Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKëshilla për punëkërkues

  • TË GJITHA
  • KUICE
  • FAKTE INTERESANTE
  • HUMOR
  • INOVACION (KRIJIMTARI)
  • KURIOZITETE

6 mënyra praktike për të rritur...

Pothuajse të gjithë ne përballemi çdo ditë me një numër të konsiderueshëm sfidash personale të lidhu...7 teknika psikologjike për të nd...

Sipas hulumtimeve psikologjike, ajo që na duhet të gjithëve është një sistem për të mbaruar sa më sh...Ja pse duhet ta konsideroni punë...

Bota po evoluon kaq shpejt sa madje në çdo 24 orë dëgjojmë për produkte dhe shërbime të reja të shpi...Bursa për Studentët në Shqipëri

University World Service (WUS) promovon me 50 bursa studentët shqiptarë të universiteteve shtetërore...Kur intervistuesi ju pyet: Cilat...

Kurthi: Kjo duket si një pyetje e thjeshtë por kini kujdes. Ju nuk do të donit që të paraqiteni si n...5 gjëra që nuk duhet t’i nxirrni...

Intervistat e punës nuk janë gjë tjetër veçse biseda mes dy apo më shumë personash ku shkëmbehet inf...Si të gjejmë punën që duam

Gjetja e një pune  në ditët  e sotme është kthyer në një problem ekzistencial. Ndërsa për të gjëtur ...Fillimi është pjesa më e rëndësi...

Fillimi është pjesa më e rëndësishme e punës.      Motivimi

Nuk ka rëndësi sa fuqi, brilancë ose energji ju keni, nëse nuk e shfrytëzoni atë dhe nuk fokusoheni...Duhet të jesh autoritar dhe lide...

Në ekonominë e vëshirë te ditëve të sotme, a duhet që liderët të jenë autoritarë, analitikë dhe të o...Si të sillemi me kolegët në punë...

Për të shkuar mirë me kolegët, duhet të shohim anën pozitive dhe të sillemi sa më mirë, duke thënë &...Si të kapërcejme problemet që li...

Nëse jeni duke përgatitur një prezantim, ose duke shkruar një shkrim përmbledhës, mund të jetë e vës...Thenie për punën

Punoni me të gjitha forcat për aq kohë sa jeni i ri dhe keni mundësi. Ju mbani përgjegjësi për talen...Një mënyrë e thjeshtë për të kap...

Mos u mbeshtesni në kujtesën tuaj ose të celularit tuaj për të ruajtur idetë e mira. Përdorni mënyrë...Si të vishemi në punë

Të jesh e bukur nuk do të thotë gjithmonë të jesh thjesht dhe vetëm natyrale. Ose, e thënë ndryshe,...3 hapat që duhet të ndiqni para...

Bisedat e vështira janë pjesë e pashmangshme e punës së cdo manaxheri. Këtu janë 3 këshillat që duhe...Shpërblimi

Shpërblimi për punën e bërë mirë është mundësia për të bërë më shumë… (Jonas Salk)A është bukuria e domosdoshme pë...

Për të gjetur punë shpesh herë nuk mjafton një CV e mirë apo një përgatitje profesionale, por duhet...4 Këshilla për të shkruar email...

Ne të gjithë kemi fshirë një email për shkak se sapo e kemi hapur, nuk na është dukur i rëndësishëm...Cili është roli i Psikologjisë s...

Nga Marksi tek Frojdi e deri tek psikoanalistët e ditëve tona shtrohet pyetja se cfarë duhet të bëjë...Motivimi në punë

Asnjë gjë nuk arrihet lehtë. Puna e vazhdueshme, është e vetmja menyrë për të arritur rezultate që z...Ti je ajo që ben!

Ti je ajo që ben! Nëse bën një punë të mërzitshme dhe monotone, atëherë ka shumë mundësi që të bëhes...Lajme te mira per piresit e kafe...

Harward Business Review June 2009  www.hbr.org Sipas shkolles Mjekesore te Harvard, makina e berjes...Këshillë mbi karrieren

Këshilla më e mirë që mund t’u japësh të rinjve per karrierën është : Zbuloni çfarë ju pëlqen...6 këshilla për të shmangur sabot...

Të kesh një dëshirë të madhe për të gjetur një punë, është një element kyç për të vazhduar përpjekje...Ligjet e Mërfit për punën

Mos u bë i pazëvëndësueshëm, nëse nuk mund të zëvëndësohesh, ti mund të promovohesh. Nëse nuk di se...Si të ndërtojmë marrëdhënie efek...

Udhëheqësit arrijnë rezultatet e tyre përmes punës që të tjerët bëjnë. Aftësitë ndërpersonale janë t...Kur intervistuesi ju pyet: Si e...

Kurthi: Duket si një pyetje e qartë. Por, edhe drejtuesit ekzekutivë, nëse janë të papërgatitur, dës...Iphone i dëmtuar

Mendoj se Iphone im është dëmtuar. Shtypa butonin “Home- Shtëpi” dhe ndërkohë jam ende në punë…Kur intervistuesi ju pyet: Duke...

Kurthi: Nëse përgjigjesh “absolutisht po”, do të dukeni sikur puna më e mirë  është bërë në të shkua...Kur intervistuesi ju pyet: Si mu...

Kurthi: Ky është një version tjetër i pyetjes “Nëse do kishe mundësi, si do ta kishe jetuar jetën”?...9 këshilla të rëndësishme për pl...

1. Asnjëherë mos ndalo së mësuari! Të mësuarit gjatë gjithë jetës është çelësi kyç i suksesit në kar...Kur intervistuesi ju pyet: Pse d...

Kurthi: Besoje ose jo, kjo është pyetje “vrasëse” sepse shumë prej kandidatëve janë të papërgatitur...Si ta mbyllim suksesshëm një int...

Përshtypja e parë që krijon tek njerëzit kur i takon për herë të parë është shumë e rëndësishme dhe...Çmimi i suksesit

Çmimi i suksesit- të punosh shumë, me përkushtim ndaj punës që bën, dhe vendosmëria se pavarësisht n...Vetbesimi

Një faktor shumë i rëndësishëm i suksesit është vetbesimi. Ndërsa një faktor i rëndësishëm i vetbesi...Si t’i përgjigjeni “...

Kurthi: Pyetjet e ndaluara përfshijnë ato që lidhen me moshën, sa fëmijë keni dhe sa vjeç janë apo s...3 gjëra që të gjesh kënaqësi në...

Që njerëzit të jenë të kënaqur me punën që bëjnë, 3 gjëra janë të domosdoshme: duhet të jetë puna e...Kur intervistuesi ju pyet: Ku e...

Kurthi: Një arsye pse intervistuesit e bëjnë këtë pyetje është për të parë nëse jeni i vendosur për...Kur intervistuesi ju pyet: Më th...

Kurthi: Ki parasysh faktin që 80% e intervistave të punës fillojnë me këtë pyetje “të pafajshme”. Ka...Rregullat e sjelljes gjatë një i...

Përpara intervistës…. Sigurohu qe jeni i/e pastër dhe flokë të rregulltë! Mbaj mend që është më mirë...Si mund të “prezantohesh&#...

Gjetja e një pune në këto kohëra po bëhet gjithnjë më e vështirë dhe kompetitive. Sigurohuni që ju m...5 gjëra që duhet të bëni kujdes...

1. Asnjëherë mos u vononi Ndoshta një ose dy herë është në rregull, por nëse e bëni zakon, sigurisht...Rradha jote: Çfarë pyetjesh mund...

Intervista nuk ka përfunduar akoma. Pasi intervistuesi të ketë bërë të gjitha pyetjet, do t’ju pyes...Kur intervistuesi ju pyet: Pse d...

Kurthi: Asnjëherë mos flisni keq për stafin drejtues, punonjësit, shefin dhe klientët e kompanisë ku...5 aftësi që do të dyfishojnë vle...

Ne jo gjithmonë jemi gjykuesit më të mirë të aftësive që ne zotërojmë. Kjo mund të sjellë si pasojë...Si të jeni një punonjës i sukses...

Të kënaqni shefin me punën tuaj është një taktikë e suksesshme dhe e sigurt për tu rritur në karrier...Gabimet të zakonshme gjatë një i...

Fakti që jeni përzgjedhur për intervistë do të thotë se punëdhënësit tashmë i ka lënë shumë përshtyp...Çfarë është “Vënia e një q...

Venia e një qëllimi është një proces formal gjatë së cilës ju përcaktoni qëllimet të cilat planifiko...Mbroni idenë tuaj më të mirë

Ideja më e mirë mund të rrëzohet kur shpesh mund të hasë kundërshtime edhe në rastet kur kundërshtim...4 këshilla për të menaxhuar ener...

Kompanitë e mëdha kërkojnë shumë angazhim, prandaj shumë punonjës shpenzojnë kohë të gjatë dhe lodhj...Sjelljet më të bezdisshme në pun...

Thuhet që Steve Jobs ecte zbathur, bënte dush vetëm njëherë në javë dhe shumë rrallë lante rrobat e...Suksesi në Karrierë

Nëse synoni të arrini pozicionin më të lartë në kompaninë tuaj duhet të studioni mirë mënyrën se si...Të gjithë kemi nga një dhunti që...

Duhet të besojmë se çdo njëri nga ne ka dhunti për diçka pavarësisht çdo gjëje dhe çdo kostoje. –Mar...Duapune.com tek Olimpiada e Aftë...

Duapune.com morri pjesë në Panairin “Olimpiada e Aftësive” 2016, i cili është Panairi i Parë Kombëta...Panairi i Punës dhe Karrierës në...

Në Universitetin e New York-ut në Tiranë më 19 maj 2016 u zhvillua Panairi i Punës dhe Karrierës. Ed...Panairi i Punës dhe Karrierës UE...

Duapune.com morri pjesë me stendën e saj në Panairin e Punës dhe Karrierës pranë Universitetit Europ...Si duhet të kërkoni rritje rroge

Shumë njerëz ecin me supozimin se nëse e bën punën mirë, atëherë do të të ndjekë edhe rritja e rrogë...Disa mënyra për të bërë karrierë...

Sa herë ju ka ndodhur të kërkoni për punë në portalet online dhe titujt më të shpeshtë të pozicionev...Duapune.com tek Panairi i Punës...

Si çdo vit edhe këtë vit u organizua Panairi i Punes 2016 në Pallatin e Kongreseve, ku morrën pjesë...25 punët më të paguara dhe më të...

Po kërkoni për një punë që ka treg pune dhe page shumë të lartë? Më poshtë publikohet një listë e an...Panairi i Karrierës Epoka Univer...

Duapune.com morri pjesë në Panairin e Karrierës që u organizua në Universitetin Epoka më 26 prill 20...Duapune.com në Panairin e Punës...

Më 21 prill 2016 Universitetit Amerikan i Kosovës (A.U.K.) organizoi Panairin e Punës 2016. Duapune....Duapune.com në Panairin e Karrie...

Në mjediset e Unversitetit të Europës Juglindore Tetovë Maqedoni në datën 20 prill 2016, u organizua...Duapune.com tashmë pjesë e rrjet...

duapune.com bëhet e vetme pjesë e familjes së portaleve online the-network.com për Shqipërinë dhe Ko...5 gjëra esenciale për fillimin e...

Më në fund erdhi pranvera! Ndryshimi i stinës shënon edhe një bum në punësim. Në qoftë se mendoni se...3 Pyetje për një “brainsto...

Seancat e “brainstorming” shumë shpesh përfundojnë në humbje kohe, me të njejtat ide qe...Si të fitoni një vend pune për t...

Vjen ndonjë moment i caktuar në jetë kur gjithsecili nga ne mendon të paktën një herë  të ndryshojë...E Hëna tek psikologu :)

E Hëna tek psikologu 🙂            Punët më të reja të ditës tek du...

1 Risk Manager https://duapune.com/jobs/administrim-biznesi/duapune/tirane/cro-drejtues-i-njesise-se...Panairi Eksploro Botën tënde

Si çdo vit Universiteti i Tiranës ka kthyer në traditë organizimin e Panairit “Eksploro Botën tënde”...Punët më të reja të ditës tek du...

1 Financier https://duapune.com/jobs/financier/concept-design/tirane/financier-19664 2 Administrator...Je i interesuar në gjithçka? Nuk...

Një ditë je i interesuar në filozofi, ditën tjetër mendon se një karrierë në gazetari do ishte fanta...Gabimet më të mëdha në CV që ju...

Mendoni të përfshini foton tuaj në CV? Gabim! Administratorët ekzekutiv të kompanive tregojnë cilat...Punët më të reja të ditës tek du...

1 Drejtor i Aseteve ne Qendren Tregtare Toptani https://duapune.com/jobs/menaxhim/gener-2-shpk/tiran...Sa Drerë shihni në foto?

Sa Drerë shihni në foto?              Punët më të reja të ditës tek du...

1 MSME & Agricultural Lending Consultant (Albania) https://duapune.com/jobs/financier/business-f...Eksploroni, ëndërroni dhe zbulon...

Eksploroni, ëndërroni dhe zbuloni. Mark TwainPunët më të reja të ditës tek du...

1 Ekonomiste https://duapune.com/jobs/ekonomist/r-c/tirane/ekonomiste-19588 2 Shites/e ose Teknik i...Çfarë duhet të bëni para se të a...

Ju keni parë një njoftim pune që ju duket i përshtatshëm, në një kompani që ju pëlqen. Para se të ap...Punët më të reja të ditës tek du...

1 Construction Manager https://duapune.com/jobs/menaxhim-i-projekteve/gener-2-shpk/tirane/constructi...Punët më të reja të ditës tek du...

1 Consultancy Services https://duapune.com/jobs/menaxhim-i-projekteve/risialbania/tirane/consultancy...Kërkimi i punës, çfarë mendojnë...

A është “copa e letrës” ende       efikase për gjetjen e një pune? Intervistë me Patrizi...