300 Punë aktive

95583 Punëkërkues

5821 Punëdhënës

Punëdhënës
ose
Punëkërkues

Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:

SCS Selecta Customer Services

Clavyo Sh.p.K, società del Gruppo “Selecta”, dipartimento “Customer Services” con sede a Tirana (Shqiperi), Rruga Kavajes Niesia Bashkiake 7 front Pallati me Shigjeta sipër bankës BKT kati 6, ricerca urgentemente operatori per attività di call centre (back-office, outbound, inbound e chat).

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë
Tirane, Shqipëri 23-01-2019 edhe 3 ditë

Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Specialist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
Data e përfundimit
23-01-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Selecta Customer Services, per la propria sede di Tirana, ricerca un Esperto con esperienza e conoscenza su sistemi GDS nel settore della prenotazione viaggi.

Il candidato avrà la responsabilità di garantire che l’intero team operante nel settore Booking, Consulenti e staff manageriale, sia adeguatamente formato e allineato ai più alti standard di conoscenza richiesti per garantire alti livelli del servizio prenotazione e gestione viaggi.

Detyrat

In particolare si occuperà di:
-Erogare la formazione in coerenza con le richieste del cliente;
-Valutare le attività formative e migliorarle sulla base dei feedback;
-Svolgere le attività di mentoring e coaching su Consulenti, Senior, Supervisor e Team Leader;
-Rendersi disponibile allo svolgimento delle attività formative quando richiesto;
-Identificare e documentare le aree di miglioramento dei contenuti formativi;
-Individuare e analizzare regolarmente i fabbisogni formativi;
-Lavorare a stretto contatto con i team di operations e di quality per comprendere e gestire i bisogni formativi e di business;
-Attivare iniziative e fornire suggerimenti costruttivi di miglioramento in tutte le aree di gestione operativa.

Kualifikimet

Requisiti richiesti:
- Conoscenza Obbligatoria dell’italiano e dell’inglese al livello C1
- Conoscenza preferibile della lingua tedesca al livello C1
- Conoscenza del settore Travels e Booking
- Precedente esperienza su sistemi GDS in particolare su sistemi Sabre e Amadeus
- Creazione e ticketing di PNR (passenger name record)
- Capacità di leggere e comprendere le regole tariffarie
- Capacità di gestire ristampe e rimborsi
- Conoscenze di BSP/ADM
- Conoscenze Word, Excel, Powerpoint, Internet
- Conoscenze delle tecniche di formazione e predisposizione dei programmi di formazione
- Preferibile precedente esperienza in Customer Care e conoscenza dei meccanismi di traing e predisposizione di piani di formazione e sviluppo.

Shënime

Sede di lavoro: Tirana – Rr Teodor Keko Pallati Edglis - Astir
Se possiedi i requisiti indicati, inviaci il tuo curriculum in italiano con foto all’indirizzo email:
selezione.servizioclienti@selecta.it
Specificare “Esperto sistemi GDS” nell’oggetto dell’email.

Recapito per informazioni:
Fisso 04 2448899
Mobile 0697679142

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!

1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".

Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë