Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comShëndeti Dhe Psikologjia E Punës

Femrat janë më inteligjente se m...

Ndoshta kështu ka qenë gjithmonë, ndoshta vetëm në këto vitet e fundit, e vërteta është se  me ndihm...Çfarë duhet të merrni me vete në...

Përgatitja për një intervistë pune është çelësi për të maksimizuar shanset e suksesit. Në disa raste...Ushtrime për punonjësit e zyrave

Si ka mundësi që njerëzit që punojnë në zyra janë të predispozuar për të shtuar në peshë? Mendohet s...Si të punoni të qetë

Stresi nga puna në zyrë po kthehet në një sëmundje të vërtetë, që mund të çojë deri në nervozizëm ap...Menaxhimi i Stresit

Ka shumë mënyra të cilat ne mund ti përdorim për të menaxhuar stresin.  Këto mënyra do të na ndihmoj...Punonjësit e demotivuar dëmtojnë...

Cdonjeri prej nesh, ndihet i lodhur dhe i demotivuar herë pas here në punën që bën. Por studimet e f...Frika më e madhe e të punësuarve

Një punë me siguri mund të gjenerojë shumë gëzim, por në disa aspekte të jetës aktive, puna është gj...Kujdesi shëndetësor në punë

Punëdhënësit kanë detyrimin për të financuar kujdesin shëndetësor parandalues për punonjësit e tyre....Barazia në punë

Barazia në punë, në terma të thjeshtë është trajtimi i njëjtë i punonjësve pavarësisht moshës, seksi...Stresi në punë

Stresi në punë mund të përkufizohet si “dëmtuesi fizik dhe emocional që shfaqet kur kërkesat e punës...Përse ushtrojnë njerëzit dhunë p...

Dhuna psikologjike… Është një lloj forme abuzimi, ndërsa dhunuesit dhe punëdhënësit e pashkoll...Pse nuk i del vetes tënde për zo...

Kjo është një pyetje që bëhet shpesh, ” Ne jemi të rritur, apo jo?” Në shumicën e rastev...Ndershmëria në punë – Çfarë mund...

1. Fiton kredibilitet, një komoditet i rrallë Kur ndershmëria është me ty në punë, ti fiton kredibil...Nevoja për të qenë në qendër të...

Njerëzit janë krijesa shoqërore dhe kanë nevojë për bashkëveprim shoqëror, për opinionin e dikujt tj...Kush jam unë?

Zhvillimi profesional në organizatë Koncepti i zhvillimit profesional brenda një organizate duket i...Sugjeroni mënyra për të përmirës...

Në lëvizjen drejt një modeli me njohuri bazë, atje ku ekipet e njerëzve nuk janë të detyruar të ulen...Identifikoni vlerat personale

Vlerat janë tiparet apo cilësitë e konsideruara të vlefshme. Ato përfaqësojnë prioritetet dhe forcat...Si të jemi të fortë emocionalish...

Shumicës së njerëzve i ndodh që në momente të caktuara në punë të ketë diçka që i bën ata të derdhin...Si ta menaxhojmë ndryshimin tek...

Kur konsiderojmë ndryshimin, në përgjithësi mendojmë për të prekshmen, të matshmen, ngjarjet që ndik...Si të menaxhojmë negativitetin n...

Asgjë nuk ndikon në moralin e punonjësve më shumë se vazhdimësia e negativitetit në punë. Kjo degrad...