Publikime Dhe Njoftime Kreu Blog Publikime Dhe Njoftime

Ftese per anetaresim ne platform...

Rrjetëzimi i kapitalit social të shqiptarëve në Diasporë ka qenë shpesh objekt i disa inciativave të...


Startup ne Gjirokaster. Hapet th...

Fillon cikli i parë i aplikimeve për startupet nga Argjiro Innovation Hub, e cila ka hapur thirrjen...


Panairi Virtual “Studio ne Suedi...

Mësoni më shumë rreth universiteteve në Suedi, programeve studimore dhe bursave që ofrohen! Janë të...


2021-01-08

Pyetja nje milion dollareshe qe...

Nuk ka rëndësi nëse po filloni tani karrierën tuaj apo tashmë keni një përvojë të gjatë; nëse jeni n...


SIPERMARRESI I VITIT 2020

BUSINESS MAGAZINE ALBANIA, ORGANIZON SIPËRMARRËSI I VITIT 2020 Për herë të parë Business Magazine Al...


“Java Kuq e Zi” ne d...

duapune.com, partneri juaj i duhur ne gjetjen e punonjesve te kualifikuar, ne kuader te festave komb...


2020-11-28

Mundesi internshipi per 5 te rin...

UNICEF Shqipëri në bashkëpunim me qendrën laboratorike multifunksionale ICTSlab organizuan në datat...


Diaspora Flet 2020 permbyllet me...

Një program i ngjeshur prej 25 orësh me sesione debatuese, fjalime inspiruese, biseda të përqëndruar...


Google sulmohet nga 165 kompani...

duapune.com se fundmi i eshte bashkuar fushates anti Google, ku nje grup prej 165 kompanish dhe inst...


Te nisesh drejtimin e nje kompan...

Kur mori përsipër të drejtojë sipërmarrjen e familjes, Lida nuk e priste të kishte përpara një vit k...


Internship profesional ne Gjerma...

Ju njohim me Internship Programme of German Business for the Countries of the Western Balkans. Fundi...


Behu pjese dhe ti ! Studimi me i...

Pas studimit të kryer me sukses gjatë vitit 2018, ku morën pjesë 366,000 njerëz nga 197 shtete, duap...


Western Balkans Digital Summit T...

Për shkak të pandemisë COVID-19, Samiti i 3-të Digjital do të organizohet në Platformën Hibride me s...


Student ne Finance -Banke ? Burs...

UNYT sjell bursë të plotë, praktikë pune të paguar dhe kontratë 3 vjeçare pune në BKT, për studentët...


Grafiku i çuditshem i “rritjes”...

Çështja e pagave është rikthyer si objekt diskutimi tashmë 7 muaj para zgjedhjeve parlamentare në Sh...


Raiffeisen Bank ne Kosove dhe Sh...

Raiffeisen Bank në Kosovë dhe Shqipëri organizojnë për të dytin vit radhazi programin e përbashkët “...


Programi Young Women Entrepreneu...

Programi Young Women Entrepreneurs synon te nxise me shume nismat sipermarrese tek vajzat dhe grate...


E pabesueshme!! 3,800 euro / mua...

Shumë e bukur për të qenë e vërtetë. Zviceranët votuan të Dielën e kaluar për të vendosur një pagë m...


2020-10-01

Paga minimale do te rritet, apli...

Paga minimale do të ndryshojë, ajo do të bëhet 30 mijë lekë. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi...


2020-10-01

Facebook rrezikon të mbyllet në...

Facebook thotë se mund të ndalojë përdorimin e aplikacionit Facebook dhe Instagam në Evropë. Lexo kë...