315 Punë aktive

95696 Punëkërkues

5824 Punëdhënës

Punëdhënës
ose
Punëkërkues


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.





Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.




Abidat

ABIDAT do te thotë zgjedhje e thjeshte, efecientë dhe afatgjate.
Ata janë partner strategjik për klientët në zhvillimin e aplikacione të ndërmarrjeve me performance të larte, embedded sisteme dhe aplikacione mobile Njohuritë teknologjike, përvoja e fituar nder vite dhe specialistet e fushave të ndryshme i bëjnë një partner të forte dhe të besueshëm në anën tuaj. Gjate periudhës mbi dhjetë vjeçare, ABIDAT GmbH me sukses u...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rr. Hajrullah Abdullahu, Nr. 25, 10000 Prishtinë
 • Prishtinë, Kosovë
 • Tel:
 • Mobile:
Profili i Kompanisë
Prishtinë, Kosovë 25-01-2019 edhe 2 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.




Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
TIK - Teknologjia e Informacionit dhe Komunikacionit
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
25-01-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Abidat announces the vacancy for:Java Developer (m/f) Background ABIDAT is a cutting-edge company with a wide range expertise in infrastructure and development with an extensive mastery in three main disciplines: Embedded, Enterprise and Modern Workplace. Our mission is to bring out our mastery to life and deliver the right solutions for our customers.

Purpose and timeline
 • ABIDAT branch in Prishtina is seeking an extraordinary and open-minded Java Developer who will work within a dynamic and ever-growing team. 
 • This vacancy is a great opportunity to work with amazing customers building next generation software products. 
 • The ideal candidate joins a professional and friendly environment. 
 • We encourage candidates who have deep understanding to our customers’ needs to apply and join our global team of dedicated software and IT professionals.


Benefits:

 • Work with the latest technology and opportunity to engage in interesting projects. 
 • Employees participate in trainings, seminars and get relevant certifications for further professional development.
 • For an ideal work process, we offer you a modern environment, healthy fruits every day and IT equipment. 
 • Travel to Germany or other client locations may be expected. 
 • Competitive salary, health insurance.

Detyrat

Duties:
 • Developing software solutions for different system platforms
 • Providing consultancy to our clients
 • Quality assurance of software solutions
 • Software documentation

Kualifikimet

Qualifications:
 • Bachelor’s degree in computer science or any similar qualification
 • Minimum 2 years of work experience 
 • Good analytical skills
 • Experience with various software development methods
 • High level of responsibility
 • Knowledge of Java programming language
 • Good knowledge of OOP concepts
 • Knowledge of Spring Framework Knowledge about using Tools: ANT + IVY, Maven, GitFluent command of Albanian and English language
 • Knowledge of German language is advantage
Skills:
 • Teamwork 
 • Enthusiasm
 • Organizational skills
 • Fast learner

Shënime

Join our team today! Create with us solutions of the future.Please send your CV to the email address: kontakt.ks@abidat.de


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.





Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".





Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë