347 Punë aktive

93508 Punëkërkues

5692 Punëdhënës

Posto punë
ose
Krijo/Shto CV


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.
Co-PLAN, Instituti per Zhvillimin e Habitatit

Co-PLAN, Instituti për Zhvillimin e Habitatit është një organizatë jofitimprurëse që ka kontribuar në zhvillimin e qëndrueshëm, në qeverisjen e mirë urbane dhe rajonale, duke trajtuar çështjet kyçe mjedisore, zhvillimin e shoqërisë civile, si dhe duke ndikuar politika dhe promovimin e pjesëmarrjes së komunitetit që nga viti 1995. Në thelb të aktivitetit tonë është puna me njerëzit dhe institucionet, për të nxitur transformim të pre...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: ++35542407423/4
  • Mobile:
Profili i Kompanisë
Tirane, Shqipëri 23-11-2018 edhe 4 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Financier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Po
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
23-11-2018
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Co-PLAN is a non-profit organization that has contributed to sustainable development by enabling good urban and regional governance, tackling key environmental issues, developing civil society, impacting policies, and promoting community participation knowledge-making since 1995.
At the core of Co-PLAN’s activity is the work with people and institutions, to foster tangible social transformation and positive change on the ground by inducing change-driving knowledge in our society for smart management of our habitat. Co-PLAN fulfils this mission through means of pilot activities and advisory services financed by national and international institutions and direct involvement with communities, local government units and other non-governmental organizations in the field of urban and regional management, environmental management, and municipal finance.

Co-PLAN is announcing a vacancy for the position of “Finance/Project Assistant”, with details as follows:

Detyrat

oPerform daily financial and logistical tasks on project level;
oAccounts processing and reconciliation;
oPreparation of monthly and quarterly project financial reports;
oPreparing and ensuring accurate and timely processing of all financial an administrative related documentation and maintaining accounting records;
oProject cash flow management;
oProject budgeting and forecast;
oFollow the Project policy documents and guidelines on financial rules;
oPerform all other duties assigned;

Kualifikimet

Qualification and skills:
-A Bachelor's Degree in Finance or Economics is required for this position
-At least 2 years’ relevant professional experience in relevant discipline
-Working knowledge of English (absolutely required).

General professional experience:
-Experience with standard accountant software.
-Experience of accountant administration in non-profit organisation would be an asset.
The Financial/Project Assistant should demonstrate excellent numeracy skills, accuracy and confidentiality, attention to details, effective communication, analytical thinking, and computer competences.

Shënime

Application procedure 

To apply for this position please send the following: 

-A cover letter expressing your interest (written in English); 

-A CV (including referee contact details) and letters of references if available (in English);
-A copy of your academic diplomas; 

-A document to prove the level of knowledge of the English Language (Diploma, Certificate, etc.).

Applications are accepted until November 30, 2018, 17:00h. Co-PLAN is an equal rights and opportunities employer. Only those who fulfil the requirements specified in this Terms of References are encouraged to apply. ONLY short-listed candidates will be contacted for the second stage of the selection process. 


All applications are to be sent to: co-plan@co-plan.org


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".

Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë