Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comShëndeti Dhe Psikologjia E Punës

Arma juaj sekrete në karrierë

Doni që të siguroni vendin e punës? Me sa duket, e vetmja gjë që duhet për këtë janë: 1) Kafe dhe 2)...Si mund të ndikojë mëngjesi në d...

Të gjithë i dimë rreziqet e mungesës së ngrënies së mëngjesit, luhatjet e humorit, dhimbjet e stomak...Stresi

Ne të gjithë vuajmë nga stresi në një pikë të jetës tonë. Është diçka vjen dhe ikën në kohë të vësht...A kemi me të vërtetë nevojë për...

Le ta heqim mitin që përfshin 8 orë gjumë çdo natë. Një studim nga Daniel Kripe zbuloi se njerëzit q...9 Këshillat për nënat që janë në...

Përmbushja e rolit si mama ndërkohë që duhet të mbash një punë mund të jetë rraskapitëse. Por me pak...Disa ushqime të mira që mund të...

Të qëndrosh i shëndetshëm ndërsa menaxhon një stil jetese të zënë është shpesh e vështirë, madje edh...10 çajërat më të shëndetshëm për...

Një filxhan çaji na ndihmon gjithmonë gjatë kohës kur jemi të stresuar, të shqetësuar apo dhe të mër...10 mënyrat për të luftuar stresi...

Ne të gjithë prekemi nga stresi në disa moment në jetën tonë. Kjo mund të jetë diçka që vjen dhe ikë...Punoni si një “Dog”? Mund të jet...

  A jeni të lodhur nga karriera juaj? Punoni shumë dhe nuk merrni përfitime ekstra për punën që...Rregullat e pashkruara të mirësj...

Zyra mund të jetë një ambient kompleks për të kuptuar, me një atmosferë shoqërore të përzierë, proto...Teknika për të përballuar stresi...

Ne nuk shqetësohemi vetëm për oraret e takimeve, menaxhimin e ngarkesës në punë dhe shefin por tani...Ushqimet të cilat ju bëjnë të lu...

A po ndiheni të demotivuar në punë? Puna që bëni nuk ju bën të lumtur? Në fakt kjo mund të mos vijë...A është koha për një punë të re?

Nëse po mendoni të lini punën, ju mund të jeni duke e pyetur veten nëse është momenti i duhur ose jo...Përse disa njerëz i arrijnë qëll...

Frika nga dështimi Nëse keni frikë nga dështimi, ju nuk do të ndërrmerrni rreziqe të nevojshme që kë...Ja çfarë na tremb më shumë në pu...

•        Të bërit gabime në punë •        Të komunikosh me konsumatorët ose klientët e vështirë •   ...A e dini se kur duhet të largohe...

1.     Jeni në atë punë vetëm për para Ne të gjithë kemi fatura për të paguar dhe përgjegjësi për të...Çfarë do të thotë punë fleksible...

Shumica e njerëzve mendojnë se e dinë çdo të thotë punë fleksibël, por në fakt kjo është një temë që...“Duhet të ndihmoj gruan...

“Duhet të ndihmoj gruan” Ariani shkon të takoj menaxherin e tij në zyrë. “Shef” i thotë...Ndalohet diskriminimi i punonjës...

Të gjithë punonjësit në një kompani duhet të trajtohen në mënyrë të barabartë dhe jo të gjykohen në...Balanca punë-jetë

Balanca punë-jetë është mënyra efektive e menaxhimit midis punës së paguar dhe aktiviteteve te tjera...