etj.
13.Leje drejtimi të automjetit.

Kualifikime:
• Certifikate CCNA dhe MTSCNA perben avantazh
• Eksperience ne ISP perben avantazh
• Certifikata te sistemeve operative – e preferueshme

Shënime

Te gjithë te interesuarit jane te lutur të nisin CV-në në adresën e emailit; [email protected] duke specifikuar dhe pozicionin per te cilin aplikojne.

Ju faleminderit!


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".

Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë