Shëndeti Dhe Psikologjia E Punës Kreu Blog Shëndeti Dhe Psikologjia E Punës

Pse shëndeti i mirë është shumë...

Shëndeti i mirë konsiderohet si një ndër gjërat më të rëndësishmë për të gjithë ne. Një lidhje e for...


Çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet...

Nëse jeni në fillimet e kërkimit të një pune dhe jeni duke kërkuar disa rregulla sesi të veproni, kë...


3 Minuta ushtrime në zyrë për le...

Të rrini ulur në një tavolinë gjithë ditën mund të ketë pasoja në shpinë, qafë dhe supe. Për fat të...


10 Këshillat për të qëndruar poz...

Shikoni 10 këshillat për të qëndruar pozitiv të Hënave: 1.Dëgjoni këngën tuaj të preferuar. Çohuni n...


Pushimi i drekës

Fakti që orët e profesionistëve janë bërë më të ngarkuara jo thjesht ka reduktuar orarët e drekës së...


Arma juaj sekrete në karrierë

Doni që të siguroni vendin e punës? Me sa duket, e vetmja gjë që duhet për këtë janë: 1) Kafe dhe 2)...


Si mund të ndikojë mëngjesi në d...

Të gjithë i dimë rreziqet e mungesës së ngrënies së mëngjesit, luhatjet e humorit, dhimbjet e stomak...


Stresi

Ne të gjithë vuajmë nga stresi në një pikë të jetës tonë. Është diçka vjen dhe ikën në kohë të vësht...


2013-10-09

A kemi me të vërtetë nevojë për...

Le ta heqim mitin që përfshin 8 orë gjumë çdo natë. Një studim nga Daniel Kripe zbuloi se njerëzit q...


9 Këshillat për nënat që janë në...

Përmbushja e rolit si mama ndërkohë që duhet të mbash një punë mund të jetë rraskapitëse. Por me pak...


Disa ushqime të mira që mund të...

Të qëndrosh i shëndetshëm ndërsa menaxhon një stil jetese të zënë është shpesh e vështirë, madje edh...


2013-06-24

10 çajërat më të shëndetshëm për...

Një filxhan çaji na ndihmon gjithmonë gjatë kohës kur jemi të stresuar, të shqetësuar apo dhe të mër...


10 mënyrat për të luftuar stresi...

Ne të gjithë prekemi nga stresi në disa moment në jetën tonë. Kjo mund të jetë diçka që vjen dhe ikë...


Punoni si një “Dog”? Mund të jet...

  A jeni të lodhur nga karriera juaj? Punoni shumë dhe nuk merrni përfitime ekstra për punën që...


Rregullat e pashkruara të mirësj...

Zyra mund të jetë një ambient kompleks për të kuptuar, me një atmosferë shoqërore të përzierë, proto...


Teknika për të përballuar stresi...

Ne nuk shqetësohemi vetëm për oraret e takimeve, menaxhimin e ngarkesës në punë dhe shefin por tani...


Ushqimet të cilat ju bëjnë të lu...

A po ndiheni të demotivuar në punë? Puna që bëni nuk ju bën të lumtur? Në fakt kjo mund të mos vijë...


A është koha për një punë të re?

Nëse po mendoni të lini punën, ju mund të jeni duke e pyetur veten nëse është momenti i duhur ose jo...


Përse disa njerëz i arrijnë qëll...

Frika nga dështimi Nëse keni frikë nga dështimi, ju nuk do të ndërrmerrni rreziqe të nevojshme që kë...


Ja çfarë na tremb më shumë në pu...

•        Të bërit gabime në punë •        Të komunikosh me konsumatorët ose klientët e vështirë •   ...