Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKëshilla për punëkërkues

Guida juaj për të mbijetuar pesë...

Eshtë java juaj e parë në punën tuaj të re dhe jeni të rrethuar nga fytyra të panjohura. Pozicioni j...Gabimet e zakonshme që bëjnë pun...

Është gjithmonë një detyrë e frikshme kur jeni duke aplikuar për punën tuaj ideale. Të kërkoni një k...A janë të sapodiplomuarit gati p...

Universiteti nuk është thjesht një vend ku mund të kaloni një kohë të mirë, por është një vend që kë...Tabutë lidhur me aplikimet për...

Të përgatisni një CV ose të plotësoni një kërkesë për punë ndonjëherë mund të duket si ushtrimi më i...7 gabimet e zakonshme që bëjnë p...

Është gjithmonë një detyrë e frikshme kur jeni duke aplikuar për punën tuaj ideale. Të kërkoni një k...Ju nevojitet një diplomë për të...

Numri i aplikantëve për çdo ofertë pune është rritur në mënyrë drastike vitet e fundit pasi punëkërk...Si ti përgjigjeni pyetjes “Cila...

Një pyetje e projektuar për të kapur të intervistuarin të papërgatitur, apo një pyetje e rëndësishme...Vishuni për të qenë të suksesshë...

Të gjithë kemi qenë në atë situatë: të nervozuar, me duar të djersitura, të pasigurtë për atë që na...Si të përballoni intervistën tua...

Intervista juaj e parë mund të jetë një eksperiencë stresuese, gjithësesi si një i diplomuar që po f...Gjuha e trupit gjatë intervistës

Kur merrni pjesë në një intervistë duhet të mendoni për shumë gjëra, nga dhënia e përgjigjeve të duh...Cilat janë pritshmëritë tuaja pë...

Kjo pyetje edhe pse duket sikur bëhet me tendencë të mirë ka shumë raste që i ka bërë disa persona t...Trajnimi “Rekrutimi dhe In...

www.duapune.com në bashkëpunim me CBTL dhe DM Consulting Services organizon dt. 18 Janar 2014 Trajni...Paragjykimi i të diplomuarve

Një nga arsyet që shumë nga ne vendosin të shkojnë në universitet është për prospektivat atraktive t...Të fitoni vendin e punës duke bë...

Nëse jeni të sapo diplomuar që do i bashkoheni mijëra punëkërkuesve të tjerë për luftën në fushën e...Të rrini ulur gjithë ditën nuk ë...

Po ta mendoni, shumica e kohës së punës në zyrë kalohet ulur. Njerëzimi nuk u zhvillua për të kaluar...Gjërat që nuk duhet t’i ke...

Ju harxhoni 8 orë në ditë në tavolinën tuaj të punës e cila është pothuajse trecereku i ditës, kësht...A.U.K – Summer program in...

Improve global understanding, exchange ideas with new friends from around the world, explore age old...Si të jemi konfident në vendin e...

Konfidenca në punë nuk është e lehtë për tu arritur nëse ju jeni të turpshëm nga natyra. Madje edhe...Dëshironi të jeni të lumtur dhe...

Pse është e rëndësishme të bëni një punë që e pëlqeni? Shumë njerëz aplikojnë për punë duke u bazuar...Stresi

Ne të gjithë vuajmë nga stresi në një pikë të jetës tonë. Është diçka vjen dhe ikën në kohë të vësht...Fillimi i ditës së punës me kafe

Kafja është pija më popullore në botë dhe një nga çështjet më të diskutueshme midis kërkuesve në të...Asnjëherë mos i thoni shefit…

Ju ndoshta keni dhënë më shumë informacone profesionale kur jeni përpjekur të jeni më shumë miqësor...Pse të diplomuarit bëhen punonjë...

Të sapo diplomuarit bëhen punonjësit më të mirë për disa arsye. Në varësi të kompanisë, industrisë d...Shprehjet që duhen shmangur në p...

Në një vend pune profesional është e rëndësishme të silleni në mënyrë jo ofenduese me njerëzit që pu...Intervistat e hapura dhe si t’u...

Çfarë janë intervistat e hapura? Kjo mund të duket si një pyetje e thjeshtë në përgjigje,por e vërte...Gjetja e një pune në këto ditë t...

Një ekonomi e ashpër, e vështirë nënkupton vetëm një gjë për punëkërkuesit, kohë e vështirë për punë...Pyetjet me të cilat mund të përb...

Si një i diplomuar i ri, ju mund të zbuloni se proçesi i gjetjes së punës është më i vështirë se sa...Leximi i gjuhës së trupit gjatë...

Gjatë një interviste pune është thelbësore të mësoni sesi të lexoni gjuhën e trupit. Kjo do t’ju mun...Mbylleni ditën në mënyrën më të...

Gjatë 5 minutave të para të ditës ne vendosim standartet për ditën në vazhdim. Duke vendosur disa st...Shenjat e një punonjësi të shkël...

Një punonjës i shkëlqyer ka disa karakteristika dhe tipare të favorshme që e vlerësojnë  në krahasim...Diplomat universitare më të vler...

Nëse jeni një student duke kërkuar për karrierë atëhere ju duhet të vlerësoni cilat janë diplomat më...Gabimet që duhen shmangur në Fac...

Facebook-u njihet si rrjeti social më i madh në botë ku një e shtata e popullsisë ka profil në këtë...Sapo jeni pushuar nga puna? Tre...

Ju sapo jeni pushuar nga puna, mos krijoni panik! Çdo gjë në jetë ndodh për një arsye, kështu nëse n...Dërgoni një letër falenderuese p...

Shkrimi i letrave falenderuese ishte konsideruar dikur si një punë për festat dhe ditëlindjet. Në tr...Çfarë të bëni kur intervistuesi...

Jeni duke u përgatitur për intervistën e radhës për punë? Epo këtu kemi një pyetje interesante për t...Qëndroni larg thashethemeve në...

Thashethemet janë të pashmangshme në çdo vend pune. Njerëzit nga natyra bëjnë thashetheme për njëri-...Pse të jesh asistent është më mi...

Kjo mund të jetë një deklaratë e guximshme për tu bërë por të jesh asistenti mundet të jetë më mirë...Kur shtrëngimi i duarve thotë di...

Një nga gjërat e para për të cilat ju do të gjykoheni nga rekrutuesi ose punëdhënësi i ardhshëm ësht...3 Këshilla për të kaluar skanimi...

Ju doni të besoni që rekrutuesit shpenzojnë 20-30 min në CV-në tuaj. Ju doni të besoni që puna e mad...5 mënyrat për të arritur promovi...

Ju po punoni shumë dhe po jepni gjithçka nga vetja juaj për ta bërë sa më mirë punën, por shefi juaj...Gabimet e zakoshme të letrave të...

   Një letër interesi është konsideruar një nga mënyrat për të shfaqur rëndësitë dhe vlerat tek...Si të mbani një balancë Punë-Jet...

Nëse po ndiqni ëndrrat e karrierës duke punuar në një punë të ngarkuar një punë me profil të lartë,...6 Mësime jete që ju mund të mëso...

Për dekada, James Bond ka qënë mishërimi i suksesit, maskilinitetit dhe besimit. Duke udhëtuar rreth...Konsiderimi i sipërmarrjeve

Si pasojë e krizës ekonomike e cila u përhap në të gjithë globin njëqind mijë njerëz u gjendën të pa...Qëndroni gjithë ditën në tavolin...

Puna me orë të gjata nuk është një mënyrë e shëndetshme për të jetuar,veçanërisht kur jeni i lidhur...Disa ushqime të mira që mund të...

Të qëndrosh i shëndetshëm ndërsa menaxhon një stil jetese të zënë është shpesh e vështirë, madje edh...Si të përmirësoni karrierën tuaj

Mjaft specialistë për fushën e karrierës mendojnë se koha më e mirë për të përmirësuar karrierën tua...Quiz : A jeni një anëtar i mirë...

  Në shumë ambiente pune do t’ju kërkohet që të punoni edhe në grup. Nëse po punoni për arritje...Gjashtë veprime që nuk duhet t’i...

Është diçka pozitive dhënia e një interviste! Tashmë ju jeni një hap pranë nënshkrimit të marrëveshj...Këshilla për mënyrën sesi mund t...

  CV-të online kanë të përbashkëta vlerat e të njëjtit format tradicional të të shkruarit, ekzi...Avancimi në karrierë në një peri...

Duke marrë parasysh reçesionin e dyfishtë dhe parashikimet e zymta ekonomike, kjo ka bërë të mundur...5 shenja që është koha për një n...

Ndërsa vitin 2013 tregon për një numër të madh punësh konkurruese në tregun e punës, mund të jetë ko...Si të qëndroni vigjilent në punë...

  Nëse përgjegjësitë në punë po ju lodhin, ose ngjarjet në shtëpinë tuaj po ju bëjnë të ndiheni...5 këshilla për të përmirësuar pr...

LinkedIn konsiderohet rrjeti më i fuqishëm dhe më influencues në gjithë botën. Qëllimi i këtij rrjet...6 tipare të njerëzve të suksessh...

Këtu janë 6 tipare të njerëzve të suksesshëm 1.    Ata guxojnë të marrin rreziqe Nëse vazhdoni të bë...Si të silleni në një ambjent zyr...

Me stresin dhe shqetësimet e shkurtimeve në punë, reçesionit dhe luftës së bizneseve, edhe zyrat me...10 mënyrat për të luftuar stresi...

Ne të gjithë prekemi nga stresi në disa moment në jetën tonë. Kjo mund të jetë diçka që vjen dhe ikë...Profesionet më pak stresuese në...

  Ka disa njerëz  në jetë të cilët kanë synim karrierat më të fuqishme, të mirë paguara dhe ‘të...Ide për një CV kreative

Konkurrenca është bërë shumë e ashpër në çdo punë në të gjitha nivelet, industritë dhe sektorët veça...Dilema: A duhet ta shtoj shefin...

  Me mbi një billion përdorues të regjistruar, vështirë se nuk do jetë dhe shefi juaj i regjist...Panairi i Punës nga Dhoma Amerik...

I nderuar Punëkërkues,  në datën 31 maj 2013, Dhoma Amerikane e Tregtisë do të organizojë edicionin ...Keni një martesë të palumtur me...

  Është tani koha për të marrë një qëndrim. Pse ju duhet të kaloni jetën tuaj duke humbur çdo d...Aftësitë kyçe që duhet të mësojë...

Të diplomuarit që po hyjnë në tregun e punës kanë shumë pritshmëri. Është e rëndësishme që ta përgat...Diplomat më të mira për punë më...

Të kesh një punë pas mbarimit të universitetit është një shqetësim kryesor për shumë studentë të dip...Profesionet më të vështira në bo...

Jeni duke kërkuar për ndryshimin  e  karrierës tuaj?  Gjenden punë të panumërta të cilat ju japin re...Mësimet e Karrierës që ju mund t...

  Lajmet dhe kultura e Vipave na përfshin çdo ditë. Nuk mund t’ja mbathim prej tyre, dhe shumic...Pse duhen evituar sharjet në pun...

  Po, ne stresohemi, frustrohemi dhe mërzitemi në punë. Sidoqoftë, të sharit në punë është diçk...Cilësitë mbresëlënëse të cilat k...

Rekrutuesit nga i gjithë globi janë në kërkim të kandidatëve të cilët janë të aftë, në aspektin e pe...Rregullat e etikës në zyrë që du...

Rregullat jo të mira të etikës në zyrë e bëjnë një vend pune të parehatshëm dhe një mjedis jo produk...Rritje në mashtrimet ndaj studen...

Një numër gjithnjë në rritje të studentëve të universiteteve që kërkojnë punë po bëhen viktima të ma...Rekrutuesit sot kërkojnë punëkër...

Sipas raporteve të fundit, tendenca e rekrutuesve është që të punësojnë duke u bazuar në entuziazëm....Rëndësia e një veshjeje të mirë

A visheni cdo ditë në punë me një kostum zyrtar? A mendoni se veshja juaj mund të ribëhet me pak pas...Këshilla për të qenë një punonjë...

A ndiheni shpesh sikur keni ngecur? Ndoshta karriera juaj mezi po zhvillohet vitet e fundit ose keni...Tre gjëra që duhet të bëni nëse...

Të qenit papunë e vendos një individ në një disavantazh të vazhdueshëm në krahasim me të punësuarit....Si të përgatisni një Cv që t’ju...

Krijimi i një CV-je që përshkruan të gjitha aftësitë, arsimin dhe sfondin e  punës që ju keni, mund...Punët më stresuese në botë

A po kërkoni të ndërtoni karrierën tuaj? Nuk jeni të sigurt çfarë të zgjidhni? Çdokush që punon me k...Të qënit profesional në ambjenti...

Është e rëndësishme që në ambientin e punës të ruani korrektesinë dhe një etikë pune. Në mënyrë që t...Çfarë nuk duhet t’i thoni...

Kur punoni në një mjedis profesional, është e nevojshme që të mbani një marrëdhënie të mirë me shefi...Si të gjesh punë gjatë krizës ek...

Nuk është aspak e thjeshtë të gjesh një punë të mirë , me një rrogë të lartë, sidomos në kohë krize...Këshilla karriere për nënat që p...

Nënat që punojnë shpesh hasin vështirësi në karrierën e tyre pasi janë në luftë të vazhdueshme për b...A është koha për një punë të re?

Nëse po mendoni të lini punën, ju mund të jeni duke e pyetur veten nëse është momenti i duhur ose jo...Panairi i informacionit rreth Gj...

Panairi i informacionit rreth Gjermanisë Studimi, kërkimi shkencor, bursa, mësimi gjermanishtes dhe...Si të gjeni një punë të re?

Çdo vit që vjen shoqërohet me ambicie të reja? Doni të merrni përgjegjësi të reja? Dëshironi të nisn...Si mund të vazhdoj të jem i anga...

Edhe pse mund ta keni si ngushëllim për faktin se janë duke ndodhur shpesh shkurtime në korporata, d...Bëni kërkim përpara intervistës...

Ju e dëgjoni këtë gjithmonë nga ekspertët e karrierës: “Bëni kërkim rreth kompanisë përpara se të sh...Promovoni veten gjatë një interv...

Ulja për intervistë në një kompani është diçka e rëndësishme. Tani është koha t’i tregoni dhe...Duhet të punoj me kohë të pjessh...

Në ditët e sotme është rritur numri i njerëzve që zgjedhin të mos punojnë me orar të plotë. Shumë pu...Si t’i mbijetojmë papunësi...

Dihet që jemi në një periudhë krize. Punët vakante janë ulur ndjeshëm madje kompanitë janë duke ulur...Gënjeshtrat që punëdhënësit i th...

Ne të gjithë e dimë që nuk është mirë të gënjejmë në CV-të që bëjmë. Por e dini çfarë? Në bisedat mi...Si ta gjej një karrierë që të më...

Pyesni një klasë me fëmijë se çfarë duan të bëhen kur të rriten dhe do të merrni shumë përgjigje të...Si mund ta lë punën time me mirë...

Kontaktet që ju merrni në punë janë monedha juaj. Ish kolegët dhe ish punëdhënësit tuaj janë shumë t...Shenjat që internshipi juaj ësht...

Kur bëni një internship ju mund të prisni projekte të mëdha përpara jush. Por kur arrini në zyrë e s...5 gjëra që duhet të bëni nëse hu...

Largimi nga puna mund t`ju bëjë ju të ndiheni konfuz, i pafuqishëm, i zemëruar dhe i frikësuar. Sapo...Si mund ta analizoj intervistues...

Kur shkoni në një intervistë ju duhet ta kuptoni që intervistesit siç janë të interesuar të dinë nës...Si mund ta kuptoj se cilën ofert...

 Pas shumë aplikimeve dhe një numri të madh intervistash ju e keni mbaruar kërkimin e punës dhe keni...Cilët janë elementët kryesorë të...

Kur një punëdhënës potencial kërkon të shikojë CV-në tuaj, ai është duke kërkuar për një gjë, një do...Si të përshtatem me shefin tim t...

Nëse keni filluar një punë të re ju duhet të njihni mënyrën që pëlqen të punojë shefi juaj i ri? Tre...Si ta integroj veten në një ekip...

Pasi ju keni mbijetuar në ditën tuaj të parë të punës së re, hapi tjetër është që të bëheni një anët...Ndihmë! Unë u diplomova….po tani...

Diplomimi është një përvojë e madhe për të gjithë. Ju jeni në botën reale me një sërë mundësish për...