Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comMenaxhim

Si të mos humbisni punonjësin tu...

Ju e dini se cili është punonjësi juaj më i mirë, është ai tek i cili mund të mbështeteni kurdo, ai...Spektakli “Fillon të hënën”

Administratori i kompanisë DM Consulting Services dhe i portalit për punësim online më të njohur në...Java e Sipërmarrjes Shqiptare në...

Në kuadër të aktiviteteve të Javës së Sipërmarrjes Shqiptare, Tirana Business University organizoi,...Menaxhimi i konflikteve me shefi...

Çdo ambient pune duhet të reflektojë profesionionalizëm, produktivitet dhe punë skuadre. Megjithatë,...Rëndësia e punës në grup në kont...

Dinamikat e të punuarit në një grup janë tejet të rëndësishme në një kompani. Ne shkollë, gjatë akti...Çfarë duhet të di që të bëhem nj...

Sigurisht që të qenit menaxher ka të ardhura të mëdha financiare por ka dhe sakrifica gjithashtu. Më...Punonjësit preferojnë të gjejnë...

Harrojeni festën  e organizuar nga kompania sipas perfundimeve nga një sondazh i kohëve te fundit  n...Cilët janë faktorët e një menaxh...

Një menaxher i mirë duhet t’i kushtojë një vëmendje të madhe disa prej aspekteve të menaxhimit, lide...Udhëzues praktik për të rekrutua...

Nuk keni pse shqetësoheni nëse ju hapet një pozicion i ri pune. Thjesht ndiqni hapat e listuara më p...Pse punonjësit tuaj humbasin mot...

Pjesa më e madhe e të punësuarve janë të entuziasmuar kur fillojnë një punë të re. Por në rreth 85%...Si të menaxhojmë një fuqi punëto...

Sot një nga guximet më të mëdha menaxheriale është si të menaxhosh tre breza që punojnë së bashku në...Caktoni objektivat që punonjësit...

Caktimi i objektivave dhe ndihma që duhet t’i ofrohet çdo punonjësi për të arritur qëllimet është nj...Inkurajoni punonjësit tuaj të që...

Pak drejtues apo menaxherë të suksesshëm arrijnë të inkurajojnë dhe të mbështesin punonjësit e tyre...Realizoni takime të vlefshme

Një nga ankesat e zakonshme të punonjësve ka të bëjë me humbjen e kohës nëpër mbledhje dhe takime jo...Si mund të mos riskojmë

Gjatë viteve të fundit, ekonomia ka detyruar shumë kompani të luajnë pak në biznes të jenë të sigurt...Si të kemi rezultate

Ka kaluar më tepër se mesi i janarit. A keni përgatitur ndonjë plan përparimi në drejtim të rezultat...Fokusimi në fuqinë e kompanisë s...

Në vend që të kërkoni për strategji apo mënyra fitimprurëse jashtë mureve të kompanisë suaj për të k...Si të krijojmë ekipe virtuale të...

Ekipet e punës janë krijuar dhe përhapur gjithnjë e më shumë nëpër zyra dhe zona gjeografikikisht të...Si të shmangim dështimin

Shumë ekspertë kanë argumentuar gjatë që kompanitë duhet të jetë më tolerante ndaj dështimit. Por jo...