Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comPunëdhënës

Duapune.com – sponsor loka...

Duapune.com, sponsor lokal i aktivitetit “AIESEC Pitch Bootcamp & Youth Speak Forum 2019”, organ...11 Punët më të çmendura në botë

Kujtdo prej nesh në fëmijëri i ka ndodhur të paktën një herë të vetme t’i bëhet pyetja “Çfarë dëshir...Koha për “Inno-Tech Camp T...

Jeni duke ndjekur rrugën e teknologjisë dhe inovacionit? Por bota e sipërmarrjes është gjithashtu pj...Si të menaxhosh punëtorët e vetë...

  Ekzistojnë një lloj punonjësish që zakonisht dinë për punën e tyre më tepër se kushdo tjetër...Si të miratohet ideja juaj

 Kur ju keni një ide brilante, mos pretendoni se të tjerët do të entuziazmohen për këtë gjë. Duhet t...Arsye për të mos deleguar punën

Shumë ekspertë të menaxhimit do t’ju këshillojnë të delegoni punët apo detyrat punonjësve tuaj...Rregullat si të organizojmë taki...

  Kur keni një ekip pune të shpërnadarë në pjesë të ndryshme të botës, ku dhe koha është e ndryshme...Mënyrat efektive për të komunik...

 Si menaxher, është detyra juaj për të krijuar një vizion për ekipin apo departamentin tuaj që drejt...Një vit i Ri. Një strategji e re...

  Me fillimin e një viti të ri ndaloni një çast dhe shikoni pas se si ju i menaxhoni gjërat tuaja. Ë...Si të kemi një fillim të ri

   Liderët apo drejtuesit të cilët kanë themeluar dhe kanë ngritur kompani, shpesh hedhin vështrimin...Kurthet e komunikimit që pengojn...

     Shumë drejtues janë të interesuar në rritjen e bizneseve të tyre nëpërmjet inovacioneve, por në...Si të flasim në një takim

Të folurit nëpër takime është proces i lehtë për disa persona, por për një pjesë tjetër mund të jetë...Tre mësime të cilat menaxherët n...

Menaxherët shpesh harrojnë se si është të gjendesh në anën tjetër të tavolinës, të jesh pjesë e ekip...Menaxhimi i punonjësve në median...

Më poshtë janë disa hapa për të udhëzuar punëdhënësin në krijimin e politikave për punonjësit e tyre...Vendim-marrja për shpërblime

Periudhat e shpërblimeve të punonjësve janë të vështira për menaxherët. Ata duhet të vendosin se cil...Duhet të jesh autoritar dhe lide...

Në ekonominë e vëshirë te ditëve të sotme, a duhet që liderët të jenë autoritarë, analitikë dhe të o...Si të kapërcejme problemet që li...

Nëse jeni duke përgatitur një prezantim, ose duke shkruar një shkrim përmbledhës, mund të jetë e vës...Një mënyrë e thjeshtë për të kap...

Mos u mbeshtesni në kujtesën tuaj ose të celularit tuaj për të ruajtur idetë e mira. Përdorni mënyrë...3 hapat që duhet të ndiqni para...

Bisedat e vështira janë pjesë e pashmangshme e punës së cdo manaxheri. Këtu janë 3 këshillat që duhe...4 Këshilla për të shkruar email...

Ne të gjithë kemi fshirë një email për shkak se sapo e kemi hapur, nuk na është dukur i rëndësishëm...