324 Punë aktive

94413 Punëkërkues

5745 Punëdhënës

Posto punë
ose
Krijo/Shto CV


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.
duapune.com

Duapune.com është portal lider që operon në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, me mbi 10 vite përvojë në tregun e punësimit. Qindra kompani dhe mijëra punëkërkues kanë besuar tek ne për shumë vite në të qënit një burim me vlerë si komunitet, në ofrimin e shpejtë të shërbimit dhe plotësimit të vendeve të punës për kompanitë nga aplikantët e databazës tonë të pasur.

Përveç portalit tonë, ne ju vijmë në ndihmë dhe kompanive bashkë...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Rruga Luigj Gurakuqi, shkalla 4, kati 2, ap.8
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel:
  • Mobile:
Profili i Kompanisë
Tirane, Shqipëri 02-01-2019 edhe 17 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Koordinim Projektesh
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
02-01-2019
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

duapune.com offers a competitive executive headhunting service for key professionals. Our headhunting service is tailored exactly to our clients’ requirements. We provide a highly professional headhunting service to locate specialized personnel at senior management and board level. Our expertise in this area is based on a thorough understanding of the industries in which our clients operate at national and international level – and an exceptional network of personal contacts.

On behalf of our international client on consultancy field, we are looking to recruit suitable candidates for the position of Team Leader – Specialist in public investment planning and management with the following qualifications and requirements:

Detyrat

The Team Leader will be responsible for the planning and day-to-day management of the project, ensuring timely integration of all its components, managing all team members, the Stakeholders and the internal and external communications and ensuring the quality of all project outputs. It is expected that s/he will be responsible for the overall coordination of the project implementation and its related activities and for the efficient and effective use of the available resources.
The Team Leader will be also responsible planning and implementation and reporting of activities related to efficient management of the national single project pipeline (NSPP) She/he will assess and identify the needs of beneficiary for relevant TA (Technical Assistance) support and will mobilize and coordinate the activities of non-key experts when specific support is needed.

Kualifikimet

•Master’s degree (or equivalent five years university diploma) in economy, public administration, engineering or related fields.
•Fluency in English, both written and spoken (min 2 points in the scale from 1 to 5 where 1 is excellent and 5 is basic).
•Computer Skills (Word, Excel, PowerPoint or equivalent).

 General professional experience
•Preferably 15 (fifteen) years but minimum 10 (ten) years of professional experience in relation to identification, planning and/or management of infrastructure projects.

 Specific professional experience
•Preferably 6 (six) years, but minimum 3 (three) years of professional experience in training and/or capacity building for public administration.
•At least 1 (one) experience as Team Leader on a TA project for capacity building.
•At least 1 (one) professional experience with prioritization of investments, and/or planning of strategic projects.
•Experience with prioritization of investments, and/or planning of strategic projects in EU countries, pre-accession countries or EU candidate/potential candidate countries will be considered an asset.

Shënime

Documents for the expert to provide for this job vacancy:
•Professional CV no longer than 3 pages and only one CV. In case of CV’s longer than 3 pages, only the first 3 pages will be taken into account.
•A copy of employer certificates or references proving the professional experience indicated in their CVs.

All interested applicants are kindly asked to send their application composed of: CV in English by email to: recruitment@duapune.com
All applications will be treated with high confidentiality. Only selected candidates will be invited for an interview.


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

help.jobs.help_to_apply_title


help.jobs.help_to_apply_descKategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë