347 Punë aktive

93508 Punëkërkues

5692 Punëdhënës

Posto punë
ose
Krijo/Shto CV


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.
Go Tech Electronics

GoTech Electronics, është vazhdim i AIBA Company e cila operon në tregun Shqiptar që nga viti 1995 si distributor ekskluziv i paisjeve elektroshtëpiake. Që në fillimet e saj ka bashkëpunuar me markat më prestigjoze Italiane si “Indesit”, “Ariston”, “HotPoint-Ariston” dhe me kompani mjaft të njohura në fushën e elektroshtëpiakeve si: Indesit Internatinal Company Itali, Thermo Sanitary Group Itali, Elica Spa Itali etj.

Nga...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rruga dytesore Tirane –Kashar, Km I, Pajtoni Center, Kati III
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel:
 • Mobile:
Profili i Kompanisë
Tirane, Shqipëri 28-11-2018 edhe 9 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Specialist Prokurimi
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
28-11-2018
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Kerkohet Menaxher i departamentit te blerjeve.

Detyrat

 • Ndjek zbatimin e Procedurës së Blerjeve të miratuar nga Administratori;
 • Në bashkëpunim me sektorët e tjerë planifikon blerjet dhe koordinon dhe kontrollon realizimin e tyre deri në përfundim të procesit;
 • Ndan detyrat brenda Departamentit për realizimin në kohë të blerjeve dhe kontrollon procesin;
 • Propozon përmirësime, në perfitim të kompanisë, mbi listen e furnitoreve, produkteve dhe procedurës;
 • Planifikon e plan-buxhetit vjetor të blerjeve për kompaninë.
 • Ndjek pagesat e furnitoreve në bashkëpunim me Departamentin e Financës;
 • Kontrollon zbatimin e kontratave me furnitorët
 • Bën kërkime në treg për gjetjen e furnitoreve të rinj, kontakton furnitorët, negocion me ta për arritjen e cmimit me te mirë, cilesisë më të mirë dhe kushteve më te mira të sherbimit;
 • Rishikon kushtet e porosive dhe kontratave në peështatje me politikat e kompanisë;
 • Përgatit listën e furnitoreve të miratuar nga administrator;
 • Mban database me kontaktet e furnitoreve dhe listat e cmimeve përkatëse;
 • Kontrollon përllogaritjet e kostove të produkteve ,të cmimeve të shitjes me shumicë /pakicë të dërguara nga agjentët e blerjeve dhe e dërgon për konfirmin tek Administratori i Kompanisë;
 • Në bashkëpunim me agjentët e blerjes vlerëson ofertat e sjella nga furnitoret dhe verifikon tregun e konkurencës,  të cilat rishikohen nga Departamenti i Shitjeve dhe Departamenti i Financës dhe i dërgon për miratim tek Administratori.
 • Monitoron procesin e punës së Agjentit të blerjeve për t`u siguruar se mallrat vijnë në kohë dhe per të zgjidhur problemet përkatëse me mallrat e padërguara;
 • Negocion kontratat me të tretët për kryerjen e shërbimeve të transportit dhe zhdoganimit të mallit;
 • Ndjek gjëndjet e magazinave sipas programit të finances;
 • Analizon stokun, monitoron ecurinë e shitjeve  dhe për cdo produkt, propozon ndryshime/përmirsime dhe është në kontakt dhe koordinim të vazhdueshem me Departamentin e Shitjeve në lidhje me ketë  çështje;
 • Monitoron stafin në varësi dhe kryen vlerësimin e tij;

Kualifikimet

Eksperienca profesionale:

 • Të ketë arsimin e larte, përbën avantazh daga Ekonomik; 
 • Të ketë përvojë pune në të njejten fushë, të paktën 3 vjet;
 • Njohuri shume të mira të gjuhëve të huaja, vecanërisht anglisht, (avantazh italishtja);
 • Kualifikime në fushën e menaxhimit të blerjeve;


Kërkesat e pozicionit:

 • Njohuri të mira të paketës Office dhe përbën avantazh njohuritë në programet financiare:
 • Aftësi shumë të mira komunikuese:
 • Aftësi shumë të mira analitike 
 • I motivuar, i organizuar; 
 • Te zotërojë etikë dhe integritet; 

Shënime

Ju lutem dergoni CV tuaj ne: info@gotech.al


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".

Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë