353 Punë aktive

93445 Punëkërkues

5686 Punëdhënës

Posto punë
ose
Krijo/Shto CV


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.
Go Tech Electronics

GoTech Electronics, është vazhdim i AIBA Company e cila operon në tregun Shqiptar që nga viti 1995 si distributor ekskluziv i paisjeve elektroshtëpiake. Që në fillimet e saj ka bashkëpunuar me markat më prestigjoze Italiane si “Indesit”, “Ariston”, “HotPoint-Ariston” dhe me kompani mjaft të njohura në fushën e elektroshtëpiakeve si: Indesit Internatinal Company Itali, Thermo Sanitary Group Itali, Elica Spa Itali etj.

Nga...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rruga dytesore Tirane –Kashar, Km I, Pajtoni Center, Kati III
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel:
 • Mobile:
Profili i Kompanisë
Tirane, Shqipëri 04-12-2018 edhe 18 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Menaxhim shitjeve
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
04-12-2018
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Kerkohet Drejtor i departamentit te shitjeve.

Detyrat

 • Harton strategjinë e shitjeve me shumicë dhe pakicë në nivel kombëtar dhe sipas dyqaneve dhe menaxhereve të shitjeve në terren;
 • Implementon në mënyrë të suksesshme strategjinë e shitjes;
 • Propozon targetin e shitjeve sipas pikës së shitjes dhe individit e cila aprovohet nga Ceo
 • Përgjegjës për planifikimin, drejtimin, organizimin dhe monitorimin e ekipit të shitjes;
 • Identifikon dhe përmbush sa më mirë nevojat e klientit;
 • Përgjegjës për cilësinë e lartë të shërbimit të klientit;
 • Bashkepunon e Departamentin e Blerjeve per sasine e produkteve, modelet dhe cmimet;
 • Bën propozime për strategjinë e zgjerimit te rrjetit;
 • Bashkepunon dhe informon departamentin e marketingut mbi produktet që do jenë në ofertë dhe strategjinë e fushatave komerciale (mesazhet kryesore dhe dytesore komerciale te fushatave)
 • Kontrollon dhe organizon punën për të moslejuar krijimin e stokut dhe merr masa për eliminim e tyre në rastin e krijimin të stokut; 
 • Planifikon dhe raporton mbi ndryshimet e kostove të pikave te shitjes, ne bashkepunim te ngushte me Departamentin e Finances
 • Propozon skemat nxitese për stafin e shitjeve me pakicë dhe shumice, e cila aprovohet nga Administratori, me pas informon Departamentin e Burimeve Njerezore dhe ate te Finances;
 • Përgjegjës për menaxhimin, zhvillimin, vleresimin dhe motivimin e stafit me qëllim rritje;
 • Zbaton politikat e Grupit:
 • Aprovon kthimet e produkteve nga klientet ne dyqane dhe ne magazine;
 • Bashkepunon me Departamentin e Servisit per probleme qe lindin nga mosmarrveshjet midis klienteve dhe komapanise;
 • Bashkepunon per problemet qe mund te kete me logjistiken dhe shperndarjen e produtkeve;
 • Organizon dhe mbikqyr mbledhjen e debitoreve dhe analizon ne bashkepunim me Departamentin e Finances klientet problematik.

Kualifikimet

Eksperienca profesionale:
 • Të ketë eksperience të provuar pune në pozicione të ngjashme minimalisht 3 vjet;
 • Të këtë përfunduar studimet në degën Ekonomik apo fusha të ngjashme, arsmimi pas universitar perben avantazh
 • Të këtë njohuri të mira të gjuhës angleze, cdo gjuhë tjetër do të përbente avantazh;

Kërkesat e pozicionit:
 • Aftësi të shume te mira organizative, duke përfshirë aftësi për të planifikuar punën dhe vendosur prioritete
 • Të ketë njohuri të mira në marketing dhe të parimeve të reklamimit;
 • Aftësi shumë të mira ndërpersonale;
 • Aftësi shumë të mira komunikuese, të zotërojë etikë pune dhe integritet;
 • Të jetë i orientuar dhe me fokus të qartë, cilësi të larta dhe të jetë familjar me biznesin;
 • Të jetë i matur, i besueshëm dhe profesional në marrëdhëniet me ekzekutivët e Kompanisë;
 • Afësi të mira analitike dhe aftësi për të zgjidhur në mënyrë efikase problemet;
 • Aftësi për të kryer shumë detyra njëkohësisht dhe aftësi për të orientuar detajet
 • Aftësi shumë të mira për të ruajtur informacionin konfidencial;
 • Aftësi për të koordinuar punën dhe stafin që ka në varësi;
 • Njohuri shumë të mira kompiuterike, MS Office dhe programe të tjera;
 • Aftësi për të punuar në grup dhë për të marë iniciativë;
 • I pajisur me patente të vlefshme drejtimi

Shënime

Ju lutem dergoni CV tuaj ne: info@gotech.al


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".

Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë