377 Punë aktive

96563 Punëkërkues

5881 Punëdhënës

Punëdhënës
ose
Punëkërkues


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.
Albtelecom

Kompania ALBtelecom, e krijuar në vitin 1912, menjëherë pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë dhe e liçencuar për ofrimin e telefonisë fikse dhe të internetit në vitin 1992 nga Enti Rregullator i Telekomunikacionit (ERT), vazhdon të jetë pjesë e pandashme dhe zgjedhja e parë e komunikimit të shqiptarëve. Eagle Mobile, një markë brenda kompanisë ALBtelecom . Eagle Mobile brenda kompanisë ALBtelecom, u vjen në ndihmë konsumator...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Albanian Telecommunication Center, Autostrada Tirane - Durres, Km7, Kashar
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: +35542291690
  • Mobile: +355672061741
Profili i Kompanisë
Tirane, Shqipëri 19-02-2019 edhe 2 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Specialist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
19-02-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Our Company is looking for energetic, high potential, self-motivated and high-integrity individuals to join our team.
You are invited to apply for the following position:

BSS Analysis and Testing Specialist

Purpose of position:
BSS Analyses Specialist is responsible for testing within deadlines the product and service implementation by using the current platforms.

Duties
- Technical Contact Point for Commercial Units related to Business requirements;
- Performs Business Analysis with the related Business Owners;
- Performs Technical Analysis with the related Technical Teams (Billing, Software Development, VAS, Network, BI, Revenue Assurance, etc);
- Plans and schedules production activities and supervises the production processes;
- Ensures uncertainty related to demands;
- Ensures Technical Development is coupled with Business Demands;
- Develops Test/User Cases for each of the Products under implementation with the related technical teams;

Skills
- Proficient user of Microsoft Office,
- Very good knowledge of Oracle, SQL, XML/Soap.
- Business Process Understanding, knowledge in Oracle , MS SQL;
- Very good command of English language;
- Clear communicator (written and verbal), Team Oriented, Problem Solving;
- Very good analytical skills and problem solving
- SAP Modules, SAP Solution Manager/ Quality Assurance Systems knowledge are considered an advantage

Experience
- At least one year of previous experience in Telecommunication industry.

Education
- Degree in (Bachelor/ Master) Management Information Systems, Computer Science or Telecommunication.

Shënime

Interested candidates should apply through [email protected]

Deadline of application is February 19th, 2019

We will be glad to interview all candidates selected from the CV screening.

HUMAN RESOURCES AND ADMINISTRATIVE AFFAIRS DEPARTMENT


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".

Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë