Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comShëndeti Dhe Psikologjia E Punës

CEO të suksesshëm… ja çfar...

E ndërsa zhvillohet debati nëse rrogat e larta të ekzekutivëve të kompanisë janë të justifikuara, më...7 Këshilla për të ngjitur shkall...

  1. Mos kini frikë të krijoni rrjetin tuaj, të njiheni me një punë, person apo kompani. Shkrua...Këta punonjës e fillojnë ditën e...

Punëtorët e kompanisë me 20 zyra në të gjithë botën e nisi punën saktësisht më 09:06 të mëngjesit. P...10 këshilla për të reduktuar niv...

1.   Mbani një qëndrim pozitiv. 2.   Pranoni faktin që ka ngjarje të cilat nuk mund t’i kontro...6 mënyra praktike për të rritur...

Pothuajse të gjithë ne përballemi çdo ditë me një numër të konsiderueshëm sfidash personale të lidhu...7 teknika psikologjike për të nd...

Sipas hulumtimeve psikologjike, ajo që na duhet të gjithëve është një sistem për të mbaruar sa më sh...Si të gjejmë punën që duam

Gjetja e një pune  në ditët  e sotme është kthyer në një problem ekzistencial. Ndërsa për të gjëtur ...Si të sillemi me kolegët në punë...

Për të shkuar mirë me kolegët, duhet të shohim anën pozitive dhe të sillemi sa më mirë, duke thënë &...Si të vishemi në punë

Të jesh e bukur nuk do të thotë gjithmonë të jesh thjesht dhe vetëm natyrale. Ose, e thënë ndryshe,...A është bukuria e domosdoshme pë...

Për të gjetur punë shpesh herë nuk mjafton një CV e mirë apo një përgatitje profesionale, por duhet...Cili është roli i Psikologjisë s...

Nga Marksi tek Frojdi e deri tek psikoanalistët e ditëve tona shtrohet pyetja se cfarë duhet të bëjë...Lajme te mira per piresit e kafe...

Harward Business Review June 2009  www.hbr.org Sipas shkolles Mjekesore te Harvard, makina e berjes...Këshillë mbi karrieren

Këshilla më e mirë që mund t’u japësh të rinjve per karrierën është : Zbuloni çfarë ju pëlqen...A ju shkakton stres vendi i punë...

Ju ndoshta as që e merrni me mend, por vendi juaj i punës mund të ndikojë tek ju duke ju bërë të ndi...Pse shëndeti i mirë është shumë...

Shëndeti i mirë konsiderohet si një ndër gjërat më të rëndësishmë për të gjithë ne. Një lidhje e for...Çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet...

Nëse jeni në fillimet e kërkimit të një pune dhe jeni duke kërkuar disa rregulla sesi të veproni, kë...3 Minuta ushtrime në zyrë për le...

Të rrini ulur në një tavolinë gjithë ditën mund të ketë pasoja në shpinë, qafë dhe supe. Për fat të...10 Këshillat për të qëndruar poz...

Shikoni 10 këshillat për të qëndruar pozitiv të Hënave: 1.Dëgjoni këngën tuaj të preferuar. Çohuni n...Pushimi i drekës

Fakti që orët e profesionistëve janë bërë më të ngarkuara jo thjesht ka reduktuar orarët e drekës së...