Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKëshilla për punëkërkues

  • TË GJITHA
  • KUICE
  • FAKTE INTERESANTE
  • HUMOR
  • INOVACION (KRIJIMTARI)
  • KURIOZITETE

Punët më të reja të ditës tek du...

Accounting Specialisthttps://duapune.com/jobs/15552 BI Analyst / Developer  https://duapune.com/jobs...UEJL Panairi i Karrierës Tetovë

Në mjediset e Unversitetit e Europës Juglindore Tetovë Maqedoni në datën 29 prill 2015, u organizua...Punët më të reja të ditës tek du...

Export Manager   https://duapune.com/jobs/15529 Inxhinier/e Durres   https://duapune.com/jobs/15454...Punët më të reja të ditës tek du...

Smart Metering Project: Pre-configuration Technician https://duapune.com/jobs/15453 Smart Metering M...Shprehje nga Kristofer Kolombi

Kurrë nuk mund të kaloni një oqean pa patur kurajo të humbisni pamjen e bregut. –Kristofer Kolombi &...Punët më të reja të ditës tek du...

Country Manager   https://duapune.com/jobs/15495 Secretary   https://duapune.com/jobs/15496 Inxhinie...Punët më të reja të ditës tek du...

              Drejtues Prodhimi   https://duapune.com/jobs/15382...Si të sillem kur na thuhet se je...

Nëse keni kualifikime, eksperienca të shumta dhe aftësi që i përshtaten një niveli manaxherial ose n...Puna gjatë fundjavës

Shefi im sapo më pyeti: “A mund të vish në punë këtë të shtunë? E di që të pëlqejnë fundjavat, por m...Punët më të reja të ditës tek du...

              Koordinatore shitjesh Kruje   https://duapune.com/j...Panairi i dytë i Karrierës në Ep...

Më 21 prill 2015 në mjedisiet e Universitetit Epoka u organizua “Panairi i dytë i Karrierës”. Aktivi...Punët më të reja të ditës tek du...

Bank Branch Manager – Elbasan https://duapune.com/jobs/15380 Recepsionist   https://duapune.com/jobs...Panairi “Eksploro botën tënde” 2...

Në mjediset e Fakultetit të Ekonomisë në Tiranë në datën 16 prill 2015, Qendra e Karrierës së Univer...Punët më të reja të ditës tek du...

  Perkthyes/e, Interpret/e   https://duapune.com/jobs/15360 Menaxher Dyqanesh   https://duapune...Stazh profesional prane KPMG Rum...

Filluan aplikimet per ndjekjen e stazhit profesional ne Rumani prane KPMG. Per te aplikuar duhet: te...Shprehje nga Woody Allen

80% e suksesit është ta tregosh veten “Kush je”? –Woody AllenGabimi më i madh në një letër mo...

Gabimi më i madh në një letër motivimi është rëndësia që i kushtohet asaj. Zakonisht punëkërkuesit k...Punët më të reja të ditës tek du...

              Real Estate Manager  https://duapune.com/jobs/15309...Punët më të reja të ditës tek du...

              Supervisor Key Account   https://duapune.com/jobs/1...Punët më të reja të ditës tek du...

              Procurement Manager https://duapune.com/jobs/14874...Punët më të reja të ditës tek du...

              Specialist IT  https://duapune.com/jobs/15255 Anali...Si të përgatitemi për të vizitua...

Panairet e punës janë vendet e duhura për të krijuar njohje, për të mësuar mbi kompani të ndryshme d...Punët më të reja të ditës tek du...

              Asistente  https://duapune.com/jobs/15227 Recepsion...Shprehje për “Jetën”...

Jeta është 10% “Fat” dhe 90 % “Vullnet dhe Dëshirë” për të ecur përpara. Charles SwindollPunët më të reja të ditës tek du...

              Specialist Ligjor https://duapune.com/jobs/15208 Ar...Jeni ju ose miqte tuaj te intere...

Vizitoni faqen e Internetit Edukim ne SHBA,  per te mesuar per 5 hapat qe duhet te ndermerrni.  ...Konkursi i 4tert Kombetar 2015 p...

Te nderuar profesioniste, Nen perkujdesjen time personale, me cilesine e Ekspertit Kombetar te Organ...Punët më të reja të ditës tek du...

              Payroll and Personnel Specialist (HR) https://duapu...Biznese që mund t’i fillon...

Ndoshta keni ëndërruar që të keni biznesin tuaj personal, por nuk keni patur kapital të mjaftueshëm...Punët më të reja të ditës tek du...

              Inxhinier Ndertimi https://duapune.com/jobs/15161 T...STARTUP LIVE TIRANA #4

STARTUP LIVE TIRANA #4 Kur: 15-17 Maj, 2015 Ku: Godina Liria, pranë Fakultetit Ekonomik, Tiranë Ke i...Seminare për “Këshillim Karriere...

Seminare për “Këshillim Karriere” të organizuara nga duapune.com, DM Consulting Services me Zyrën e...Të punosh sa ke nevojë…

“Ne ecim me parimin se punonjësit duhet të paguhen për aq sa kanë nevojë. Nëse ju do të rrini në pun...Aplikimet per Fulbright and Hump...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës mirëpret aplikime për programet Hubert H. Humphrey, Ful...Punët më të reja të ditës tek du...

              Area manager Tirane https://duapune.com/jobs/15139...Pse duhet të kërkojmë që tani pu...

Nëse shihni jashtë dritares suaj: veshje dimri, temperatura të ulta, sigurisht që është e vështirë t...Fjalë e urtë nga Mark Twen

                Pas 20 vitesh do të jeni më të zhgënjyer për...Punët më të reja të ditës tek du...

              Financier https://duapune.com/jobs/15098 Affiliate...Si të fitoni vendin e punës në n...

Kur jeni pjesë e listës së shkurtër të kandidatëve finalë për një intervistë të dytë pune, çelësi i...Punët më të reja të ditës tek du...

Menaxher/e për administrate dhe financa https://duapune.com/jobs/15068 Specialist i Larte Prokurimes...Punët më të reja të ditës tek du...

Consultancy services https://duapune.com/jobs/15047 Portfolio and Investment Project Manager https:/...Universitetet më prestigjioze në...

                 Çfarë nuk duhet të përfshini në...

Të shkruash një CV është shpesh një detyrë e vështirë, sepse ju keni vetëm disa faqe në dispozicion...Sa kohë shpenzojnë në punë “Brez...

Sipas një studimi të kryer mbi kohëzgjatjet e punëve në rreth 1 milion CV, rezultoi se gjenerata X k...Seminare “Këshillim Karriere” në...

Menaxherja e portalit për punësim www.duapune.com zonja Eljana Mete me nje pervojë të gjatë në fushë...Cilat jane Universitetet me pres...

                    Nga agenda.weforum.org  Si të shkruani një “njoftim pune...

Dëshironi të punësoni një punonjës të ri? Keni marrë aprovimin e duhur dhe keni edhe fondet e duhura...Punët më të paguara në botë për...

Për ata persona që mund të jenë kuriozë se cilët janë profesionet që paguhen më shumë, pra se cilët...Çfarë të shkruajmë për një CV të...

Kompanitë, në varësi të pozicionit të lirë të punës, mund të marrin nga 75 deri në 250 CV dhe menaxh...Cilat janë gabimet më të zakonsh...

Guida me gabimet më të zakonshme menaxheriale: Mungesa e komunikimit. Komunikimi nuk është vetëm çel...Mbylleni ditën në mënyrën më të...

Gjatë 5 minutave të para të ditës ne vendosim standartet për ditën në vazhdim. Duke vendosur disa st...Si t’i përgjigjemi pyetjeve të p...

Një provim në shkollë do të ishtë shumë herë më i lehtë nëse ju do të kishit një kopje të pyetjeve m...Si t’i përgjigjemi pyetjeve të n...

Zakonisht, kur përgatiteni për një intervistë pune, duhet të keni parasysh edhe disa pyetje të vësht...Si t’i kërkoni shefit tuaj...

Të kërkoni nga shefi juaj një rekomandim për një punë tjetër nuk është shumë e thjeshtë. Po ashtu në...10 Profesionet që do të automati...

Ekspertët kanë parashikuar se shumë nga profesionet e njerëzve do të zëvëndësohen duke u automatizua...Si të bindni punëdhësin që tR...

Pjesa më e madhe e njerëzve i ndryshojnë punët e tyre çdo 2-3 vjet. Shumica e tyre zhvillohen në 2 o...Sipërmarrja dhe Inovacioni

Në datat 23 dhe 24 janar 2015 “Rrugëtimi drejt Sipërrmarrjes dhe Inovacionit” pas Fierit dhe Beratit...Çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet...

Nëse jeni në fillimet e kërkimit të një pune dhe jeni duke kërkuar disa rregulla sesi të veproni, kë...Si të përballoni situatën kur ju...

Humbja e një pune, sigurisht që mund të jetë një pengesë, por kjo nuk do të thotë që duhet të ndikoj...Si të mos humbisni punonjësin tu...

Ju e dini se cili është punonjësi juaj më i mirë, është ai tek i cili mund të mbështeteni kurdo, ai...Strategjitë më të suksesshme për...

Ju keni shkruar tashmë një Cv, një letër motivimi, ndoshta  keni edhe një profil në Linkedin. Pra ju...Rrugëtimi drejt Sipërmarrjes dhe...

E keni menduar që edhe Sipërmarrja mund të jetë një drejtim i duhur në karrierën tuaj? Prandaj edhe...Gëzuar Festat

Punë e madhe se çdo ndodhë këtë muaj, tek e fundit ti nuk je gjel detiNisma “Rruga drejt Sipërmarrjes”

Frymëzuar nga përvoja shumë vjeçare në vendin e realizimit të ëndrrave – SHBA dhe me mbështetj...Spektakli “Fillon të hënën”

Administratori i kompanisë DM Consulting Services dhe i portalit për punësim online më të njohur në...Trajnimi BNJ “Performanca dhe Ko...

Në vazhdim të Paketës së Trajnimeve të Burimeve Njerëzore të Aplikuara, në 22 Nëntor 2014 u organizu...Trajnimi “Job Interview” për ban...

Në 22 nëntor 2014 në mjediset e Credit Agricole Bank, u zhvillua trajnimi 1 ditor me temë “Job Inter...Java e Sipërmarrjes Shqiptare në...

Në kuadër të aktiviteteve të Javës së Sipërmarrjes Shqiptare, Tirana Business University organizoi,...Trajnimi “Rekrutimi dhe Trajnime...

Burimet Njerëzore janë kapitali më i rëndësishëm në suksesin dhe ecjen përpara të një biznesi. Për k...Trajnimi “Këshillim i Karrierës”

DM Consulting Services në bashkëpunim me QBTD-Qendra e Biznesit, Teknologjisë dhe Drejtimit organizu...Trajnimi “Këshillim i Karrierës”

DM Consulting Services në bashkëpunim me QBTD-Qendra e Biznesit, Teknologjisë dhe Drejtimit organizu...Duapune.com versioni i ri 3.0

Duapune.com është portal online i cili i dedikohet plotësisht punësimit dhe edukimit nëpërmjet mundë...YOUTH EXCHANGE AND STUDY

Mësoni më shumë për këtë program të ri shkëmbimi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës YES – Youth Exch...YES Testing Schedule 2014

  All students must register in person on the day of testing; students may not  pre-register online,...Si t’i përgjigjeni pyetjes: Përs...

Nëse nuk ju kanë pyetur asnjëherë “përse jeni larguar nga puna juaj e fundit” ose ndonjë pyetje të n...Organizohet me sukses Trajnimi i...

Duapune, DM-Consulting dhe CBTL në vijim të kryerjes me sukses të trajnimeve mbi Menaxhimin e Burime...Panairi i Karrierës në Universit...

Si çdo vit rradhazi edhe këtë vit (5 qershor 2014) në mjediset e jashtme të Universitetit të New Yor...STIKK PANAIRI I PUNËS 2014

STIKK së bashku me kompanitë anëtare organizojnë panairin e punës për studentët/profesionistët dhe k...Panairi i Punësimit në UET

Në mjediset e Universitetit Europian të Tiranës (UET) më 22 maj 2014 u zhvillua Panairi i Punës për...Panairi i Karrierës “Eksploro Bo...

21 maj 2014 Për të dytin vit rradhazi u organizua Panairi i Karrierës “Eksploro Botën tënde…” i Univ...Ftesë pjesëmarrje në trajnimin &...

Duapune, DM-Consulting dhe CBTL në vijim të kryerjes me sukses të trajnimeve mbi Menaxhimin e Burime...Formular i Aplikimit për trajnim...

Informacion personal i AplikuesitPanairi i Punës “Punësim Mundësi...

Në datat 30 prill,1,2,3 dhe 4 maj 2014 u organizua në Pallatin e Kongreseve Panairi i Punës “Punësim...