Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comShëndeti Dhe Psikologjia E Punës

Mberrini vone ne pune? Cili isht...

Të gjithëve na ka ndodhur të mos arrijmë në orar në punë. Na ndodhin gjëra të paparashikuara, nuk zg...Si te menaxhoni raportin me klie...

Ne shpeshherë dimë më shumë për drejtimet dhe qëllimet tona sesa për klientët tanë. Por, çfarë duhet...6 teknika si te reduktoni stresi...

“Njeriu është produkt i mendimeve të tij, çfarë mendon për veten, ai ashtu do të bëhet.” – Mah...Nuk keni perqendrim ne pune? 10...

Në botën dinamike të sotme, të mësuarit për të bërë më shumë në më pak kohë është thelbësore për zhv...“Po na iken truri”

Çfarë po ndodh?! Gati të gjithë studentët duan të ikin jashtë. Emigracioni plagë edhe për të ardhmen...Cilat jane 5 shenjat e “ma...

5 shenja që ju jeni një “martir” (dëshmor) i punës. Nëse ndiheni të konsumuar nga puna j...Covid-19 – Si te perballon...

Njerëzit janë sistematikisht emocionalë dhe irracionalë. Udhëheqësit nuk mund t’i motivojnë njerëzit...Ambient negativ në punë? Zgjidhj...

Problemet mes kolegëve në punë, në zyrë, mund të duken qesharake apo zbavitëse kur i përmendim me mi...Mirëserdhe në “adultëri”! Tani z...

Ti e ke pritur me padurim këtë ditë, pasi kjo është dita kur ti konsiderohesh maxhoren. Kjo është di...“Si do t’i vejë halli pandemisë?...

Më mirë të jesh optimist apo pesimist? Opinionet se kur do të mbarojë pandemia janë si goja: të gjit...Po mendoni të ndryshoni punë?

7 Pyetjet që duhet t’i bëni vetes Të ndryshosh karrierën nuk është e lehtë sidomos me pasiguri...Çfarë ndodh me trupin tuaj kur p...

Të pushoheni papritur nga puna, nuk ka efekte vetëm psikologjike. Edhe trupi juaj reagon ndaj pushim...Si të ushqeheni shëndetshëm në p...

Përmirësoni gjendjen shpirtërore dhe produktivitetin tuaj në punë me këto këshilla nga ushqimet e le...A jemi të varur nga teknologjia?...

Nëse mendoni se nuk jeni të lidhur emocionalisht dhe psikologjikisht me telefonin, tabletin, kompjut...E vërteta rreth bjondeve. Si ndi...

Bjondet paguhen më shumë Një studim i kryer në vitin 2010 nga Universiteti i Teknologjisë Queensland...Çfare na pret pas nje dite te lo...

Çfarë mund të bëni në shtëpi për të relaksuar muskujt pas një dite të gjatë në punë…? • Dush të nxeh...Çfarë karakteri keni? TEST

Testet e bazuara në iluzione “mashtruese” optike janë jashtëzakonisht të njohura në ditët e sotme. P...Rutina 30 minutëshe e mëngjesit...

Rutina e mëngjesit mund të jetë një sfidë më vete, madje edhe për ata që e konsiderojnë veten “njerë...Per çfare nuk duhet te flasim ne...

Ka disa biseda të cilat nuk janë të përshtatshme për vendin e punës. Temat që duhet të shmangim përf...Disa shprehi që ju forcojnë shën...

Një nga përcaktuesit për të korrur sukses edhe në fushën e udhëheqjes është forca mendore. Për të ar...