377 Punë aktive

96563 Punëkërkues

5881 Punëdhënës

Punëdhënës
ose
Punëkërkues


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.
SHT - Sozialunternehmen HoGa - Tourist GmbH

THE GJB INTRODUCES ITSELF The Society for Youth Social Work and Education Funding (GJB) was founded in December 1974 by socially active students. To this day, her work has been shaped by the founding idea of ​​helping people in need through practical "help for self-help". The GJB is organized in the PARITÄTISCHEN and works non-partisan as well as non-denominational. As a social service company promoting employment and youth so...

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë
Stuttgart, Gjermani 22-02-2019 edhe 5 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Trajnim dhe zhvillim
Tipi i punës
Internship
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
22-02-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Ne ju ofrojmë të rinjëve nga shtetet me përqindje te lartë papunësije një mundësi për Aftësim Profesional në Gastronomi : në Hotel dhe Restaurant
Aftësimi Profesional fillon në Shtator të 2019 dhe kohëzgjatja është 3 vjecare.

1.Cfarë ju ofrojmë ne?

Një aftësim profesional sipas modelit botërorë, aftësimin profesional në sistemin dual 2-3-vjeçarë Gjerman „Shkollë & Praktikë“ në Hotel dhe Restaurant ne zonën e Stuttgart-it
Stazh pune një javore në Hotel për të njohur njëri-tjetrin
Staf kolegësh te kualifikuar
Perspektivë punësimi në mbarë Botën
Mundësi banimi (me Internet - Wifi)
Të ardhura mujore prej rreth 1000 €
Përkujdesje & Mbështetje në zyrat e regjistrimit në Gjermani
Sigurim Shëndetsorë & Social
Kurse te gjuhës Gjermane një herë në javë

Kualifikimet

2.Kush mund të aplikojë:
Kandidatët duhet

Te jenë te moshës mes 18-28 vjecare
Te kenë leje udhëtimi, Vizë për Gjermani ( në rast nevoje ne mund të ju këshillojmë)
të kenë të përfunduar shkollën e mesme - nivelin e mesëm të shkollimit më të përafërt me profesionin e synuar, me një Diplomë të vlefshme në Gjermani
Njohuri te gjuhës gjermane, te paktën te nivelit B1
Njohje te mirë të gjuhës angleze
Orientim te mirë të klientëve dhe të shërbimit
Paraqitje të mirëmbajtur
Provojë te parë në Gastronomi dhe Hoteleri

3.Si mund të bindeni ju që ky profesion është i duhuri për ju?
Ne ju ftojmë për një provë pune një javore! Në këtë mënyrë, ju prezantoheni me ne dhe punën e cila do të ju shoqërojë ju gjatë këtyre tre viteve! Gjatë kesaj kohe mund të banoni në Hotelin tonë falas.

Shënime

Si të aplikoni?
Vizitoni faqen tonë te internetit www.ecoinn.de 


Shumë Hotele dhe Restaurante bashkëpunues janë gjithashtu pjesëmarrës.
Për me shumë informazione dhe për kandidimin tuaj mund të na shkruani direkt në: [email protected] 


Gjatë aplikimit duhet të dorëzoni një CV të formatit Europass në gjuhën gjermane ose angleze, CV ne gjuhen shqipe nuk do te pranohen, 

si dhe një letër motivuese.

Do të kontaktohen vetëm kandidatët/et e përzgjedhur/a për testim.

Fotografi
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".

Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë