Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKëshilla për punëkërkues

  • TË GJITHA
  • KUICE
  • FAKTE INTERESANTE
  • HUMOR
  • INOVACION (KRIJIMTARI)
  • KURIOZITETE

Duapune.com tashmë edhe në celul...

Duapune.com portali që prej kaq kohësh ju ka ardhur në ndihmë të gjithëve për gjetjen e nje punë në...Panairi i Parë i Karrierës në Un...

Në datën 22 prill 2014 në Universiteti Epoka u organizua Panairi i Parë i Karrierës ku morrën pjesë...Duapune.com merr pjesë në eventi...

Në datën 28 Mars 2014 me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të biznesit dhe organizatave publike u organiz...Si t’i përgjigjeni pyetjes: Përs...

Kandidatët shpesh nuk i kushtojnë rëndësi praktikës së përgjigjeve për këtë pyetje, edhe pse është n...Si t’i përgjigjeni pyetjes në in...

Gjatë intervistës kjo pyetje mund të duket e çuditshme dhe mund  t`ju zërë në befasi. Por pyetja “Ku...Guida juaj për të mbijetuar pesë...

Eshtë java juaj e parë në punën tuaj të re dhe jeni të rrethuar nga fytyra të panjohura. Pozicioni j...Nuk shoh dot nga sytë (problemi...

A ju ka ndodhur dhe ju kështu??? “Unë nuk mund të punoj dot sot, sepse kam problem me sytë”. Më pyet...Gabimet e zakonshme që bëjnë pun...

Është gjithmonë një detyrë e frikshme kur jeni duke aplikuar për punën tuaj ideale. Të kërkoni një k...A janë të sapodiplomuarit gati p...

Universiteti nuk është thjesht një vend ku mund të kaloni një kohë të mirë, por është një vend që kë...Tabutë lidhur me aplikimet për...

Të përgatisni një CV ose të plotësoni një kërkesë për punë ndonjëherë mund të duket si ushtrimi më i...7 gabimet e zakonshme që bëjnë p...

Është gjithmonë një detyrë e frikshme kur jeni duke aplikuar për punën tuaj ideale. Të kërkoni një k...3 Minuta ushtrime në zyrë për le...

Të rrini ulur në një tavolinë gjithë ditën mund të ketë pasoja në shpinë, qafë dhe supe. Për fat të...Ju nevojitet një diplomë për të...

Numri i aplikantëve për çdo ofertë pune është rritur në mënyrë drastike vitet e fundit pasi punëkërk...Si ti përgjigjeni pyetjes “Cila...

Një pyetje e projektuar për të kapur të intervistuarin të papërgatitur, apo një pyetje e rëndësishme...Rregulla të arta për të diplomua...

Urime për gjetjen e punës tuaj të parë. Ky është hapi juaj i parë në jetën tuaj praktike prandaj ësh...Vishuni për të qenë të suksesshë...

Të gjithë kemi qenë në atë situatë: të nervozuar, me duar të djersitura, të pasigurtë për atë që na...Si të përballoni intervistën tua...

Intervista juaj e parë mund të jetë një eksperiencë stresuese, gjithësesi si një i diplomuar që po f...Gjuha e trupit gjatë intervistës

Kur merrni pjesë në një intervistë duhet të mendoni për shumë gjëra, nga dhënia e përgjigjeve të duh...10 Këshillat për të qëndruar poz...

Shikoni 10 këshillat për të qëndruar pozitiv të Hënave: 1.Dëgjoni këngën tuaj të preferuar. Çohuni n...Formular i Aplikimit për trajnim...

Informacion personal i AplikuesitCilat janë pritshmëritë tuaja pë...

Kjo pyetje edhe pse duket sikur bëhet me tendencë të mirë ka shumë raste që i ka bërë disa persona t...Trajnimi “Rekrutimi dhe In...

www.duapune.com në bashkëpunim me CBTL dhe DM Consulting Services organizon dt. 18 Janar 2014 Trajni...Paragjykimi i të diplomuarve

Një nga arsyet që shumë nga ne vendosin të shkojnë në universitet është për prospektivat atraktive t...Të fitoni vendin e punës duke bë...

Nëse jeni të sapo diplomuar që do i bashkoheni mijëra punëkërkuesve të tjerë për luftën në fushën e...Si të meditoni për të patur suks...

Meditimi është një temë që është diskutuar për dekada me rradhë dhe që është shitur në biznese dhe n...Pushimi i drekës

Fakti që orët e profesionistëve janë bërë më të ngarkuara jo thjesht ka reduktuar orarët e drekës së...Arma juaj sekrete në karrierë

Doni që të siguroni vendin e punës? Me sa duket, e vetmja gjë që duhet për këtë janë: 1) Kafe dhe 2)...Të rrini ulur gjithë ditën nuk ë...

Po ta mendoni, shumica e kohës së punës në zyrë kalohet ulur. Njerëzimi nuk u zhvillua për të kaluar...Nuk shkoni mirë me një koleg? Te...

Nuk ka rëndësi se në çfarë ambienti pune jeni. Nëse punoni ne zyrë, në magazinë ose në një vend ndër...Çfarë të bëni dhe çfarë të mos b...

Muaji i festës së Krishtlindjeve në zyrë më në fund erdhi dhe jemi të gjithë shumë të emocionuar që...Gjërat që nuk duhet t’i ke...

Ju harxhoni 8 orë në ditë në tavolinën tuaj të punës e cila është pothuajse trecereku i ditës, kësht...Trajnimi “Performanca” datë 14 d...

Duapune, DM-Consulting dhe CBTL në vijim të kryerjes me sukses të trajnimeve mbi Menaxhimin e Burime...A.U.K – Summer program in...

Improve global understanding, exchange ideas with new friends from around the world, explore age old...“Nuk i duroj dot kolegët e mi” Ë...

Sapo ju lini punën, prisni që të vazhdoni me jetën tuaj, të takoni njerëz të rinj dhe të keni opsion...Si të jemi konfident në vendin e...

Konfidenca në punë nuk është e lehtë për tu arritur nëse ju jeni të turpshëm nga natyra. Madje edhe...Si mund të ndikojë mëngjesi në d...

Të gjithë i dimë rreziqet e mungesës së ngrënies së mëngjesit, luhatjet e humorit, dhimbjet e stomak...Trajnimi “Hyrje në Burime Njerëz...

Duapune, DM-Consulting dhe CBTL organizuan me sukses në date 19 Tetor 2013, në ambientet e “Hotel de...Dëshironi të jeni të lumtur dhe...

Pse është e rëndësishme të bëni një punë që e pëlqeni? Shumë njerëz aplikojnë për punë duke u bazuar...Stresi

Ne të gjithë vuajmë nga stresi në një pikë të jetës tonë. Është diçka vjen dhe ikën në kohë të vësht...Fillimi i ditës së punës me kafe

Kafja është pija më popullore në botë dhe një nga çështjet më të diskutueshme midis kërkuesve në të...Asnjëherë mos i thoni shefit…

Ju ndoshta keni dhënë më shumë informacone profesionale kur jeni përpjekur të jeni më shumë miqësor...Pse të diplomuarit bëhen punonjë...

Të sapo diplomuarit bëhen punonjësit më të mirë për disa arsye. Në varësi të kompanisë, industrisë d...Shprehjet që duhen shmangur në p...

Në një vend pune profesional është e rëndësishme të silleni në mënyrë jo ofenduese me njerëzit që pu...Pyetjet kreative gjatë intervist...

Edhe punët më pak krijuese mund ta çojnë intervistuesin të bëjë pyetje në lidhje me kreativitetin. K...Intervistat e hapura dhe si t’u...

Çfarë janë intervistat e hapura? Kjo mund të duket si një pyetje e thjeshtë në përgjigje,por e vërte...Gjetja e një pune në këto ditë t...

Një ekonomi e ashpër, e vështirë nënkupton vetëm një gjë për punëkërkuesit, kohë e vështirë për punë...Pyetjet me të cilat mund të përb...

Si një i diplomuar i ri, ju mund të zbuloni se proçesi i gjetjes së punës është më i vështirë se sa...Leximi i gjuhës së trupit gjatë...

Gjatë një interviste pune është thelbësore të mësoni sesi të lexoni gjuhën e trupit. Kjo do t’ju mun...A kemi me të vërtetë nevojë për...

Le ta heqim mitin që përfshin 8 orë gjumë çdo natë. Një studim nga Daniel Kripe zbuloi se njerëzit q...Çfarë nuk duhet të përfshini në...

Një CV është mënyra më e mirë për ti dhënë rekrutuesve një përshtypje profesionale të vetes. Është e...YOUTH EXCHANGE AND STUDY

Youth Exchange and Study (YES) is a program that was established in October, 2002 and sponsored by E...Mbylleni ditën në mënyrën më të...

Gjatë 5 minutave të para të ditës ne vendosim standartet për ditën në vazhdim. Duke vendosur disa st...Shenjat e një punonjësi të shkël...

Një punonjës i shkëlqyer ka disa karakteristika dhe tipare të favorshme që e vlerësojnë  në krahasim...Muzika për motivimin në punën

Koncepti i muzikës për kërkimin e punës është interesant. Janë disa filma që të motivojnë për punën...Diplomat universitare më të vler...

Nëse jeni një student duke kërkuar për karrierë atëhere ju duhet të vlerësoni cilat janë diplomat më...Tiparet karakteristike të njerëz...

Formula e suksesit ka qenë sekret për shumë vite,m shumë njerëz që kanë patur sukses në ku nuk e pri...Gabimet që duhen shmangur në Fac...

Facebook-u njihet si rrjeti social më i madh në botë ku një e shtata e popullsisë ka profil në këtë...Sapo jeni pushuar nga puna? Tre...

Ju sapo jeni pushuar nga puna, mos krijoni panik! Çdo gjë në jetë ndodh për një arsye, kështu nëse n...Dërgoni një letër falenderuese p...

Shkrimi i letrave falenderuese ishte konsideruar dikur si një punë për festat dhe ditëlindjet. Në tr...Mënyrat për të bërë një impresio...

Intervistat e punës kanë tendencë që të jenë eksperienca që tendosin nervat. Kështu që është e rëndë...Zgjedhjet më të mira të mëngjesi...

Një ide zakonisht e gabuar është që profesionistët e suksesshëm zakonisht ikin pa mëngjes. Shumë nje...Çfarë të bëni kur intervistuesi...

Jeni duke u përgatitur për intervistën e radhës për punë? Epo këtu kemi një pyetje interesante për t...Qëndroni larg thashethemeve në...

Thashethemet janë të pashmangshme në çdo vend pune. Njerëzit nga natyra bëjnë thashetheme për njëri-...Pse të jesh asistent është më mi...

Kjo mund të jetë një deklaratë e guximshme për tu bërë por të jesh asistenti mundet të jetë më mirë...Kur shtrëngimi i duarve thotë di...

Një nga gjërat e para për të cilat ju do të gjykoheni nga rekrutuesi ose punëdhënësi i ardhshëm ësht...3 Këshilla për të kaluar skanimi...

Ju doni të besoni që rekrutuesit shpenzojnë 20-30 min në CV-në tuaj. Ju doni të besoni që puna e mad...9 Këshillat për nënat që janë në...

Përmbushja e rolit si mama ndërkohë që duhet të mbash një punë mund të jetë rraskapitëse. Por me pak...Si mund të jeni sa më të përqënd...

Është e Premte, ora 9.00 e mëngjesit, fundjava po vjen dhe ju po mendoni për gjërat që do të bëni në...5 mënyrat për të arritur promovi...

Ju po punoni shumë dhe po jepni gjithçka nga vetja juaj për ta bërë sa më mirë punën, por shefi juaj...Mbajtja e një qëndrimi pozitiv k...

Ndiheni sikur të keni përjetuar një nga ato ditët e makthit në punë? Mundoheni të gjeni  një mënyrë...Gabimet e zakoshme të letrave të...

   Një letër interesi është konsideruar një nga mënyrat për të shfaqur rëndësitë dhe vlerat tek...Si të mbani një balancë Punë-Jet...

Nëse po ndiqni ëndrrat e karrierës duke punuar në një punë të ngarkuar një punë me profil të lartë,...6 Mësime jete që ju mund të mëso...

Për dekada, James Bond ka qënë mishërimi i suksesit, maskilinitetit dhe besimit. Duke udhëtuar rreth...Konsiderimi i sipërmarrjeve

Si pasojë e krizës ekonomike e cila u përhap në të gjithë globin njëqind mijë njerëz u gjendën të pa...Qëndroni gjithë ditën në tavolin...

Puna me orë të gjata nuk është një mënyrë e shëndetshme për të jetuar,veçanërisht kur jeni i lidhur...Si t’i mbijetoni mesjavës

Të Mërkurat janë ditët më të këqia të javës. Kanë kaluar pak ditë qëkur ka kaluar fundjava juaj dhe...Disa ushqime të mira që mund të...

Të qëndrosh i shëndetshëm ndërsa menaxhon një stil jetese të zënë është shpesh e vështirë, madje edh...Si të përmirësoni karrierën tuaj

Mjaft specialistë për fushën e karrierës mendojnë se koha më e mirë për të përmirësuar karrierën tua...Quiz : A jeni një anëtar i mirë...

  Në shumë ambiente pune do t’ju kërkohet që të punoni edhe në grup. Nëse po punoni për arritje...Çfarë të prisni kur zhvendoseni...

Nëse mundësitë për punë janë të pakta, dhe ju po luftoni për të siguruar një punë ku keni perspektiv...Gjashtë veprime që nuk duhet t’i...

Është diçka pozitive dhënia e një interviste! Tashmë ju jeni një hap pranë nënshkrimit të marrëveshj...10 çajërat më të shëndetshëm për...

Një filxhan çaji na ndihmon gjithmonë gjatë kohës kur jemi të stresuar, të shqetësuar apo dhe të mër...Këshilla për mënyrën sesi mund t...

  CV-të online kanë të përbashkëta vlerat e të njëjtit format tradicional të të shkruarit, ekzi...Avancimi në karrierë në një peri...

Duke marrë parasysh reçesionin e dyfishtë dhe parashikimet e zymta ekonomike, kjo ka bërë të mundur...A është ide e mirë për të patur...

Për tju përgjigjur kësaj pyetjeje, ne duhet të përcaktojmë me saktësi se çfarë do të thotë fjala”miq...5 shenja që është koha për një n...

Ndërsa vitin 2013 tregon për një numër të madh punësh konkurruese në tregun e punës, mund të jetë ko...Si të qëndroni vigjilent në punë...

  Nëse përgjegjësitë në punë po ju lodhin, ose ngjarjet në shtëpinë tuaj po ju bëjnë të ndiheni...5 këshilla për të përmirësuar pr...

LinkedIn konsiderohet rrjeti më i fuqishëm dhe më influencues në gjithë botën. Qëllimi i këtij rrjet...6 tipare të njerëzve të suksessh...

Këtu janë 6 tipare të njerëzve të suksesshëm 1.    Ata guxojnë të marrin rreziqe Nëse vazhdoni të bë...Si të silleni në një ambjent zyr...

Me stresin dhe shqetësimet e shkurtimeve në punë, reçesionit dhe luftës së bizneseve, edhe zyrat me...10 mënyrat për të luftuar stresi...

Ne të gjithë prekemi nga stresi në disa moment në jetën tonë. Kjo mund të jetë diçka që vjen dhe ikë...Profesionet më pak stresuese në...

  Ka disa njerëz  në jetë të cilët kanë synim karrierat më të fuqishme, të mirë paguara dhe ‘të...Si të mbani një ekuilibër jetë-p...

  Nëse po ndiqni karrierën e ëndrrave tuaja duke punuar në një profesion me shumë angazhime dhe...Ide për një CV kreative

Konkurrenca është bërë shumë e ashpër në çdo punë në të gjitha nivelet, industritë dhe sektorët veça...Dilema: A duhet ta shtoj shefin...

  Me mbi një billion përdorues të regjistruar, vështirë se nuk do jetë dhe shefi juaj i regjist...Panairi i Punës nga Dhoma Amerik...

I nderuar Punëkërkues,  në datën 31 maj 2013, Dhoma Amerikane e Tregtisë do të organizojë edicionin ...Tipet e nënave që punojnë

  Të jesh një mama që punon është shumë stresuese. Përveç 40 orë në javë brenda një zyre, ajo d...Keni një martesë të palumtur me...

  Është tani koha për të marrë një qëndrim. Pse ju duhet të kaloni jetën tuaj duke humbur çdo d...